онлайн-версія бюлетеня
Інформаційний бюлетень "Цілі сталого розвитку в Україні", червень 2018 року
sdg nlogo

Три роки тому, світові лідери затвердили до виконання Порядок денний в галузі розвитку на період до 2030 року та 17-ть цілей сталого розвитку (ЦCР) – спільний план для трансформації світу у наступні п’ятнадцять років, подолання бідності й нерівності та забезпечення гідного життя для всіх.

В цій добірці ми радо повідомляємо Вам про новини, анонси та цікаві публікації щодо впровадження Цілей сталого розвитку в Україні.

Запрошуємо Вас також ділитися Вашими історіями про Цілі сталого розвитку, які ми включимо до наступного бюлетеня та опублікуємо на сайті www.sdg.org.ua

В Україні проходить адаптація Цілей сталого розвитку на регіональному рівні

Дніпропетровщина та Волинь першими представили регіональні звіти з Цілей сталого розвитку 

Стале майбутнє України залежить від дій та співпраці всіх областей та міст. У квітні 2018 року, Дніпропетровщина та Волинь продемонстрували свою готовніть впроваджувати Цілі сталого розвиту розробивши та презентувавши регіональні звіти. У звітах міститься інформація про те, як області адаптують національні показники та індикатори Цілей сталого розвитку відповідно до регіонального контексту, потреб та пріоритетів.

reports

Регіональний звіт 'ЦСР: Дніпро 2030'              Регіональний звіт 'ЦСР: Волинь'

ООН нагородила переможців конкурсу для журналістів 'Публікації для змін. Україна на шляху сталого розвитку'

13 лютого 2018 року Організація Об’єднаних Націй в Україні за підтримки Глобального екологічного фонду, Програми сприяння зеленій модернізації економіки України GIZ та за участі окремих агентств/фондів та програм Організ­­ації Об’єднаних Націй в Україні та Глобального договору ООН  нагородила переможців конкурсу ООН для журналістів «Публікації для змін. Україна на шляху сталого розвитку». 

Цілі сталого розвитку можуть бути досягнені лише тоді, коли кожен мешканець цієї країни і світу усвідомить свою відповідальність за своє майбутнє та майбутнє інших. Для того, щоб якомога більше людей змогли дізнатись про сталий розвиток, ООН закликає медіа інформувати суспільство про Цілі сталого розвитку та підвищувати рівень обізнаності щодо існуючих проблем та можливих шляхів їх вирішення’ –  зазначив Томас Лотар Вайс, Голова Міжнародної організації з міграції в Україні та Голова комунікаційної групи ООН в Україні. 

 

Media awards 1

Більше iнформації

Українська делегація вивчила найкращі практики Швеції для досягнення Цілей сталого розвитку

Швеція взяла на себе зобов'язання бути лідером у реалізації Порядку денного 2030 року - як на національному, так і на глобальному рівні.

Цього травня, українська делегація у складі представників Асоціації енергетичної ефективності міст України, об'єднаних територіальних громад та представників уряду відвідала урядові та неурядові організації Швеції, щоб перейняти досвід імплементації Цілей сталого розвитку.

Українці вивчали як застосовувати екологічні підходи в економіці та управлінні. Навчальний візит організувала Програма розвитку ООН в Україні та SKL International.

 

8foto3

 

Більше інформації щодо підходів, які застосовує Швеція на щляху досягнення Цілей сталого розвитку (англійською мовою)

Враження про візит Алли Дубровик-Рохової, газета «День»

Презентація звіту про наявні інформаційні ресурси щодо Цілей сталого розвитку

В рамках презентації звіту про наявні інформаційні ресурси щодо Цілей сталого розвитку, яку організували Програма розвитку ООН та GIZ, представники Державної служби статистики, міжнародних організацій та неурядових організацій обговорили питання національної та міжнародної звітності щодо імплементації Цілей сталого розвитку, можливі методи збору даних та специфіку моніторингу та оцінювання Цілей сталого розвитку. 

