Київ, Україна – У Всесвітній день гуманітарної допомоги, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) представило Звіт про результати спільної оцінки потреб біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства в Україні.

(Київ, 19 серпня 2019 р.) У Всесвітній день гуманітарної допомоги Координаторка системи Організації Об'єднаних Націй/Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликає донорів збільшити фінансову підтримку для мільйонів цивільних громадян на сході України. 

5 серпня 2019, Київ – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) продовжує захищати життя і засоби для існування потерпілого в результаті конфлікту населення. Сім’ї з 52 населених пунктів уздовж «лінії розмежування» отримують одноденних курчат і корми для тварин. Допомога, що оцінюється в 1 мільйон доларів, надається як частина надзвичайної підтримки від ООН.

Ситуація із зайнятістю серед переселенців зберігає тенденцію до покращення. Про це свідчать результати дослідження, які представила Міжнародна організація з міграції (МОМ) спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України й Міністерством соціальної політики України. Останній раунд цього опитування проводився в січні–березні 2019 року за фінансової підтримки Бюро з питань населення, біженців та міграції Держдепартаменту США.

КИЇВ (25 липня 2019р.) – Матільда Богнер, юристка з 13-річним досвідом роботи в ООН, вступила на посаду Голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Віднині вона очолюватиме Місію, до мандату якої входить здійснення моніторингу, підготовка доповідей та адвокація щодо захисту прав людини для всіх у країні.*

15 липня 2019 року  - Сьогодні, у День Українського Миротворця, Організація Об'єднаних Націй вшановує понад 35 тисяч українських миротворців: жінок та чоловіків, які служили під прапором ООН з гордістю, відвагою та мужністю. Виконуючий обов’язки Координатора ООН/ Координатора з гуманітарних питань, Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу привітав українських миротворців та висловив пошану тим, хто втратив життя на службі миру.

Ветерани, активісти неурядових організацій, учасники ініціативних груп громад Київщини та представники міжнародних організацій об’єдналися сьогодні на товариському футбольному матчі, організованому Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Міністерства у справах ветеранів та Європейського Союзу.

Киів, 20 червня 2019 року  - По всьому світу відзначили Всесвітній день біженців із провідною темою #StepWithRefugees - «Крокуй разом із біженцями». Агентство ООН у справах біженців закликало громади, школи, підприємства, та усіх небайдужих робити маленькі або великі дії, як прояв солідарності із біженцями у час коли число тих, хто тікає від війни, переслідувань і конфліктів перевищило 70 мільйонів осіб у 2018 році. Це найбільший показник, який зафіксувало УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, за усі свої 70 років.

Організація Об'єднаних Націй в Україні вітає заявлену Президентом Зеленським готовність допомагати всім українцям, незалежно від місця їхнього проживання.  Така обіцянка є співзвучною із порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та закликом «не залишити нікого осторонь». Інклюзивні заходи можуть стати підґрунтям для досягнення миру та стабільності, а також для зміцнення соціальної згуртованості в усій країні. Ми раді продовжувати нашу співпрацю в рамках Програми Партнерства між Україною та ООН на період 2018-2022рр. заради сприяння розвитку, посилення захисту прав людини, а також для надання гуманітарної допомоги та допомоги щодо відновлення заради захисту цивільних осіб, які безпосередньо постраждали від конфлікту на сході України.

Київ, 4 червня 2019 року - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Уряд України та партнери ініціювали першу національну конференцію "Зупинимо насильство над дітьми", яка розпочалася у Києві до Міжнародного дня захисту дітей. У продовж двох днів конференції учасники сфокусуються на обговоренні проблеми та  розробці спільного плану для запобігання та подолання насильства над дітьми в Україні.

