онлайн-версія бюлетеня  
   
  news UNn n  
 

У Міжнародний жіночий день Україна приєдналася до глобального руху солідарності HeForShe

Напередодні Міжнародного жіночого дня, глобальний рух солідарності HeForShe, який об’єднав вже понад 1,3 млрд людей по всьому світі, закликав чоловіків та хлопців ставати агентами змін задля досягнення гендерної рівності в Україні. 

З моменту запуску руху, що був презентований Генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном і Послом доброї волі Еммою Уотсон 20 вересня 2014 року, до нього приєдналися мільйони чоловіків та жінок з різних країн – глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени та митці, що поділяють філософію ґендерної рівності. 

Приєднатись до руху HeForShe

 

heforshe nasta

                                                                     Більше інформації

 
  shadow3  
 
85 5 1

Цього року Міжнародний день жінок було присвячено жінкам та дівчатам в сільській місцевості. Жінки з сільської місцевості становлять чверть усього населення світу та приблизно 43 % працівників сільського господарства.  

Кожна третя жінка в Україні мешкає в сільській місцевості.Вони значною мірою виключені з політичного та громадського життя. Їхніми потребами та правами нехтують у процесах реформ, а також відновлення та встановлення миру.

Жінки та дівчата в сільській місцевості зазнають дискримінації щодо доступу до процесів прийняття рішень, працевлаштування, охорони здоров'я, освіти та інших базових послуг.

Більше інформації

 
     
 

Моделям ООН в Україні 20 років!

В рамках відзначення 20-ї річниці Моделі ООН в Україні Організація Об’єднаних Націй, Київський ліцей бізнесу, Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка та Київська школа економіки провели конференцію для організаторів Моделей ООН в Україні та моделювали одразу два органи ООН – Генеральну Асамблею та Ради Безпеки.У конференції взяли участь більше 200 учасників з усіх куточків України. Окрім моделювання органів ООН учасники обмінювались досвідом проведення Моделей ООН та створили платформу для обміну інформацією про освітні можливості для молоді в Україні – сторінку на Фейсбуці Model United Nations Ukraine.

41027777121 01a6766c21 z

Більше інформації

 
     

ЛЮДИ, ДЛЯ ЯКИХ МИ ПРАЦЮЄМО

Інні Уртаєвій було 30 років, коли вона змушена була покинути рідну домівку в Луганську, що на сході України, коли розпочався конфлікт у 2014 році. Будучи вагітною вона залишила свого чоловіка і мрію про кар'єру у поліції та перебралася до своїх батьків у село Левсич Луганської області, яке знаходиться на підконтрольних Україні територіях. 

Конфлікт спричинив нестабільність та небезпеку для жителів сходу Україні. Жінки  та дівчата особливо потерпають від відсутності роботи, соціальних сервісів та пільг, що змушує їх займатися доглядом за людьми з інвалідністю чи особливо незахищеними верствами населення.

Через три роки після того, як Інна покинула рідну домівку, вона приєдналася до ініціативної групи мешканців села Левсич. Вона також пройшла тренінги з бюджетування та гендерного планування, які організували ООН Жінки, що надихнуло її створити власну неурядову організацію.

Inna Urtaieva 675x450

Інна маю юридичну освіту і тому повністю взяла на себе реєстрацію організації. 'Я почуваюся дуже потрібною' - каже Інна, шукаючи нові можливості допомоги своїй громаді та синові.

ООН Жінки разом з партнерами застосовують методологію громадської мобілізації та розширення прав і можливостей жінок і чоловіків на територіях, які постраждали від конфлікту. Більше інформації


 
 

 НОВИНИ АГЕНТСТВ, ФОНДІВ ТА ПРОГРАМ ООН

 
   
  undp liubov

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН (ПРООН)

“Допоки в нас не буде принаймні 30% жінок на рівні розроблення політики і прийняття рішень, до тих пір ми не матимемо достатньо підтримки, щоб просувати реформи у сфері охорони здоров’я, освіти та соціальних послуг. І це є тим, за що я борюся”, - стверджує Любов Максимович, львівська феміністка та голова Центр "Жіночі перспективи" У 2015 році вона ініціювала створення соціального підприємства "Рукомисли", націленого на створення робочих місць для соціально вразливих жінок. І саме під керівництвом Люби, "Жіночі перспективи" за підтримки ПРООН перетворився на хаб для інших громадських організацій в Україні. Більше інформації

 
     
 
unfpa ukraine

ФОНД НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ООН (ФН ООН)

