AI_reports AI_Communications AI_library

У зв'язку з поширенням пташиного грипу у Європі та спалахом цієї хвороби, зареєстрованим в Україні, організації Системи Об'єднаних Націй висловлюють готовність разом з іншими міжнародними організаціями сприяти зусиллям України в боротьбі з інфекцією та забезпеченні оперативного реагування та готовності у разі можливого виникнення пандемії.

Офіс Координатора Організації Об'єднаних Націй в Україні продовжує координувати зусилля міжнародної спільноти разом з Урядом України по боротьбі та ефективному реагуванні на можливий спалах пандемії пташиного рипу в країні.

Загальний контекст

Основні пандемії грипу виникали тричі протягом останнього століття, в 1918 році (Іспанський грип), 1957 році (Азійський грип) і в 1968 році (Гонконгський грип). Особливо драматичною була пандемія 1918 року, що спричинила смерть понад 40 мільйонів людей по всьому світу. Згідно з проведеними дослідженнями пандемія грипу виникає з тваринного вірусу грипу.

Зростаюча кількість країн, здебільшого в Південно-Східній та Центральній Азії, Європі та Африці зареєстрували на своїх територіях спалахи пташиного грипу серед домашньої та дикої птиці. ВООЗ на сьогодні зареєструвала 186 випадків зараження вірусом людини, 105 із них були фатальними, із загальним рівнем смертності понад 50%, і особливо високим серед дітей та підлітків 75-90%.

Ситуація в Україні

2 грудня в Україні вперше було зареєстровано спалах пташиного грипу на території АР Крим. Згідно з оцінками експертів, основною причиною захворювання став контакт з міграційними птахами. Контроль над ситуацією з пташиним грипом, з боку Кабінету Міністрів України, здійснює Віце-прем'єр-міністр України Юрій Мельник, загальні дії по боротьбі та оперативному реагуванню здійснюють Міністерство з надзвичайних ситуацій, Міністерство охорони здоров'я та Міністерство аграрної політики України.

Останній офіційний спалах пташиного грипу в Україні був зареєстрований 11 червня 2006 року в селі Піски, Буринського району, Сумської області.

15 лютого 2007 року Віталій Маринюк, Заступник Директора Департаменту охорони здоров`я та медико-біологічного захисту, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи повідомив, що Український Уряд не відхиляє можливості повторного сезонного спалаху пташиного грипу в Україні в кінці березня на початку квітня 2007 року. Він наголосив, що вірус перш за все загрожує Херсонській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій областям та Автономній Республіці Крим. Пан Маринюк запевнив, що Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій готове до ліквідації будь-якої ситуації пов'язаної з пташиним грипом.

Випадки зараження людини не були зареєстровані.

Новини
Звіти щодо ситуації з пташиним грипом в Україні

Офіс Координатора Організації Об'єднаних Націй в Україні продовжує проводити моніторинг та аналіз інформації щодо ситуації з пташиним грипом в Україні

Звіти, щодо ситуації з пташиним грипом в країні можна отримати тут

(!)

Для отримання більшої інформації, звертайтесь:

Тел: (+38044) 253 9363
Факс: (+38044) 253 2607

Зв'язки з державними установами: Олександр Шевцов
Зв'язки з громадкістю: Вікторія Андрієвська
Координація Агенцій ООН та донорів: Юлія Сваволя

b_350_350_16777215_00_images_content_banner_ai.gif

Інформаційний бюлетень