If you can't see this e-mail properly, view it online  
   
   
 
sg

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив солідарність з народом України

Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутерріш відвідав Україну з офіційним візитом 9 липня і наголосив на важливості збереження територіальної цілісності України.

Генеральний Секретар також наголосив на тому, що конфлікт на сході України триває і закликав всі сторони припинити військові дії. Пан Гутерріш повідомив, що ООН і надалі надаватиме гуманітарну допомогу Україні.

'Я хочу висловити солідарність з усіма тими українцями, які страждають через конфлікт, який спричинив появу 1,7 мільйона переміщених осіб в країні. Я почав працювати з ними як Верховний комісар у справах біженців, і я хочу сказати, що я глибоко відчуваю страждання людей, і твердо налаштований робити все можливе, щоб мати змогу покращувати їх становище'.

Читайте виступ Генерального Секретаря

 

 
 

Люди, для яких ми працюємо

За даними Міністерства соціальної політики, внаслідок конфлікту більше 50 тисяч людей з інвалідністю змушені були залишити свої домівки.Одним з них є Руслан Рига з родиною, який переїхав з Лисичанська до Білої Церкви.

У Лисичанську родина мала власний бізнес з продажу фрезів – інструментів для обробки поверхні металу та дерева. На щастя, обладнання вдалося перевезти, однак клієнтську базу було повністю втрачено. Наразі дружина Руслана, Анна, займається інтернет-магазином, а він сам допомагає іншим із навчанням користування фрезами. Більше того, родина взяла на роботу на підприємство ще одного переселенця.

Наразі дружина Руслана, Анна, займається інтернет-магазином, а він сам допомагає іншим із навчанням користування фрезами. Більше того, родина взяла на роботу на підприємство ще одного переселенця. 

Ruslan UNHCR

Завдяки допомозі Агентства ООН у справах біженців і проекту «Розширення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю» Руслан почав займатися обробкою дерева. «Ця допомога стала поштовхом відкрити новий напрям свого бізнесу», -  розповідає Руслан. Тепер він ще й виготовляє різні елементи декору.

 
shadow3
 

NEWS FROM UN Agencies, funds and programmes

 
 

ПРОДОВОЛЬЧА ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ООН (ФАО)

chicken faoФАО підтримує птахівництво на сході України та продовжує надавати гуманітарну допомогу домогосподарстам, що постраждали внаслідок військового конфлікту. Цього разу близько 2750 домогосподарств, що розташовані вздовж 8-км буферної зони, отримали одноденний молодняк птиці. Ця допомога є частиною програми ФАО з реагування у надзвичайних ситуаціях в Україні, бюджет якої в даний час оцінюється в 2,3 мільйона доларів США. Кожне домогосподарство отримало 30 курчат, або 25 каченят, або 25 індичат разом з посібником по вирощуванню та кормом. Більше інформації

 
shadow3
 

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ З МІГРАЦІЇ (МОМ)

iom trafficking Напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID запустило оновлений веб-сайт Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів www.527.org.ua. Сайт попереджає про загрози сучасного рабства та допомагає більше дізнатись про безпечну міграцію. Ним зручно користуватися на різноманітних пристроях, він також має кнопку швидкого набору гарячої лінії.

Більше інформації

 
shadow3
  jacek unaids

Об'єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІД в Україні

В рамках Ініціативи подолання СНІДу у великих містах, Олена Пінчук, засновник Фонду "АнтиСНІД" в Україні та Віталій Кличко, мер міста Києва спільно розпочали програму лікування для 1300 людей, які живуть з ВІЛ у Києві, з використанням сучасних антиретровірусних препаратів шостого покоління. В даний час українські пацієнти лікуються переважно антиретровірусними препаратами четвертого покоління. Це безпрецедентний випадок залучення приватного фонду до програм лікування в Східній Європі. До цього часу антиретровірусна терапія повністю фінансувалась з державного бюджету та міжнародними донорами. Це один з найважливіших і значущих здобутків ініціативи подолання СНІДу в Києві. Більше інформації 
shadow3
 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ПРООН)

undp grants ПРООН оголосила конкурс бізнес-грантів для переселенців та місцевого населення Донецької та Луганської областей. Ініціатива направлена на підтримку малого та середнього бізнесу на Донбасі. Кінцевий термін подання заявок: 3 серпня 2017 р. Грантова підтримка надається на започаткування, відновлення або розширення підприємницької діяльності. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал, довгострокові перспективи отримання прибутку, мати реалістичні ринкові показники. Вони також мають передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.

