If you can't see this e-mail properly, view it online  
   
  news UNn  
 
465887 Guterres

Вітаємо з Днем Організації Об`єднаних Націй!

День Організації Об`єднаних Націй святкується 24 жовтня - день, коли набув чинності статут ООН й організація почала існувати. Протягом 72-х років ООН робить світ більш справедливим для людей, які потерпають від лих, бідності та воєн. 'Коли ми гарантуємо повагу до прав людини та людської гідності усім – вдасться побудувати мирний, стійкий та справедливий світ. У День Організації Об'єднаних Націй давайте "Ми, народи" зробимо це бачення реальністю' - Антоніу Гутерріш, Генеральний Секретар ООН.
Більше інформації

 
     
  OHCHR September 2

Управління ООН з Прав Людини презентувало доповідь щодо ситуації з правами людини в Криму

25 вересня Управління ООН з прав людини презентувало знакову доповідь щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (період з 22 лютого 2014 р. по 12 вересня 2017 р.). Доповідь відзначає суттєве погіршення ситуації з правами людини в Криму з початку його окупації Російською Федерацією. Доповідь надає 20 рекомендацій Уряду Росії, закликаючи його дотримуватися своїх зобов'язань як окупаційної влади, забезпечувати права людини для всіх та ефективно розслідувати повідомлення про катування, викрадення та вбивства, з вчиненням яких пов’язують представників російської державної влади. Повний текст доповіді

 
 shadow3
 

Люди, для яких ми працюємо

Ходити кожного дня на півтора кілометри більше, щоб дати дітям змогу навчатися: познайомтеся з найвідомішою вчителькою в Авдіївці.

Марина Марченко — одна з багатьох учителів, життя яких було розділене на «до і після» конфлікту на сході України. З його початком у травні 2014 року пошкодження отримали понад 740 шкіл, а 648 тисяч школярів і вчителів досі потерпають від ситуації на сході країни.

Коли 2014 року на сході України розпочався конфлікт, 72-річна вчителька вирішила бути для дітей більше ніж педагогом. Вона адаптувала свої уроки під нові потреби та обставини, в яких опинилися діти.

«Дітям і так зараз нелегко, мені не хочеться, щоб іще й навчання їм давалося через силу. Тому, наприклад, ми співаємо на уроках українські пісні на слова відомих поетів. Для дітей так цікавіше», — говорить Марина Григорівна.

Школярі люблять Марину Григорівну за те, що вона завжди підтримує і допомагає переживати емоційно складні моменти. Вона розуміє їхній біль ще й тому, що чоловік самої Марини Григорівни був поранений під час одного з обстрілів Авдіївки і тепер знаходиться на важкому й тривалому лікуванні в Дніпрі.

UNICEF September 

Кожна нова атака на школу є атакою на всю освіту, оскільки перериває навчальний процес та загострює соціально-психологічні проблеми дітей.

Для підтримки нормального середовища в школах ЮНІСЕФ проводить заходи для ухвалення Ініціативи з безпеки шкіл — ключового інструменту захисту права дітей на освіту під час конфлікту.

ЮНІСЕФ також закликає до ухвалення Декларації про безпеку шкіл, яка передбачає, що під час конфлікту не допускається здійснювати напади на навчальні заклади, вчителів та учнів, а також має бути забезпечено постійний доступ усіх дітей до освіти.

Більше інформації

 
shadow3
 
UNKramatorsk

ООН у Краматорську

14 вересня 2017 року представники агентств, фондів та програм ООН, які працюють на сxоді України провели відкриту зустріч у Краматорську для всіx оxочиx дізнатись про діяльність Організації Об’єднаниx Націй в місті та області.

Команда ООН на сході України складається з одинадцяти агентств. Працюючи у багатьох напрямках і надаючи різні види допомоги, вони об’єднані спільною метою: забезпечення миру, розвитку, поваги до прав людини та гідності особистості.  Під час зустрічі з місцевими жителями, представники ООН розповіли про свою діяльність та результати, яких було досягнуто протягом останніх трьох років. Більше інформації.

