онлайн-версія бюлетеня  
   
  un logo 2019  
 

НОВИНИ ООН

 
 

Координатор Системи ООН/Координатор з гуманітарних питань в Україні закликала міжнародну спільноту збільшити підтримку протимінної діяльності для захисту цивільних громадян

У Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки Координатор системи ООН/Координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликає посилити захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які живуть, працюють та ходять до шкіл на сході України у районах, забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.
Через п'ять років із початку конфлікту міни та вибухонебезпечні предмети все ще призводять до загибелі та поранень цивільних громадян. У 2018 році понад 40% жертв серед цивільного населення було спричинено наземними мінами і вибуховими пристроями.
 

0a

 

Більше інформації

 
   
 

новини агентств, фондів та програм оон

 
 

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ)

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) оприлюднив глобальний звіт «Вода під прицілом», щоб привернути увагу до загроз для дітей від атак на об’єкти водної інфраструктури в країнах із тривалими збройними конфліктами.
Україна вперше потрапила до цього переліку на рівні із такими країнами, як Афганістан, Ємен, Ірак, Буркіна-Фасо, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Камерун, Лівія, Малі, М’янма, Південний Судан, Сирійська Арабська Республіка, Сомалі, Судан, Центральноафриканська Республіка та Чад.
В умовах тривалих конфліктів діти віком до 15 років мають у середньому у три рази вищий ризик померти від захворювань, пов’язаних з відсутністю чистої води, санітарії та гігієни, ніж від прямого насильства. Про це сьогодні заявили в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), представляючи новий звіт до Всесвітнього дня води.

 

8

Більше інформації

 
 

 
 

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ З МІГРАЦІЇ (МОМ)

Україна зробила ще один важливий крок на шляху до впровадження кращих міжнародних практик у сфері управління міграцією, затвердивши Профіль індикаторів управління міграцією (ІУМ) для України на зустрічі, організованій Агентством ООН з питань міграції (МОМ) у Києві. Від протидії торгівлі людьми до управління кордонами; від комунікації держави з власними громадянами, які бажають повернутися з інших країн, до доступу неврегульованих мігрантів до системи охорони здоров'я; від поглиблення партнерських відносин з приватним сектором до включення міграційного потенціалу розвитку до національної стратегічної політики, Профіль УІМ надає Україні розуміння політичних важелів, які країна може використовувати для подальшого вдосконалення та посилення свого управління міграцією.

2

 

Більше інформації

 
 

Моніторингова місія ООН з прав людини

Хоробра молода жінка з Ужгорода стала на захист прав людини до Міжнародного жіночого дня. Моніторингова місія ООН з прав людини вжила заходи з адвокації у спілкуванні з поліцією Закарпатської області та опублікувала історію Віталіни Коваль.

В минулому році, коли Віталіна організувала і проводила захід в Ужгороді, присвячений захисту прав жінок, вона отримала хімічний опік очей. Захід зірвали право радикальні групи. Втім, Віталіна не здалася: «Це моє рідне місто, в якому завжди панувала толерантність. Ця ситуація зачіпає мене особисто і я відстоюватиму право кожного і кожної на свободу мирних зібрань та вираження поглядів», – каже вона.
У партнерстві Amnesty International, Моніторингова місія ООН з прав людини вжила адвокаційні заходи і направила рекомендації до поліції Закарпатської області. В результаті, захід в Ужгороді до Міжнародного жіночого дня у 2019 році пройшов мирно; всі учасники змогли реалізувати свої права.

 

9

 

Більше інформації

 
 

ООН ЖІНКИ

Вдруге у Києві відбувся HeForShe Arts Week – мистецький марафон, який об’єднав музеї, галереї, кінотеатри та інші арт-інституції навколо теми ґендерної рівності та прав людей. До програми HeForShe Arts Week 2019 увійшло 14 подій, які відвідало близько 600 осіб, 10 мистецьких та культурних інституцій України приєднались до HeForShe Arts Week 2019, 15 визнаних експертів у сфері мистецтва долучились у ролі спікерів та спікерок, лекторів та лекторок.
Окрім того, у партнерстві з Національним художнім музеєм України та Радіо Культура ми створили спеціальний аудіогід, записаний сучасними українськими художницями. Також ми розмістили на носіях зовнішньої реклами картини з фонду музею із запитанням «Чи знаєш ти українських художниць?».
ООН Жінки в Україні в партнерстві з Українським Інститутом заснували незалежну премію Women in Arts, яка була вручена 13 березня. Приз заохочує жінок творчих професій у 5 номінаціях: Жінки в візуальному мистецтві, Жінки в музиці, Жінки в театрі і кіно, Жінки в літературі, Жінки в культурному менеджменті.