Більше інформації

 
shadow3
 

ФОНД НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ООН (ЮНФПА)

unfpa ua 21 липня 2017 року в м. Кременчук відбувся форум «БІЗНЕС – МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ». Даний форум пройшов у рамках ініціативи «Український Пакт заради молоді-2020», який має на меті об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для працевлаштування молодих людей. Серед організаторів форуму: Фонд народонаселення ООН в Україні, Міністерство молоді та спорту України, Центр "Розвиток КСВ", за підтримки Кременчуцької міської ради та Молодіжного Парламенту Кременчука.

Більше інформації 

 
shadow3
  unhcr mural

АГЕНТСТВО ООН З ПИТАНЬ БІЖЕНЦІВ (УВКБ)

07 липня 2017 року, Агентство ООН у справах біженців та Посольство Японії в Україні відкрили мурал «Солідарність», створеного японським художником-графітчиком Міязакі Кенсуке разом із майже сотнею дітей-біженців і дітей-переселенців зі сходу України. Подія відбулася на території Арт-заводу Платформа. Японський художник відвідує Україну в рамках його глобального проекту «Крізь стіни» (“Over the Wall”). Візит пана Кенсуке до України присвячений першій річниці ініціативи «Міста солідарності», що була започаткована у м. Маріуполі, та 25-тій річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Під час своєї місії, пан Кенсуке створив мурали у Києві та Маріуполі на підтримку миру в Україні.

Більше інформації 

 
shadow3
 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

UNDP UA Ulana Suprun2 crop Міністерство охорони здоров’я підписало угоди із міжнародними організаціями, зокрема, з Програмою розвитку ООН, Дитячим фондом “ЮНІСЕФ” та британською закупівельною агенцією Crown Agents, які продовжуватимуть проводити прозорі закупівлі ліків за 39 державними програмами за бюджетні кошти 2017 року. “Підписання договору в кінці липня свідчить про те, що ми рухаємось від формату екстреної закупівлі до більш регулярного процесу. Ефективне та довгострокове планування дозволить більшій кількості українських пацієнтів отримати необхідні ліки значно швидше”, – прокоментував Ніл Вокер, постійний представник ПРООН в Україні. Закупівля ліків через міжнародні організації також відкрила вікно можливостей для українських виробників для виходу на міжнародні ринки. Більше інформації

 
shadow3
 

УПРАВЛІННЯ ВЕРХОВНОГО КОМІСАРА ООН З ПРАВ ЛЮДИНИ

istanbul «Стамбульський протокол: посібник з ефективного розслідування та документування катувань та інших жорстоких нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання» тепер доступний українською мовою. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (Місія) переклала цей документ, аби допомогти Уряду документувати випадки катувань, сприяти посиленню відповідальності за порушення прав людини та забезпеченню правосуддя для жертв. Протягом місяця Місія розповсюдила більше 200 копій перекладеного Протоколу. Стамбульський протокол був опублікований у 1999 році. Над ним три роки працювали 75 експертів в галузі права, медицини та прав людини, які представляли 40 організацій з 15 країн світу.

 Більше інформації

 
shadow3
 

 ООН ЖІНКИ

ivanenko В рамках конкурсу коміксів «Зобрази ґендерну рівність» молоді люди думали над питаннями ґендерної рівності в Україні та візуалізували своє розуміння прав жінок та ґендерної рівності за допомогою коміксів. Сім переможців із 62 робіт, які були надіслані з 24 міст та сіл України, отримали нагороди 21 липня. Під час заходу також відбувся ряд тематичних дискусій з молоддю на тему представництва жінок у владі, насильства щодо жінок та ґендерних стереотипів.