Фонд народонаселення ООН підтримує розбудову національної ситеми попередження та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Так ми провели низку тренінгів, де учасники мали змогу оглянути зміни у національному законодавстві, спеціальні механізми щодо протидії гендерно зумовленому насильству та аспекти відповідальності і контролю за дотриманням нових запобіжних заходів. Такі тренінги пройшли у Харкові,  Сєвєродонецьку, Маріуполі, Кривому Розі, Бердянську, Краматорську, Запоріжжі та Києві. Більше інформації

 
     
  unhcr 1

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

Помічник Верховного комісара з питань операцій Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) Джордж Окот-Оббо завершив тижневий візит до України та закликав посилити заходи, спрямовані на подолання тяжкого становища людей, що постраждали від конфлікту на сході України. Окот-Оббо у наголосив на необхідності забезпечити права таких людей, у тому числі їх доступ до пенсій та свободу пересування. Більше інформації

 
   

shadow3

 
  unicef march

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

29 березня 2018 року Дитячий фонд ООН спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення об'єднали зусилля із Урядом України, двома асоціаціями місцевого самоврядування та Національною молодіжною радою України та оголосили про початок інціативи "Громади, дружні до дітей та молоді" в Україні. Більше інформації

 
   

shadow3

 
  nexus

Офіс ООН з координації  гуманітарних питань  

26-27 березня у Києві відбувся семінар "Взаємозв'язок гуманітарних програм та програм з розвитку" (HDN), у якому взяли участь понад 60 представників уряду, гуманітарних організацій та організацій з розвитку, а також представники міжнародних фінансових установ. Практичний семінар був спрямований на формування спільного бачення щодо HDN. Також в рамках семінару було розроблено три спільні наслідки для України, що сприятиме подальшому розвитку в області доступу до основних послуг, засобів до існування та критичної інфраструктури.

 
   

shadow3

 
  ohchr

Моніторингова місія ООН з Прав Людини

19 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні опублікувала нову квартальну доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні. У доповіді підкреслюється недостатній рівень притягненні до відповідальності винних у порушенні прав людини. Доповідь також містить дані щодо кількості втрат серед цивільного населення з 16 листопада 2017р. по 15 лютого 2018р., з уточненням щодо віку і статі. Більше інформації

 

 
   

shadow3

 
  unv march

Волонтери ООН

13 березня у місті Києві, Волонтери ООН об’єднали 40 представників з асоціацій, що займаються людьми з інвалідністю, міжнародних організацій та представників громадянського сектору на інклюзивному семінарі, що став платформою для обміну досвідом у сфері залучення до роботи людей з інвалідністю. Захід було присвячено року роботи міжнародного волонтера ООН з інвалідністю в Україні, що було впроваджено за підтримки «Програми розвитку талантів для молодих фахівців з інвалідністю в ПРООН та ВООН».

 
   

shadow3

 
 
DSC 1347

Школярі вивчали загальну Декларацію з Прав Людини

В рамках відзначення 70-ї річниці Загальної Декларації з прав людини Моніторингова місія ООН з прав людини провела урок з прав людини для школярів КиївськоїБританської школи. Прослухавши лекцію школярі почали працювати над тематичними проектами з різних прав людини в групах. Більше інформації

 

 

 
     
  students visit

навчальні візити до представництва ООН

Організація Об'єднаних Націй провела 4 навчальні візити для школярів та студентів у березні. Навчальний візит до ООН - це особлива нагода дізнатися про Цілі сталого розвитку, роботу ООН в Україні, волонтерство та освітні можливості для молоді від ООН в Україні. У березніі школярі та студенти з Києва, Ніжина, Кривого Рогу та Покровська відвідали Представництво ООН в Україні. 

 
 

Інтерв'ю

 
 

Представник УВКБ ООН відвідав Веселку TV

pablo

Дивіться відео

 

Три міфи про толерантність в Україні

tolerance

Читайте на Українській правді

 

Східна Україна: відбудова та відновлення

recovery

Читайте у блозі Янтомаса Хімстри, Директора ПРООН в Україні 

 
     
 

нові публікації

catalogue1 children FAO november

Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні

Більше інформації

Діти - в серці громади

Більше інформації

 

Оцінка соціо-економічних потреб Донецької та Луганської областей

Більше інформації

 
 

shadow3

 
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 

 
  Follow us | facebook twitter  
  If you don't want to receive our news anymore, unsubscribe  
 
 
Powered by AcyMailing