28 травня 2019 року, Київ, Україна - У Києві проходить перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі щодо вивчення нової методики ФАО у оцінці збитків внаслідок катастроф. Сільське господарство найбільше страждає від наслідків екстремальних погодних явищ і стихійних лих. Відповідно до одного з недавніх досліджень ФАО, в країнах, що розвиваються, на частку сільськогосподарського сектора припадає 26% всіх економічних збитків і втрат внаслідок природних катастроф. Серед найбільш вразливих - дрібні фермери, що забезпечують більше 70% світових потреб у продовольстві, невеликі і середні сільськогосподарські підприємства.

Київ, Україна, 28 травня 2019 р. - П'ять основних неінфекційних захворювань (НІЗ) – серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень і розлади психічного здоров'я – є причиною майже 84% всіх смертей в Україні. Майже 30% чоловіків, які померли у 2017 році від НІЗ, належали до працездатної вікової групи 30-65 років.

З огляду на майбутні парламентські вибори, від імені Організації Об'єднаних Націй, я хотіла б звернути увагу на важливість рівної участі жінок у виборах та їх представництва у наступному скликанні Верховної Ради.

Київ, Україна (17 травня 2019 року) – В 2019 році уряд Японії, Уряд України та Організація Об'єднаних Націй в Україні продовжуватимуть спільну діяльність, спрямовану на вирішення гуманітарних потреб та відновлення в регіонах, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Уряд Японії надає 2,8 млн. дол. США на виконання чотирьох проектів чотирма агентствами ООН в Україні задля підтримки людей і громад, які постраждали від конфлікту на Сході України.

З моменту свого розміщення в Україні у березні 2014 року Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні здійснювала моніторинг ситуації з правами людини в Україні та проводила адвокативну діяльність. У інформаційній довідці, оприлюдненій Моніторинговою місією, підкреслено необхідність забезпечення справедливості для 48 людей, які втратили своє життя, і близько 247 людей, які отримали тілесні ушкодження 2 травня 2014 року в Одесі під час сутичок між двома групами, що дотримувалися різних поглядів на державний устрій України.  Інформаційна довідка українською мовою Информационная справка на русском языке Download file

Люди споживають більше, ніж планета встигає дати. За підрахунками, до 2050 року населення світу зросте до 9 млрд  – а це значно збільшить попит на ресурси Землі. У зв’язку з цим, сільському господарству потрібно посилювати виробництво, щоб задовольняти потреби населення у продовольстві. Однак ведення сільського господарства залишає значний негативний вплив на навколишнє середовище, загрожуючи деградації родючих земель, втраті водних ресурсів, зменшенні біорізноманіття. Глобальний виклик полягає в тому, щоб знайти стійкі способи годувати населення. Людству потрібне сільське господарство, яке не виснажуватиме природні ресурси; сільське господарство, яке є екологічно, економічно і соціально життєздатним для сьогодення і майбутнього.

У нещодавно опублікованому звіті ВООЗ зазначено, що програма «Доступне ліки», впроваджена в Україні в квітні 2017 року, сприяла значному збільшенню доступу до лікарських засобів, таким чином покращуючи здоров'я людей. До реалізації Програми не існувало жодної системи для відшкодування ліків, що відпускаються за рецептом у амбулаторному сегменті, а витрати на лікарські засоби були одними з основних причин фінансових труднощів для українців.

Покровськ (Україна), 10 квітня, 2019 - Уряд Японії передав два спеціалізовані ремонтні транспортні засоби та 20 наборів індивідуального захисного спорядження Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» в рамках спільного проекту ЮНОПС і ЮНІСЕФ «Підтримка системи водопостачання Донецького регіону».

Цієї весни минає п’ять років від початку конфлікту на сході України. Кількість постраждалих, за оцінками Гуманітарної групи країни, становить 5,2 мільйона осіб. Міністерством соціальної політики України станом на березень було зареєстровано близько 1,3 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

ВООЗ закликає уряди наблизити медичні послуги до людей. У Всесвітній День Здоров’я 2019, ВООЗ закликає лідерів зробити найважливіший крок до всеохоплюючого доступу до послуг охорони здоров’я – інвестувати в первинну медичну допомогу.