Онлайн-версія бюлетеня  
   
  news UNn  
 
greetings2

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ, УКРАЇНО!

Організація Об'єднаних Націй в Україні щиро вітає українців з Новим Роком та Різдвом Христовим! Для нас велика честь працювати з українським народом задля досягнення миру, безпеки та демократичного врядування в Україні. 

У 2017 році ООН в Україні відзначила своє 25-річчя та підписала Рамкову програму партнерства з Урядом України на 2018-2022 з очікуваним бюджетом у розмірі 675 мільйонів доларів США. Рамкова програма визначає основу стратегічного планування та діяльності системи ООН в Україні відповідно до 4-х напрямків: cтале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права і громадська участь; безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на cході Україні.

Дорогі українці! Бажаємо, щоб 2018 рік приніс щастя, достаток та мир Вам і Вашим рідним! Прийміть наші найщиріші вітання з Різдвом та Новим Роком!

 
     
  ocha november

ОПРИЛЮДНЕНО ПЛАН ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНИ

4 грудня у Києві Гуманітарний координатор та Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб презентували План гуманітарного реагування (ПГР) для України на 2018 рік. У рамках запуску ПГР на 2018 рік, 7 грудня в Женеві Гуманітарний координатор разом з Постійним представником України при відділенні ООН в Женеві та представниками Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та МНУО Save the Children проінформували держави-члени ООН та партнерів про гуманітарну кризу на сході Украйни. З 4,4 мільйона постраждалих від кризи людей приблизно 3,4 мільйона потребують гуманітарної допомоги та захисту. 2,3 мільйона з тих, хто потребує допомоги, вважаються найуразливішими, і ПГР спрямований на роботу з цією групою. У ПГР на 2018 рік вказана необхідна сума у 187 мільйонів доларів США, з яких 137 мільйонів мають критичний пріоритет для надання негайної та життєво важливої допомоги. Зменшення суми звернення на 2018 рік у порівнянні з 2017 роком пояснюється не зменшенням потреб, а чіткою пріоритетністю проектів, які включені в план.

 
  shadow3  
  GBV campaign

УКРАЇНА ПРИЄДНАЛАСЬ ДО ВСЕСВІТНЬОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ АКТИВІЗМУ ПРОТИ ҐЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА»

Агентства, фонди та програми ООН в Україні у співпраці з понад 75 парт­нерами проведуть більше ніж 200 заходів в Україні протягом 24 листопада – 10 грудня для того, щоб підвищити обізнаність щодо проблеми та мотивувати до дій задля ліквідації ґендерно зумовленого насильства в країні.Ключовим елементом всеукраїнської кампанії став «Флешмоб міст», в рамках якого Монумент Незалежності в Києві та визначні архітектурні об’єкти ще у 15 містах України було підсвічено помаранчевим кольором. Сотні учасників флешмобу на Майдані Незалежності та інших міст України розкрили помаранчеві парасольки як символ боротьби проти насильства щодо жінок і дівчат. Більше інформації

 
shadow3

Люди, для яких ми працюємо

53-річний підприємець із Донецька Олександр Довженко розпочав збір коштів на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» на підтримку власної справи: створенням килимів та гобеленів за традиційною ручною технікою виконання.

Через збройний конфлікт на сході України Олександр був вимушений покинути рідний Донецьк та переїхати до Полтавщини. Там підприємець приєднався у статусі співвласника до Решетилівської майстерні народних художніх промислів «Соломія», яка до того моменту існувала вже 12 років та є єдиним в Україні виробником килимів великого розміру. Сьогодні разом з засновником майстерні Сергієм Колінченком Олександр розвиває власну справу та хоче підняти на новий рівень виробництво килимів в Україні.

Головною метою проекту є збереження української автентичності та розвиток самобутнього виду народної творчості.

undp november


У лютому 2017 року в Києві за підтримки Програми розвитку Організації Об‘єднаних Націй та Посольства Великої Британії в Україні відкрила свої двері перша Академія Краудфандингу для підприємців, які постраждали від конфлікту на сході України. Більше інформації

 
 

новини агентств, фондів та програм оон

 
 

medium 28novПРОДОВОЛЬЧА ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ООН (ФАО)

