Онлайн-версія бюлетеня  
   
  news UN  
 

UN SG 5

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 9 липня відвідає Україну з офіційним візитом

У ході візиту він зустрінеться з вищим керівництвом України.

Генеральний секретар, який був безпосереднім свідком страждань самих знедолених людей на нашій планеті в таборах біженців і зонах бойових дій, сповнений рішучості зробити центральним елементом своєї роботи захист гідності людини та займатися мирним посередництвом, наведенням мостів і заохоченням реформ і інновацій.

Дізнайтеся більше про Антоніу Гутерріша з його біографії:

Більше інформації

 
 
 

Ситуація на сході України 

OCHA1Офіс ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) повідомив про те, що кількість безпекових інцидентів дещо зменшилась після недавнього припинення вогню, погодженого в Мінську з метою забезпечення безпечного збору врожаю з 24 червня. Проте про жертв серед цивільного населення продовжують повідомляти практично щодня. Сезон врожаю додає додаткових проблем, оскільки ризик виникнення інцидентів, пов'язаних з мінами, може піднятися під час піку сільськогосподарських робіт. Лише в травні та червні зареєстрували щонайменше три випадки та пять жертв цивільного населення, які займалися фермерськими\сільськогосподарськими справами. 

Контроль мінної дії показав, що більше 7000 км. кв.  районів, що знаходяться поблизу "контактної лінії", залишаються забрудненими мінами та вибухонебезпечними пережитками війни (ВПВ) як прямими наслідками постійного конфлікту, в той час як недофінансування ставить під загрозу можливість  протимінної діяльності.

 
shadow3
 

Люди, для яких ми працюємо

UNWOMEM PeopleWeWorkFor

«Я була на сьомому місяці вагітності, коли була змушена переїхати через конфлікт».

Світлана Чічірко була змушена переїхати через конфлікт на Сході України, коли була на сьомому місяці вагітності. Вона вивезла свою дитину з дому і незабаром після того отримала повідомлення про те, що у неї рак. З рішучістю і підтримкою своїх однолітків вона подолала бар'єри та створила клуб підтримки для внутрішньо переміщених жінок з дітьми.

Зараз Світлана виступає за права внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) у приймаючих громадах.

Більше інформації

 
shadow3
 

Новини агенцій та програм

 
 

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО)

FAO17 червня 2017 року - Семінар ФАО щодо шляхів вирішення торгових суперечок через СОТ провели ФАО та Міністерство аграрної політики та продовольства України, за участю міністерств, асоціацій виробників та агробізнесу. Метою семінару було покращення розуміння різних правил, процедур і механізмів посередництва та врегулювання торгових суперечок, що застосовуються у СОТ.

Окрім того, експерти обговорили питання практичних рекомендацій щодо організації роботи національних урядів з приватним сектором та іншими торговими партнерами, аби подолати будь-які труднощі, що виникають в процесі партерських відносин. Спікерами семінару були фахівці Секретаріату СОТ у Женеві та штаб-квартири ФАО у Римі, а також досвідчені експерти з торгівлі в Україні. Більше інформації

 
   shadow3  
 

Міжнародна організація праці (Моп)

ilo

9 червня 2017 року - МОП запускає проект з підвищення безпеки гірничодобувної промисловості України. В Україні гірничодобувна промисловість є основним джерелом економіки. Проте вона є однією з найбільш небезпечних галузей промисловості, яка все ще викликає високий рівень важких нещасних випадків на виробництві, включаючи смертельні випадки, а також професійні захворювання органів дихання. Так, у березні 2017 року в результаті вибуху на вугільній шахті "Степова" в Західній Україні загинули вісім шахтарів та більше 20 отримали серйозні поранення.

Поточна ситуація вимагає особливої ​​та невідкладної уваги. Через це МОП реалізує проект технічної допомоги для підтримки національних зусиль України щодо підвищення рівня безпеки праці в гірничодобувних заходах. Проект фінансується урядом Канади, і очікується, що він триватиме до 31 березня 2020 року. 

 
  shadow3  
 

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

IOM1

24 червня 2017 року - Більше ста представників малих підприємств різноманітних сфер бізнесу із різних регіонів України взяли участь у BizFair – ярмарку та форумі малих підприємств, який провела Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Форум відзначив десятиріччя Програми МОМ із зміцнення економічного потенціалу мігрантів та людей, які потребують підтримки.