 

4

Більше інформації

 
 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН (ПРООН)

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Уряду Данії розпочинає новий проект «Права людини для України» (HR4U), що має на меті подальше сприяння процесам демократизації, які тривають в Україні. Особлива увага приділятиметься забезпеченню прав людини й доступу до правосуддя для всіх.
Протягом наступних п’яти років нова ініціатива посилюватиме інклюзивний та сталий людський розвиток в Україні. Бюджет проекту складає 4,5 млн доларів США, виділених Міністерством закордонних справ Данії.
У рамках проекту ПРООН продовжить співпрацю з ключовими національними партнерами та усіма зацікавленими сторонами, зокрема з Національною інституцією з прав людини, національними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та правозахисниками, об’єднуючи зусилля задля поширення прав людини по всій Україні та покращення доступу до правосуддя для всіх, особливо для вразливих груп населення.

5

Більше інформації

 

Фонд ООН у галузі народонаселення

Програма Пакт заради молоді-2020 реалізується Центром «Розвиток КСВ»: Міністерством молоді та спорту України та Фондом ООН у галузі народонаселення. За три роки 123 компанії підписали Пакт заради молоді-2020 і спільно створили 32127 робочих місць для молоді, 596 партнерства із закладами освіти та забезпечили менторською підтримкою щодо першого робочого місця 1700 молодих людей.
Конференцію відкрив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема:
«Ініціатива Пакт заради молоді 2020 – чудовий приклад взаємодії держави, громадського сектору і бізнесу у вирішенні такого важливого питання як працевлаштування. Зокрема те, що в процесі взаємодії народжуються такі ініціативи як Національний план дій щодо зайнятості молоді - це зайве підтвердження, що є довіра, розуміння та бачення, що тільки інтегрально спільними зусиллями можна досягати змістовних результатів».

 

6

 

Більше інформації

 
 

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

УВКБ ООН продовжує допомагати пунктам пропускув'їзду-виїзду (КПВВ) на сході України, щоб скоротитичас очікування та покращити добробут людей,більшість з яких особи похилого віку, коли вониперетинають лінію розмежування.
Цього разу УВКБ ООН надало українській владі комп'ютери та натільні камери. 150 відеокамер і 3 ноутбуки були передані Державній прикордонній службі.
Згадана техніка буде використовуватися на КПВВ у Донецькій та Луганській областях, де тисячі людей щоденно їздять між підконтрольною та непідконтрольною урядом територіями України.
Враховуючи, що у 2018 році було 13,6 млн. перетинів лінії розмежування, існує потреба в подальшому покращенні умов для такої великої кількості людей, щоб забезпечити їм максимально безпечне і швидке проходження.

 

7

Більше інформації

 
   

УВКБ ООН

Одет Ньєж: Історія однієї мрії. Завдяки своїй сміливості, вона втілила свою мрію, завдяки роботі – знайшла кохання, і усім своїм прикладом може стати чудовою мотивацією для багатьох жінок.
Одетт, біженка з Конго, почала свій бізнес в Україні

 

10

 

Більше інформації

 
 

ПРОДОВОЛЬЧА ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ПРОГРАМА (ФАО)

Антимікробні препарати відіграють вирішальну роль в зниженні захворюваності і смертності від хвороб людей і тварин у світі. Однак виникнення і поширення стійкості до багатьох з цих препаратів знижує їхню ефективність, загрожуючи ефективності інших успішних методів лікування.

Проект ФАО допомагає Україні боротися з антимікробною резистентністю, зокрема, через підвищення обізнаності про стійкість до антимікробних препаратів та пов'язані з цим загрози; моніторинг використання протимікробних препаратів в харчовій промисловості і сільському господарстві; зміцнення знань відповідних органів влади; популяризацію передового досвіду в харчовій та сільськогосподарській системах.

Україна зобов'язується вжити заходів для забезпечення раціонального використання протимікробних препаратів у медицині, ветеринарії та харчовій промисловості відповідно до кращих міжнародних та європейських практик. Одним з ефективних способів захисту здоров'я людини є запобігання стійкості до антибіотиків у худоби.

 

1

 

Більше інформації

 
 

Нові публікації

p1 p2 p3

Результати дослідження інституційної спроможності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у Луганській області щодо запобігання та протидії ґендерно зумовленому та домашньому насильству

Більше інформації

Підтримка громадських центрів з боку УВКБ ООН

Більше інформації

Доказовий аналіз психосоціальної адаптивності підлітків у зоні конфлікту

Більше інформації

 
 

 
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні працює разом із урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні.

До системи ООН в Україні входить низка фондів, програм та спеціалізованих установ ООН.


Контакти для ЗМІ:

Олена Лаба - спеціаліст зі зв’язків з громадськістю
Тел. +38 044 253 93 63 (вн. 140)
E-mail.: olena.laba@un.org

 
  Follow us | facebook twitter  
  Якщо ви не бажаєте отримувати наші новини, ви можете відписатися  
 
 
Powered by AcyMailing