 
 
 

новини агентств, фондів та програм оон

 
 
IOM September

Міжнародна організація з міграції (МOM)

Із нагоди десятиріччя своєї Програми розвитку мікропідприємництва, спрямованої на підтримку постраждалих від торгівлі людьми і внутрішньо переміщених осіб в Україні, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні проводить виставку «Великі справи малих підприємців». Фотожурналіст Володимир Шуваєв у своїх роботах відобразив історії людей, які подолали життєві труднощі і стали більш економічно незалежними, водночас, позитивно впливаючи на свої громади. Виставку організовано за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 
 
  undp 2 sep

програма розвитку ООН (ПРООН)

Понад півмільйона місцевих мешканців і переселенців на півдні Донецької області можуть скористатися послугами у станції переливання крові в Маріуполі, що була відремонтована Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Японії. «Підтримка відновлення соціальної, і особливо медичної інфраструктури, у постраждалих від конфлікту регіонах на сході України є одним з найважливіших пріоритетів для ПРООН та її партнерів із розвитку, в тому числі уряду Японії», – сказав Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення та розбудови миру ПРООН на церемонії відкриття відновленого медичного закладу. 

 
shadow3
 

unfpa september

Фонд народонаселення оон (фн ООН)

25 вересня UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення презентував дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», а також новий етап роботи проекту по випередженню та протидії насильству, розрахований на три роки.
 
 
  unhcr youth

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

 

Наприкінці вересня у Київській області відбувся Youth Empowerment Weekend - триденний семінар для молоді від Агентства ООН у справах біженців. Подія зібрала 50 учасників, серед яких були біженці, переселенці та активісти з різних куточків України. Тренінги та неформальні інтерактивні заходи створили дружню атмосферу, у якій кожен учасник міг вільно ділитися думками та ідеями. Подія мала на меті підвищити обізнаність молоді у питаннях соціальної інклюзивності й покращити її спроможність брати активну участь у житті своїх громад.

 
shadow3
 
UNICEF1

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ)

28 вересня 2017 року ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти і наук, організацією "Save the Children" та Освітнім кластером провели круглий стіл на тему "Як захистити право на освіту в умовах збройного конфлікту". Захід пройшов за головуванням Міністра освіти та є проводження адвокаційної роботи ЮНІСЕФ з приєднання України до «Декларації про безпеку шкіл». Під час заходу учасники обговорили Декларацію та її керівні принципи як центральний міжнародний документ захисту прав дітей на отримання освіти в безпечних школах під час збройних конфліктів.

 
 
  ocha september

Офіс ООН з Координації Гуманітарних Питань

25 вересня УКГС ООН та УВКБ ООН за активної участі Уряду України та міжнародних організацій провели семінар для обговорення спільних шляхів врегулювання тривалого переміщення в Україні. Учасники обговорили рекомендації дослідження професора Вальтера Келіна "Рішення у безвиході". На семінарі було розроблено ряд рекомендацій щодо досягнення сталих рішень за допомогою нового способу роботи - зміцнення зв'язків між гуманітарними зусиллями та зусиллями в галузі розвитку, а також забезпечення цілісного державного та комплексного підходу. Рекомендації семінару також сприятимуть стратегії з ВПО Міністерства з питань тимчасово окупованих територій. Більше інформації

 
shadow3
  UNWomenSeptember

Програма "Жінки ООН"

Протягом вересня ООН Жінки посилили адвокаційну роботу з українськими парламентарями щодо забезпечення центральної ролі гендерної рівності у виконанні Цілей сталого розвитку, належної інтеграції ґендерної проблематики на всіх рівнях влади, підвищення обізнаності жінок про їх права, з особливою увагою до вразливих груп жінок. Обговорення відбулися в рамках круглого столу "Роль Верховної Ради України у забезпеченні виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)" та семінару «Гендерна рівність та цілі сталого розвитку: основа для парламентської взаємодії».

 
shadow3
 
WFP september

Всесвітня продовольча програма (ВПП)

З початку надзвичайної операції у листопаді 2014 року та станом на кінець серпня 2017 року Всесвітня продовольча програма загалом надала продовольчу допомогу близько одному мільйону жителів територій, що постраждали в результаті конфлікту, у вигляді продовольчих наборів та грошових переказів.