 
shadow3
 

ВСЕСВІТНЯ ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА (ВПП)

wfp july З початком надзвичайної операції у листопаді 2014 року і до кінця червня 2017 року ВПП надала продовольчу допомогу 970 000 найбільш вразливим людям з низьким рівнем продовольчої захищеності. У період з січня по червень 2017 року ВПП та її партнери підтримали продуктовими наборами та грошовими переказами 120 000 людей. На підконтрольній уряду території ВПП разом з партнерами продовжує впроваджувати розпочаті у травні заходи з раннього відповлення через проекти «Продовольча допомога за навчання» та «Продовольча допомога за відновлення активів». В них приймають участь внутрішньо-переміщені особи, люди, що живуть з хронічними захворюваннями, люди з обмеженими можливостями та матері-одиначки, які мають обмежені або не мають ніяких засобів для існування. До кінця 2017 року ВПП планує надати допомогу у вигляді продовольчих наборів та грошових переказів 80 000 мешканцям підконтрольної та непідконтрольної уряду територій. Більше інформації 

 
shadow3
  who ukraine

ВСЕСВІТНЯ ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (ВООЗ)

Три роки конфлікту на Сході України призвели до критичного виснаження ресурсів системи охорони здоров'я по обидві сторони від лінії фронту. Завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини ВООЗ направила 11 тонн хірургічних наборів та медичних матеріалів до медичних закладів у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей. На додаток до хірургічних наборів, в Україну завезено велику партію медичних матеріалів, призначених для підтримки до 1200 000 пацієнтів на первинній медичній ланці по обидві сторони конфлікту, а також неонатальних матеріалів для забезпечення безпечних пологів та реанімації новонароджених у 58 педіатричних та акушерських відділеннях.


 
shadow3
  gender training

Тренінг з гендерної рівності

17 липня 2017 року Представництво ООН в Україні організувало тренінг з комунікації та актуалізації гендерної рівності для співробітників. Тренінг провела Галина Мещерякова, тренерка з гендерної рівності.  Учасники тренінгу вивчили значення термінів, які стосуються гендерної рівності, гендерної дискримінації та сексуального насильства та навчилися долати стереотипи, що стосуються гендеру.

 
shadow3
  plutokraty

КНИГИ заради сталого розвитку

У 2017 році Представництво ООН в Україні разом з Yakaboo започаткували кампанію для соціальних мереж 'Книги заради сталого розвитку'. Ціль кампанії - популяризувати ідеї, які сприяють досягненню Цілей сталого розвитку до 2030 року. Друзі Фейсбук сторінки  Представництва ООН в Україні United Naions in Ukraine мають шанс виграти одну з трьох запропонованих книг щомісяця.

Більше інформації 

 
shadow3
 

Анонси подій

ФАО розпочинає проект з формування національної стратегії по адаптації до кліматичних змін в Україні. За повного фінансування ФАО, даний проект буде втілено при підтримці Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства екології та природних ресурсів України. Проект націлений на створення відповідних політик, розробку методологій та надання технічних консультацій. Більше інформації

Організація Об’єднаних Націй в Україні запрошує активну молодь взяти участь у Міжрегіональному форумі 'Молодь, мир та безпека'. Форум працюватиме над Резолюцією Генеральної Асамблеї 2250 та шляхами її впровадження в Україні. Більше інформації

Візьміть участь у конкурсі кращих практик молодіжної роботи в Україні! Мета конкурсу: зібрати найбільш успішні та цікаві молодіжні ініціативи, побачити, які практики уже напрацьовані, і заохочувати створювати нові. Переможці отримають призи, а кращі практики будуть опубліковані у збірнику "Кращих практик молодіжної роботи в Україні". Більше інформації

 

 
shadow3
   
 

Нові публікації

human rights research internal displacement wfp brief 2

Нова доповідь ПРООН про права людини.

Керівні принципи з питань внутрішнього переміщення.

Публікація про продовольчі потреби в Україні

 
shadow3
 

Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні. До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні, а також представників Бреттон-Вудських організацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася внаслідок останніх подій у країні, ООН в Україні  одночасно працює у чотирьох напрямах, втілюючи короткострокові, середньострокові і довгострокові програми:

− Гуманітарне реагування, серед іншого надання допомоги постраждалим від конфлікту регіонам і внутрішньо переміщеним особам;

Відновлення, стабілізація та реабілітація Сходу України та інших регіонів;

Підтримка довгострокових загальнонаціональних реформ управління  задля забезпечення верховенства закону і зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління;

Консультування та надання допомоги урядові України у виконанні рекомендацій механізмів ООН з прав людини, а також тих, що наводяться в доповідях Місії ООН з прав людини в Україні.

 

 
  Follow us | facebook twitter   
  Якщо ви не бажаєте отримувати наш бюлетень, ви можете відписатися  
Powered by AcyMailing