ФАО організувала конференцію, спрямовану на зміцнення інституційних процесів, що cупроводжують програми та політики харчування в школах в Україні, у відповідності зі зобов'язанням країни щодо поліпшення громадського здоров'я та харчування. Аналіз, проведений в рамках поточного проекту ФАО, який фінансується Норвегією, показує, що в Україні немає загальної національної бази для створення стабільної та універсальної програми харчування в школах, яка забезпечить використання місцевих продуктів і виконання вимог щодо дитячого харчування. Конференція завершилась розробкою дорожньої карти для вдосконалення системи харчування в школі в Україні, включаючи конкретні пропозиції щодо співпраці. 
  ilo november

Міжнародна Організація Праці (МОП)

4 грудня відбулася заключна зустріч проекту МОП за фінансування Шведської агенції з міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) «Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні». Метою зустрічі було представлення результатів проекту, обговорення подальших кроків та затвердження рекомендацій. Серед учасників були представники Міністерства соціальної політики, Державної служби України з питань праці, організацій роботодавців та працівників, Посол Швеції в Україні, Німецьке товариство з міжнародного співробітництва, ЮНЕЙДС. Проектом було посилено спроможність працюючих жінок та чоловіків у галузях охорони здоров’я, залізничного та морського транспорту, а також інспекторів з гігієни праці у протидії стигмі та дискримінації у зв’язку з ВІЛ, впровадженні програм з ВІЛ на робочих місцях та розширенні доступу до послуг з добровільного консультування та тестування на ВІЛ.

  shadow3
 

weissМіжнародна організація з міграції (МОМ)

В українській столиці пройшла Сьома церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, організована Міжнародною організацією з міграції (МОМ) – Агентством ООН із питань міграції. Серед переможців – підлітки у конфлікті з законом та співробітники центру ювенальної пробації, слідчі, мешканці одного із сіл Київської області та представники Уряду України. «Сьогодні ми вшановуємо героїв, які докладають зусиль до боротьби з торгівлею людьми. Вони проявили рішучість, відвагу та мужність, і надихають нас протистояти цій жахливій формі сучасного рабства», - зазначив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс. Більше інформації

 

  shadow3
  UNDP UA Novotroitske2

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН (ПРООН)

Мобільний офіс безоплатної правової допомоги було відкрито на КПВВ «Новотроїцьке» Донецької області, аби підтримати людей, що живуть на непідконтрольній уряду частині України. Понад 7 тис. людей щодня перетинають лінію зіткнення біля Новотроїцького, переважну більшість із яких становлять соціально вразливі групи. Офіс матиме змогу надавати правові консультації для понад 600 людей із тих, хто щомісяця перетинає лінію зіткнення. «Люди, що живуть на лінії зіткнення, залишилися у повній невизанченості, – зазначив директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра. – У багатьох із них немає належних ідентифікаційних посвідчень, щоб отримати пенсії та медичну допомогу, зареєструвати новонароджених або хоча б відновити паспорт за межами територій, підконтрольних уряду. У той час коли тривають обстріли, ці люди змушені щодня ризикувати своїм життям». Мобільний офіс було встановлено та обладнано Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів у співпраці із урядом України (Міністерство юстиції України). Більше інформації

 
 

shadow3

 
 
Kaspar

ФОНД НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ООН (ФН ООН)

15 грудня UNFPA і ФК "Шахтар" підписали меморандум про співпрацю, метою якого є популяризація здорового способу життя і цінностей суспільства, де всі рівні і мають однаковий доступ до прав і можливостей. Співпраця з Шахтарем розпочнеться у 2018 році та включатиме спільні інформаційні кампанії про права людини, здоровий спосіб життя, боротьбу з гендерним насильством. Більше інформації

 
 

unhcr novemberУправління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН)

У рамках кампанії #IBelong, що покликана покласти кінець проблемі безгромадянства, Агентство ООН у справах біженців підтримало відзначення «Ромської гордості» у Києві. Співорганізаторами заходу стали ОБСЄ, Міністерство культури України та МБО «Ромський жіночий фонд Chiricli». Захід підтримали представники парламенту, міністерств, посольств, українських та міжнародних організацій, що опікуються питаннями безгромадянства в Україні. Кампанія #IBelong розпочалася 2014 року. Вона націлена на те, щоб вирішити проблему безгромадянства до 2024року.
 
  shadow3  
  unicef november

ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН (ЮНІСЕФ)

ЮНІСЕФ разом із МОЗ та Асоціацією Імунології України провели національну конференцію щодо відповіді на спалах кору. Партнери розглянули та обговорили прогрес щодо програми вакцинації та головні проблеми у досягненні високого рівня охоплення щепленнями проти кору. Станом на жовтень 2017 року, лише 78% дітей віком до 6 років отримали щеплення від кору за календарем. Більше інформації

 
un women

ПРОГРАМА "ЖІНКИ ООН"

SHE конгрес об'єднав близько 500 жінок і чоловіків навколо теми розмаїття та розширення можливостей жінок в Україні. Анастасія Дівінська, голова офісу ООН Жінки в Україні, поділилася своїм поглядом на види насильства щодо жінок та дівчат, основні причини ґендерного насильства та вплив заходів для припинення насильства щодо жінок та дівчат. Учасники заходу приєдналися до світового флешмобу кампанії "16 Днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства" та сказали "Ні" насильству щодо жінок. 