Згідно з результатами спільної Оцінки продовольчої безпеки в Україні конфлікт на сході України призвів до того, що 1,2 млн людей страждають від помірного або гострого продовольчого дефіциту, зокрема 800 тисяч людей на непідконтрольних уряду територіяхта 410 тисяч на підконтрольних територіях. 

 
 
  2017 confidential inquiries ukr

Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ)

 

У Києві відбувся тренінг для членів Національних комітетів з конфіденційного дослідження випадків материнської смертності України та Киргизстану. В Україні така комісія була затверджена у квітні 2017 року.

Конфіденційні дослідження запроваджуються з метою зниження рівня материнської захворюваності і смертності, поліпшення надання медичних послуг вагітним та породіллям та усунення системних проблем, що призводять до материнської смертності. Дотримуючись конфіденційності, медичні експерти намагаються встановити медичні та немедичні фактори, які спричиняють летальні випадки. Більше інформації

 

 
shadow3
 
international peace day

міжнародний день миру

21 вересня Україна відзначала Міжнародний день миру.

Навчальні заклади по всій Україні провели вже традиційну кампанію 'Голуб миру'.

Більше ніж 60 шкіл у цей день провели заходи, фотовиставки та виставки малюнків присвячених цінностям миру та порозуміння.

Міжнародний день миру набув для України особливого значення через війну на сході країни.

Відео про День миру

 
 
 

inclusive quest

інклюзивний квест про цілі сталого розвитку

24 вересня 2017 року ООН в Україні разом з Волонтерами ООН та Молодіжною консультативною групою ООН провели інклюзивний квест про Цілі сталого розвитку для людей з інвалідністю під час Дня глухих в Україні. Більше ніж 100 учасників взяли участь в інклюзивному квесті, дізнались про Цілі сталого розвитку та про те, як долучитись до їх реалізації. Переможці квесту отримали цінні подарунки від Організації Об'єднаних Націй.

Більше інформації

 
shadow3
 

АНОНСИ подій

 

u inn photoЗнаєте, як залучити молодь до громадського життя?

Хочете контролювати місцеву владу і впливати на неї?

Маєте ідею, як покращити ситуацію з дотриманням прав людини в регіоні? 

Запропонуйте інновацію в сфері демократії або прав людини і отримайте 5 тисяч доларів на її реалізацію! Прийом заявок з 17 вересня до 11 листопада 2017 року.

Більше інформації

 
 

unfpa hack1

Фонд народонаселення ООН шукає дівчат, які цікавляться IT та веб-дизайном і хочуть взяти участь у хакатоні Hack4good.

Учасниці матимуть шанс виграти 25000, 15000 і 10 000 доларів для реалізації своїх проектів. 

Більше інформації

 
 

concors 4 journalists1 ООН в Україні, за підтримки Глобального екологічного фонду та за участі окремих агентств/фондів та програм Організ­­ації Об’єднаних Націй в Україні та Глобального договору ООН запрошує журналістів, які працюють у національних та регіональних ЗМІ в Україні, а також студентів факультетів журналістики, блогерів, фрілансерів взяти участь у конкурсі журналістських матеріалів, які пропонують конкретні кроки та способи досягнення Цілей сталого розвитку в Україні.

Більше інформації

 
shadow3
   
shadow3
 

нові публікації

 

unfpa publication UNICEF publ who small

Економічна ціна насильства щодо жінок в Україні. Більше інформації

Адвокаційний звіт з посилення компонента з роботи з підлітками. Більше інформації

Кількість курців в Україні зменшилась на 20% за останні 7 років: звіт 

 

 
shadow3
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні  одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління  задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 

 
  Follow us | facebook twitter   
  Якщо ви не бажаєте отримувати наш бюлетень, ви можете відписатися  

Powered by AcyMailing