«За десять років більше 5 500 осіб, включно з внутрішньо переміщеними особами, людьми, які постраждали від конфлікту, та постраждалими від торгівлі людьми, скористалися програмою МОМ, заснувавши мікропідприємства чи ставши самозайнятими у сферах сільського господарства, виробництва, будівництва та послуг», – повідомив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Більше інформації

 
shadow3
 

Управління Верховного комісара ООН з прав людини

OHCHR

Конфлікт в Україні триває четвертий рік без видимої перспективи закінчення, зазначається в Доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні. Доповідь, яку 13 червня опублікувала Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, аналізує вплив бойових дій на сході на життя кількох мільйонів людей.

Співробітники Місії задокументували нові випадки свавільного затримання, катувань і насильницьких зникнень по обидва боки від лінії зіткнення.

З початку конфлікту в середині квітня 2014 року і до 15 травня 2017 року щонайменше 10 090 людей, включаючи 2 777 цивільних осіб, було вбито, і 23 966 – поранено. Це стримана оцінка, яка базується лише на наявних даних. Разом з тим, реальні цифри, імовірно, вищі. Понад 1,6 млн. осіб змушені були залишити свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами, тимчасом як близько 3 млн. людей залишилися на територіях, контрольованих озброєними групами.

 

Більше інформації

 
shadow3
 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ПРООН)

UNDP22 червня 2017 року - Щойно відкритий ЦНАП у Дружківці на Донеччині обладнано всім необхідним, аби надавати 139 різноманітних послуг для 120 000 людей, що проживають у Дружківці та околицях.

«Відтепер мешканцям Дружківки, зокрема людям з особливими потребами, особам похилого віку та сім'ям з дітьми не доведеться вистоювати довгі черги, аби отримати документи", - сказав Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні, на відкритті центру.

Проект було здійснено в рамках програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Більше інформації

 

 
shadow3
 

ФОНД НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ООН (юНФПА)

unfpa23 червня 2017 року - До святкування Міжнародного дня батька ЮНФПА в Україні організував танцювальний флешмоб "Татусі, танці та діти" у Національному ботанічному саду ім. Гришка у Києві.

Метою заходу було показати, що батьки можуть і хочуть піклуватися про своїх дітей і бути відповідальними за дітей так само, як і матері.  

Відповідно до статистики ЮНФПА, лише 4 відсотки батьків беруть відпустку за доглядом за дитиною .

Цей факт підкреслює різницю між Україною та іншими європейськими країнами, де татусі проводять більше часу з дітьми та частіше оформлюють такі відпустки.

 Більше інформації

 
shadow3
 

Агентство ООН з питань біженців (УВКБ)

UNHCR20 червня 2017 року - У Києві пройшла фотовиставка до Міжнародного дня біженця, яку провели Агентство ООН у справах біженців спільно з Посольством Канади та партнерською організацією «Право на захист». Виставка висвітлює життя біженців та їхній досвід інтеграції у місцеві спільноти в Україні та Канаді. Експозиція була представлена на Софійській площі, а потім вирушила в інші міста України.

Фотовиставка складається із двох частин. Перша висвітлює досвід життя біженців в Україні. Це 20 фотоісторії тих, хто утік від переслідувань, війни та насильства з Сомалі, Демократичної Республіки Конго, Іраку та інших країн, щоб знайти своє #МісцеПідСонцем на українській землі. Друга частина фотовиставки розповідає про історію гостинності та захисту біженців у Канаді. Цього року країна відзначає 150 років. За усю свою історію Канада продемонструвала неабияку відкритість та щедрість, приймаючи біженців з різних куточків планети.

Більше інформації

 
shadow3
 

UNICEF16 червня 2017 року - Щонайменше 750 тисяч дітей неминуче ризикують залишитися без  безпечної питної води після загострення бойових дій на Сході України, попереджав ЮНІСЕФ.

Нещодавня ескалація військових дій пошкодила життєво важливу водну інфраструктуру.

Близько 400 000 чоловік, у тому числі 104 000 дітей, залишилися без питної води на чотири дні після того, як дві фільтраційні станції водопроводу  "Південний Донбас" були знищені шляхом обстрілу.

