Посли доброї волі ООН та Посланці миру - це відомі особистості та визначні діячі, які присвячують свій час тому, щоб привернути увагу громадськості до найгостріших проблем сучасного світу та відстоюють цінності та ідеали Організації Об'єднаних Націй у своїх країнах. Вони здійснюють свою просвітницьку діяльність на місцевому та глобальному рівнях шляхом привернення уваги громад до таких загроз, як, наприклад, зловживання наркотиками або торгівля людьми. Кожен з цих людей зазвичай працює з одною агенцією ООН та свої зусилля спрямовує на вирішення проблем дітей або біженців, захисту прав людини , на боротьбу зі СНІДом, а також інші питання розвитку.

Послами доброї волі ООН є відомі музиканти, спортивні зірки та актори. Завдяки своїй особистій репутації та професійним досягненням, їх статус Посла доброї волі ООН є важливим символом для національної аудиторії. Організація Об'єднаних Націй підтримує Послів доброї волі ООН у привернення ще більшої уваги та підтримки у вирішенні головних проблем. Більшість зірок призначаються Послами доброї волі для окремої агенції ООН. Вони повинні мати бездоганну репутацію, справжній інтерес до гуманітарних проблем та значну популярність.

Посли доброї волі ООН призначаються терміном до двох років з можливістю поновлення. Не існує встановлених правил або контрактних забов'язань з обох сторін, однак проводиться символічна церемонія призначення. Посли доброї волі ООН не отримують заробітну плату, хоча, можуть отримувати символічну платню розміром 1 долар США на рік або еквівалент цієї суми.

Правила щодо призначення Послів доброї волі ООН можна проглянути тут.

Вперше, ідея залучення знаменитостей як послів ООН була втілена у 1950-х роках, коли Голлівудська зірка Денні Кайе була залучена до акції захисту прав дітей. Серед Послів доброї волі призначених різними агенціями ООН на міжнародному рівні є Анжеліна Джолі, Джекі Чан, Рональдо, Анатолій Карпов та інші. Щоб більше дізнатися про знаменитостей, що допомагають ООН по всьому світі, будь ласка, відвідайте наступну секцію.


Посли Доброї Волі ООН в світі

Сотні видатних особистостей, діячів мистецтва та літератури, зірки спорту допомагають системі Організації Об'єднаних Націй в усьому світі вирішувати найактуальніші проблеми сьогодення.

Ці відомі люди працюють з конкретними агенціями, фондами та програмами ООН та роблять свій вагомий внесок у:Посли доброї волі ООН в Україні


Пані Лілія Подкопаєва - Посол доброї волі ООН в Україні з питань ВІЛ/СНІДу (Лилия Подкопаева - Посол доброй воли ООН в Украине)
Церемонія призначення нового Посла доброї волі з ВІЛ/СНІДу в Україні

Пані Лілія Подкопаєва - Посол доброї волі ООН в Україні з питань ВІЛ/СНІДу

Дата призначення: листопад 2005 - листопад 2006

Олімпійська чемпіонка з гімнастики Лілія Подкопаєва була призначена Послом доброї волі ООН в Україні з питань ВІЛ/СНІДу 17 листопада 2005 року в Представництві ООН під час прес-конференції. Далі...

Лілія Подкопаєва - заслужений майстер спорту України зі спортивної гімнастики (1994) та суддя міжнародної категорії. Пані Подкопаєва є абсолютною чемпіонкою світу (Японія, 1995), чемпіонкою Європи (Велика Британія, 1996) та володаркою Кубку Європи (1995). У 1996 р. на ХХVІ Олімпійських іграх в Атланті Лілія стала олімпійською чемпіонкою з гімнастики в Атланті. Вона отримала 45 золотих, 21 срібну та 14 бронзових медалей.

Лілія Подкопаєва є також Послом Ради Європи зі спорту, толерантності та чесної гри.


Пан Святослав Вакарчук - Посол доброї волі ПРООН для молоді в Україні (Святослав Вакарчук - Посол доброй воли ПРООН в Украине)
Посол доброї волі ПРООН звертається до української молоді під час проведення зустрічі, присвяченої Цілям розвитку тисячоліття та молодіжній політиці в Україні


Пан Святослав Вакарчук - Посол доброї волі ПРООН для молоді в Україні.

Дата призначення: вересень 2005 - вересень 2007

Соліст популярної групи Океан Ельзи був призначений Послом доброї волі ПРООН для молоді 5 вересня 2005 року. Далі...

У 2003 році пана Вакарчука було призначено Почесним послом України з питань культури та Почесним радником Президента України з молодіжної політики, розвитку та впровадження культурних ініціатив у 2006 році.

Як один з найбільш популярних та успішних музикантів України, пан Вакарчук підтримує зусилля Програми розвитку ООН, спрямовані на розвиток молодіжної культури у формуванні свідомого ставлення молоді України до власного життя та відповідальної поведінки.

Пропагуючи відповідальність у прийнятті рішень, Вакарчук спілкується зі своєю аудиторією під час різноманітних форумів, круглих столів та неформальних зустрічей зі студентством в національних університетах України, зокрема Львівському Державному Університеті, Донецькому Національному Університет, Національній Києво-Могилянській Академії, Київському Національному Університеті ім.Т.Шевченка, тощо.