 

monitoring

Більше інформації

Глобальні новини 

Новий глобальний звіт про виконання Цілей сталого розвитку 

У новому звіті про виконання Цілей сталого розвитку йдеться про прогрес щодо досягнення Цілей з 2015 року. Звіт базується на останніх наявних даних, що відображають як і досягнення так і перешкоди, з якими зіштовхується міжнародна спільнота на шляху реалізації принципів та завдань Нового порядку денного у галузі сталого розвитку до 2030 року.

report1

Більше інформації

Візуальні матеріали українською мовою та поради щодо перекладу термінології 

Ви працюєте з Цілями сталого розвитку, але не впевнені як правильно їх перекласти українською мовою, а також де взяти перкладений логотип Цілей? Організація Об'єднаних Націй в Україні зібрала та оновила інформаційні матеріали пов'язані з Цілями сталого розвитку. Текст Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/70/1 'Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року', оновлені інформаційні матеріали та посилання на веб-сайт присвячений Цілям сталого розвитку розташовані на дошці інформації Trello.

 

indicators

Новини Агентств ООН

cube 0Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Щоб спонукати українців побачити реальність, у якій перебувають діти, що жебракують, МОМ та міжнародний фестиваль світла та медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival об’єднали зусилля. Протягом трьох днів з 18 по 20 травня у серці Києва, на Михайлівській площі, була представлена тематична арт-інсталяція. Програма з протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні загалом та ця ініціатива зокрема допомагають досягти Ціль 16, глобальне завдання 2: «Покласти край наругам, експлуатації, торгівлі та всім формам насильства і тортур щодо дітей». Більше інформації

Об'єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІД в Україні

37e331b7a1b39f090b1249a069a513d3 L

Мер міста Києва Віталій Кличко підписав Паризьку декларацію, чим приєднався до руху найвпливовіших міст світу у їх спільній боротьбі з епідемією СНІДу. Мета ініціативи, яка називається FAST TRACK CITIES, до 2030 року - остаточно побороти СНІД через активну протидію епідемії у великих містах, де проживають майже 70% всіх людей, які живуть з ВІЛ. ООН закликає інші великі міста України долучатися до FAST TRACK CITIES, щоб спільно боротися з епідемією СНІДу.  Більше інформації

 

glasses

Програма розвитку ООН (ПРООН)

Веб-чекер заради інклюзивної політики. Анна Мисишин та її команда зі Львова створили інноваційний веб-чекер, який перевіряє сайти е-демократії на відповідність потребам людей з інвалідністю. У жовтні 2017 року Institute of Innovative Governance Інститут Інноваційного Врядування, який заснувала Аня, подався на #UInn - конкурс ПРООН, та переміг у категорії "Технологічні інновації". Команда розробила інноваційний веб-чекер, щоб зробити інструменти е-демократії доступними для осіб із вадами зору, зменшити нерівність та  досягнути 10-ї Цілі сталого розвитку  Більше інформації

bookletФонд народонаселення ООН

Український "Пакт задля молоді: 2020" - це спільна інноваційна ініціатива Міністерства молоді та спорту, Центру корпоративної соціальної відповідальності та UNFPA Ukraine, яка об'єднує зусилля бізнесу, уряду та освітнього сектору для створення 300 партнерських зв'язків між бізнесом та освітою та забезпечення 10 000 перших робочих місць та стажувань молоді в Україні до 2020 року. Ініціатива реалізується у всіх регіонах України, у великих та малих містах, за рахунок національної НУО "Центр корпоративної соціальної відповідальності" за технічної та фінансової підтримки ЮНФПА-Україна.

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

unhcr sdgs

УВКБ ООН керується у своїй роботі принципом Порядку денного у галузі сталого розвитку до 2030 року 'не залишити нікого осторонь' та Цілями сталого розвитку, щоб забезпечити включення біженців, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства до національних програм розвитку. УВКБ ООН залучає гомади, громадянське суспільство та уряд, щоб інтегрувати біженців, внутрішньо переміщенних осіб та осіб без громадянства до національних програм, в тому числі у сфері охорони здоров'я і освіти під час пошуку довготривалих рішень щодо їх переміщення. Більше інформації

2(32)Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

ЮНІСЕФ запросив 1300 вчителів з усієї України приєднатись до проекту «Найбільший урок у світі» та провести другу хвилю уроків про Цілі сталого розвитку у школах. У партнерстві із освітньою платформою EdEra, ЮНІСЕФ розробляє спеціальний освітній ресурс (ed-era.com/world2030), де будуть розміщені нові плани уроків та відео для дітей про Глобальні цілі. У 2017 році більш ніж 25 000 українських школярів дізналися про Глобальні цілі у рамках глобальної ініціативи за підтримки ЮНІСЕФ. Більше інформації

34278593 1739930439429787 7200651321878249472 n

Волонтери ООН

Протягом 17-18 травня, Волонтери ООН мали змогу поділитися міжнародним досвідом роботи з волонтерськими програмами на всеукраїнській конференції з волонтерства, що відбулася у місті Черкаси за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Більше 50 учасників із різних міст України дізналися про те, як ООН та Європейський Союз залучають молодь до підтримки їхнього розвитку, а також сприяють розвитку та гуманітарним викликам. Учасники також ознайомилися з посібником для молодих людей "Змінюючи світ", який допомагає змінити світ через волонтерство та Цілі сталого розвитку.