 
   
 
WFP november

Всесвітня продовольча програма

ВПП розпочала програму надзвичайної допомоги у серпні 2014 року. Станом на листопад ВПП надала продовольчу допомогу 1 043 000 людей серед найуразливішого населення. З січня по листопад 2017 року ВПП та її партнери надали продовольчу допомогу близько 254 000 людей у вигляді грошових переказів та продовольчих наборів. За допомогою наявних ресурсів у листопаді та грудні 2017 року ВПП планує допомогти 54 000 людям, які мають низький рівень продовольчої незахищеності через декілька раундів надання продовольчих наборів та грошових переказів на підконтрольній та непідконтрольній Уряду територіях (ПУТ та НПУТ). Очікується, що рівень продовольчої незахищеності збільшиться у зимовий період, в той час як ситуація у сфері безпеки у постраждалих районах на сході України погіршується. На ПУТ ВПП продовжує надавати допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД. Ця допомога спрямована на підвищення дотримання ними антиретровірусної терапії та профілактики ВІЛ. За допомогою продовольчих ваучерів ВПП підтримала більш ніж 6 500 людей. ВПП у пріоритетному порядку надає допомогу наступним категоріям населення: людям похилого віку без підтримки родичів, одиноким матерям з двома та більше дітьми, людям з хронічними захворюваннями (людям, які живуть з туберкульозом, ВІЛ/СНІД та онкологічними захворюваннями), людям з обмеженими фізичними можливостями та неповнолітнім без супроводу дорослих.

 
     
  UNV november

Волонтери ООН

2-го грудня, Програма «Волонтери ООН» разом з Американським домом, Центрами «Вікно в Америку» та іншими громадськими організаціями відзначили Міжнародний день волонтера через Фестивалі волонтерства у Києві та більш ніж 20 інших містах України. Святкування відкрили Координатор системи ООН в Україні - Ніл Вокер, представники посольства США в Україні та Міністерства молоді та спорту, представники молодіжних та громадських організацій. Фестиваль супроводжувався різноманітними дискусіями, ярмарками, переглядами фільмів та конкурсами, які спрямовані на заохочення культури волонтерства та визнання волонтерів як потужних каталізаторів змін. Відвідувачі фестивалів мали змогу також дізнатися про Цілі сталого розвитку і шляхи їх реалізації через волонтерство за допомогою Помічника «Як змінити світ» (що був розроблений Волонтерами ООН та AIESEC).

 
     
   
  WLL

Найбільший урок у світі

У Всесвітній день дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив про початок проекту «Найбільший урок у світі» - ініціативи, яка познайомить тисячі дітей в Україні із Глобальними цілями сталого розвитку. Разом про Молодіжною консультативною групою ООН  та Представництвом ООН ЮНІСЕФ провів тренінг для 70-ти майбутніх вчителів Найбільшого уроку світі з різних куточків України. Більше інформації

 

 
 

neal 1

Онлайн-Марафон про права людини

Організація Об'єднаних Націй, Моніторингова Місія ООН з прав людини разом з Ukr Life TV провели дводенний онлайн-марафон про права людини. 30 спікерів від ООН, міжнародних та громадських організацій, органів державної влади говорили про права жінок, дітей, біженців, людей з інвалідністю та людей, позбавлених волі. Особливу увагу приділили правам людини на сході та в Криму. 

 
 

Нові публікації

IOM november publication unicef november publication FAO november

Звіт щодо ситуації з Внутрішньо-переміщеними особами в Україні

Більше інформації

Методичний посібник 'Спорт заради розвитку'

Більше інформації

Соціо-економічний вплив та оцінка потреб у Донецькій та Луганській областях

Більше інформації

 
 

shadow3

 
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 
  Follow us | facebook twitter  
  If you don't want to receive our news anymore, unsubscribe  
Powered by AcyMailing