Більше інформації


 
shadow3
 

Програма Волонтери ООН

UNVolunteers

24 та 30 червня 2017 року - Програма Волонтери ООН підтримала залучення молоді  до цілей сталого розвитку через інтерактивні квести, які відбулися в Києві наприкінці червня. Консультативна молодіжна рада обрала та підготувала 17 волонтерів, аби пояснити кожну з цілей через інтерактивні ігри та вікторини.

Інформаційно-розважальні квести  провели на кількох заходах. 24 червня відбувся "День молоді" під керівництвом Київського молодіжного центру, а також кампанія "Мистецтво для навколишнього середовища", що була організована 30 червня ПРООН-ГЕФ Програмою малих грантів та ООН Україна.

 
shadow3
 

ООН Жінки

UNWOMEN10 червня 2017 року - Під час свого першого візиту до України, 8-10 червня, виконавча директорка ООН Жінки Фумзілє Мламбо-Нгкука зустрілась з урядовцями, парламентарями, донорами, жіночими групами, переселенками та іншими жінками, котрі стикаються з різними формами дискримінації. Її візит припав на важливий для України період, коли країна долає наслідки конфлікту, що триває та одночасно втілює амбітний національний план з реформування.

Під час зустрічей, пані Мламбо-Нгкука підкреслила необхідність враховувати принципи ґендерної рівності в усіх реформа, а також у процесах відновлення та побудови миру.

Більше інформації

 
  shadow3  
 

Всесвітня продовольча програма (ВПП)

WFP30 червня 2017 року - З початком Надзвичайної операції у листопаді 2014 року і до кінця травня 2017 року ВПП надала продовольчу допомогу 950 000 людям, які мають низький рівень продовольчої захищеності та проживають на територіях, постраждалих в результаті конфлікту на сході України.

Допомога була надана шляхом роздачі продовольчих наборів та грошових переказів. У травні 2017 року ВПП та її партнери надали допомогу близько 40 000 людям, які постраждали в результаті конфлікту, надаючи перевагу тим, хто вважається найбільш вразливими: люди похилого віку, матері-одиначки з більш ніж двома дітьми, хронічно-хворі люди (люди, що живуть з туберкульозом, ВІЛ та раком), люди з обмеженими можливостями та неповнолітні без супроводу дорослих.

Більше інформації

 
  shadow3  
 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)

WHO

20 червня 2017 року - В Україні запрацював сервіс з надання допомоги у припиненні куріння. Сервіс складається з «гарячої» телефонної лінії 0-800-50-55-60 та професійного веб-сайту www.stopsmoking.org.ua і має на меті допомогти українцям, які страждають від тютюнової залежності.

Дослідження свідчать, що 40,5% курців в Україні намалагилася кинути палити, але вдалося це лише 6,7%. Сервіс розроблено за підтримки ВООЗ в рамках пректу з профілактики неінфекційних захворювань в Україні.

Більше інформації


 
shadow3
 

Анонси подій та міжнародні дні

  • FAO розпочинає проект, який адресовиний харчовій безпеці українських рибних продуктів. Враховуючи наявний спалах ботулізму в Україні така ініціатива розгляне безпеку риби та відповідність законодавства, а також підтримає розвиток управління безпекою харчових продуктів
  • Відкрито конкурс грантів Програми розвитку ООН на підтримку бізнесу  для внутрішньопереміщених осіб та мешканців Донбасу. Більше інформації

11 липня - Всесвітній день народонаселення

15 липня - Всесвітній день навичок молоді

30 липня - Міжнародний день дружби

30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

12 серпня - Міжнародний день молоді

19 серпня - Всесвітінй день гуманітарної допомоги

   
 

 ООн у цифрах

Всесвітня продовольча програма у червні 2017 року презентувала звіт своєї роботи. Протягом усього часу організація надала різноманітну допомогу людям зі Сходу України, включаю фінансову допомогу, пільги ( у тому числі на засоби для існування й логістику) та моніторинг. Більше інформації

numbers

 
shadow3
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні  одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління  задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 

 
  Follow us | facebook twitter   
  Якщо ви не бажаєте отримувати наш бюлетень, ви можете відписатися  
Powered by AcyMailing