UN WOmen Jan

ООН Жінки

ООН Жінки сприяють включенню 5-ї Цілі сталого розвитку до національних, регіональних локальних політик та планування в Україні задля досягнення гендерної рівності. У лютому 2018-го року ООН Жінки, БО «Позитивні Жінки», ЮНЕЙДЗ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та інші партнери обговорили рекомендації щодо ліквідації дискримінації та включення потреб жінок, які живуть з ВІЛ на круглому столі-семінарі «Об’єднання зусиль для визначення національних пріоритетів щодо подолання ВІЛ інфекції/СНІДу: вирішення викликів жінок, які живуть з ВІЛ». Більше інформації

Медіа 

Чотири кроки для досягнення доброчесності в Україні

1 Y76hVO0uUPmnQUda1koirg


Читайте на Medium

Оголошення


sdgs pic

Конкурс для журналістів

Установи Організації Об'єднаних Націй в Україні, а саме ФАО, МОМ, ПРООН, Фонд Народонаселення ООН, ЮНІСЕФ і ООН-Жінки спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України запрошують журналістів національних та регіональних ЗМІ в Україні, а також студентів факультетів журналістики, блогерів та фрілансерів взяти участь у конкурсі матеріалів у ЗМІ на тему досягнення Цілей сталого розвитку в Україні. Більше інформації

quests1

Квести з Цілей сталого розвитку до Дня міст

Молодіжна консультативна група ООН та Волонтери Цілей сталого розвитку проведуть квести у 24 містах України задля покращення поінформованості про Цілі сталого розвитку. Перший квест пройшов у Сєвєвродонецьку 28 травня. 27 людей у складі 6-ти команд вирішували завдання пов'язані з Цілями сталого розвитку на 17-ти тематичних станціях та отримали подарунки від ООН. За підтримки ООН Жінки особливу увагу волонтери звертали на досягнення гендерної рівності в Україні та світі. Більше інформації

unicef edera sЮНІСЕФ та Едера оголошують конкурс відео для дітей про Глобальні цілі

Конкурс є частиною проекту «Найбільший урок у світі» та мотивує дітей брати активну роль у досягненні цієї глобальної програми розвитку. До 30 червня 2018 року діти можуть подати відео про зроблені проекти у власних школах або місцевих спільнотах, які показують реальні дії задля досягнення однієї з цілей. 10 команд, які переможуть, отримають запрошення до участі у навчальному заході про Глобальні цілі у Києві у вересні 2018. Надсилайте Ваші відео!

WM UN SDG Press 1350x901

Отримай крила Цілей сталого розвитку

Організація Об'єднаних Націй та Weischer Media розпочали кампанію Spread Your Goals за допомогою додаткової реальності та соціальних медіа. завантаживши мобільний додаток Shazam та зісканувавши спеціальний код кожен може дізнатися про Цілі сталого розвитку та сфотографуватися з тематичними крилами. Приєднуйся до кампанії!

 

Нові публікації

sdgs 1 iom 3 rada europe

Посібник “Роль бізнесу у процесі імплементції ЦСР в Україні'

Більше інформації

Звіт національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами.

Більше інформації

Як Парламентські Комітети можуть бути ефективнішими?

Більше інформації

gg guide1 sdgs localgov

Посібник "Роль парламентарів у досягненні ЦСР"

Більше інформації

Путівник молодої людини 'Як змінити світ'

Більше інформації

UCLG explains why all 17 Sustainable Development Goals of the 2030 Agenda matter to local governments in a new guide for local leaders.

Більше інформації

goal 1 goal 2 goal 3 goal 4 SDG 5 SDG 6 SDG 7 SDG 8 SDG 9 goal 10 SDG 11 SDG 12 SDG 13 SDG 14 SDG 15 SDG 16 SDG 17 global emblem
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 

Контакти:
www.sdg.org.ua
andrievska@un.org

Якщо ви не бажаєте отримувати наші новини,
ви можете відписатися

Powered by AcyMailing