У 2006 році він відвідав Варшаву, де зустрівся зі студентами та долучився до посилення діалогу між молодими людьми Польщі та України щодо створення гідних та безпечних умов життя та обговорення важливості активної громадянської позиції серед молоді.


Пані Руслана Лижичко - Національний Посол ЮНІСЕФ в Україні

Представник ЮНІСЕФ Джеремі Хартлі та Національний Посол від ЮНІСЕФ Руслана Лижичко (Национальный Посол от ЮНИСЕФ Руслана Лыжичко)
Представник ЮНІСЕФ Джеремі Хартлі та Національний Посол від ЮНІСЕФ Руслана Лижичко


Дата призначення: травень 2005 - травень 2006

Співачка, переможниця 49-го пісенного конкурсу "Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) травня 2005 року. Далі...

Всесвітньо відома українська співачка і автор пісень Руслана приєднується до плеяди визначних особистостей світового рівня, до якої входять понад 200 акторів, музикантів, співаків, спортсменів та літераторів, які представляють ЮНІСЕФ протягом багатьох років.

В новій для себе ролі Руслана буде відстоювати права кожної української дитини на здоров'я, гідність та розвиток. Використовуючи свою популярність та керуючись особистою зацікавленістю у вирішенні проблем дітей, вона працювала представником ЮНІСЕФ, щоб підтримати місію Дитячого Фонду, спрямовану на забезпечення виживання та благополуччя усіх дітей до досягнення ними повноліття.

Посол доброї волі ООН Ані Лорак активно підтримує та приймає участь в акції (Ани Лорак - Посол доброй воли ООН)
Посол доброї волі ООН Ані Лорак активно підтримує та приймає участь в акції "Пробіг заради життя 2004"

Пані Ані Лорак
- Посол доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні

Дата призначення: 2004 - 2005

Українська співачка Ані Лорак вважається гордістю національної музичної сцени.

Велика кількість альбомів та пісень та її численні концерти, які збирають численну аудиторію доводять її пісенний та акторський талант. Її репертуар налічує більше, ніж 100 пісень, 14 відеокліпів у різних стилях.

У 1999 році вона стала почесною співачкою України, а у 2003 Ані приєдналась до національної Наглядової Ради у боротьбі з наркоманією. У 2004 році вона активно підтримувала проведення акції "Пробіг заради життя" за ініціативи Представництва Організації Об'єднаних Націй в Україні. В якості Посла доброї волі, Ані Лорак брала активну участь у національній інформаційній компанії "Лідерство заради успіху", щоб заохотити толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей та мобілізувати ресурси задля підтримки проектів на боротьбу з ВІЛ/СНІДом.

Посол доброї волі ООН Андрій Мєдвєдєв серед волонтерів акції (Андрей Медведев - Посол доброй воли ООН)
Посол доброї волі ООН Андрій Мєдвєдєв серед волонтерів акції

Пан Андрій Медвєдєв
- Посол доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні.

Дата призначення: 2003-2004

Пан Андрій Медвєдєв - всесвітньовідомий професійний український тенісист, який розпочав свою кар'єру у 1991 році. Він став чотирьохкратним чемпіоном турнірів серії Майстер - у Гамбурзі (1994, 1995, 1997) та Монте-Карло (1994). У 2004 році пана Андрія Медвєдєва призначено генеральним секретарем Української Тенісної Федерації. Одне з основних напрямів його діяльності є популяризація тенісу в Україні.

У 2003-2004 роках пан Медвєдєв був Послом доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні та зробив свій внесок у привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Разом з іншими видатними українцями, він брав участь в акції "Пробіг заради життя", за результатами якої були зібрані кошти для будинку ВІЛ-інфікованих у Печерській Лаврі.


Пан Валід Арфуш - Посол доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні (Валид Арфуш - Посол доброй воли ООН в Украине)x
На відкритті меморіалу "Червона стрічка"
Пан Валід Арфуш - Посол доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні

Дата призначення: 2001 - 2003

Пан Валід Арфуш був призначений Послом Доброї Волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Україні у 2001 році. Цей молодий бізнесмен та віртуозний піаніст, організував безкоштовний концерт "Не давай СНІДу шанс" для підтримки ВІЛ-позитивних людей. Кульмінацією цієї акції була пісня "Захисти життя", яку написав пан Арфуш.


Більше фотографій зірок, які підтримують діяльність Організації Об'єднаних Націй, можна знайти в нашій Фотогалерії.


Міжнародні зустрічі Послів доброї волі ООН

  • 18-19 липня 2002 року Генеральний Секретар ООН організував Друге зібрання Посланців миру та Послів доброї волі. Ця дводенна зустріч пройшла у Нью-Йорку. Дізнатися більше...
  • - 23 жовтня 2000 року відбулося Перше Міжнародне Зібрання Посланців миру та Послів доброї волі у Нью - Йорку. Дізнатися більше...

(!)

Для більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до Представництва ООН в Україні:
Tel: (+38044) 253 9363, 254 0035
Fax: (+38044) 253 2607
Спеціаліст із зв'язків з громадськістю Представництва ООН в Україні пані Вікторія Андрієвська

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ

Інформаційний бюлетень