Лідери Великої Вісімки (В8) сьогодні оголосили плани щодо збільшення фінансування на СНІД щонайменше на 60 мільярдів доларів США на наступні роки, а також запросили інших донорів долучитися до цих внесків. Це є найбільшим зобов'язанням щодо збільшення фінансування на СНІД за всю історію епідемії. Заяву було зроблено цього ранку на Самміті В* у Хелігендаммі, що у Німеччині. b_170_100_16777215_00_images_content_news_939.jpgЛідери Великої Вісімки (В8) сьогодні оголосили плани щодо збільшення фінансування на СНІД щонайменше на 60 мільярдів доларів США на наступні роки, а також запросили інших донорів долучитися до цих внесків. Це є найбільшим зобов'язанням щодо збільшення фінансування на СНІД за всю історію епідемії. Заяву було зроблено цього ранку на Самміті В* у Хелігендаммі, що у Німеччині.

b_180_0_16777215_00_images_content_news_939.jpg Лідери Великої Вісімки (В8) сьогодні оголосили плани щодо збільшення фінансування на СНІД щонайменше на 60 мільярдів доларів США на наступні роки, а також запросили інших донорів долучитися до цих внесків. Це є найбільшим зобов'язанням щодо збільшення фінансування на СНІД за всю історію епідемії. Заяву було зроблено цього ранку на Самміті В* у Хелігендаммі, що у Німеччині.

Це фінансування включає нещодавні зобов'язання Президента США Джорджа Буша подвоїти фінансування на СНІД від США протягом наступних п'яти років. У 2005 році фінансування на СНІД у світі обмежувалося 8 мільярдів доларів США. Відповідно до даних Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу, на 2007 рік необхідно понад 18 мільярдів доларів США для ефективної відповіді на епідемію СНІДу.

Збільшення фінансування було проголошене як частина Декларації Самміту В8 щодо Зростання відповідальності у Африці. Хоча не було зазначено, що фінансування відводиться саме на Африку, але очікується, що більшість ресурсів буде використано для збільшення прогресу у профілактиці, лікуванні та догляді в Африці, яка найбільше була вражена епідемією.

В8 також ще раз підтвердила свої зобов'язання щодо збільшення масштабів відповіді ждя досягнення «універсального доступу» до всеохоплюючих послуг з профілактики, лікування та догляду до 2010, а також визнала "значний прогрес, досягнутий країнами у встановленні цілей та плануванні." В Україні Національна координаційна рада ухвалила амбіційні національні цілі для універсального доступу зі СНІДу, що зараз має трансформуватися у комплексний національний план.

Декларація також зазначила підтримку В8 роботі з іншими донорами для поповнення коштами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на відповідній конференції, що буде проведена у Німеччині у вересні 2007 року. Глобальний фон є найбільшим джерелом для профілактики, лікування, догляду та підтримки щодо ВІЛ/СНІДу в Україні, виділивши їй до 151 мільйону доларів США.

За детальнішою інформацією щодо розвитку ситуації щодо СНІДу на Самміті В8 звертайтеся до:

Офіційного вебсайту Саміту в8 у Хелігендаммі, Німеччина
www.g-8.de/Webs/G8/EN/Homepage/home.html

Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу
www.unaids.org

Світова кампанія зі СНІДу
www.ua2010.org/index.php/en/g8_aids

За додатковими запитами чи інтерв'ю просимо звертатися до ЮНЕЙДС в Україні. Анна Асеєва, Спеціаліст зі зв'язків із громадськістю tel.: 8 044 206 24 26; моб: 5050 351 58 97; Email aseevaa@unaids.org