"значні та позитивні зрушення" на світових ринках наркотиківКИЇВ, 26 червня 2007 року (УООННЗ). Хоча ще декілька років тому світ стояв на межі епідемії наркоманії, дедалі більше фактів свідчать про те, що ця проблема – вже під контролем, – наголосив у вівторок Виконавчий директор УООННЗ пан Антоніо Марія Коста. "значні та позитивні зрушення" на світових ринках наркотиківКИЇВ, 26 червня 2007 року (УООННЗ). Хоча ще декілька років тому світ стояв на межі епідемії наркоманії, дедалі більше фактів свідчать про те, що ця проблема – вже під контролем, – наголосив у вівторок Виконавчий директор УООННЗ пан Антоніо Марія Коста.

Заклик щодо покращення медичного обслуговування наркозалежних.

"значні та позитивні зрушення" на світових ринках наркотиківКИЇВ, 26 червня 2007 року (УООННЗ). Хоча ще декілька років тому світ стояв на межі епідемії наркоманії, дедалі більше фактів свідчать про те, що ця проблема - вже під контролем, - наголосив у вівторок Виконавчий директор УООННЗ пан Антоніо Марія Коста.


"Останні дані вказують на те, що некерований процес поширення наркоманії сповільнюється", - підкреслив пан Коста у заяві про підготовку Всесвітньої доповіді УООННЗ про наркотики за 2007 рік.

За наведеними у Доповіді даними, світові ринки нелегальних наркотиків загалом стабілізувалися у 2005 - 2006 рр. "Майже для усіх наркотиків - кокаїн, героїн, каннабіс та амфетаміни - наявні ознаки загальної стабільності, про що б не йшлося: виробництво, обіг чи споживання наркотиків", - зазначив пан Коста.

Хоча дедалі більше фактів вказують на те, що обсяги і попиту, і пропозиції наркотиків загалом стабілізуються і дедалі більше зусиль спрямовуються на зменшення шкоди від наркотиків, ситуація знов може швидко погіршатися. "Ми не можемо знімати ногу з гальма. Профілактика та ефективна медична допомога наркозалежним залишаються вкрай важливими", - наголосив пан Коста.

Глобальніз забезпечення правопорядку в галузі боротьби з наркотиками збільшили обсяги вилучення наркотиків. На сьогоднішній день перехоплюють понад 45 % виробленого у світі кокаїну (майже 24% у 1999 р.) та понад чверті усього героїну (15% у 1999 р.).

У контексті вирішення проблеми наркотиків у більш довгостроковій перспективі необхідно збільшувати кількість профілактичних інтервенцій та вирішувати проблему безпосередньо у її джерела - споживачів наркотиків. "Наркотики керують життям принаймні однієї людини з кожних 200 мешканців планети " - зазначив пан Коста. Він наголосив: "Наркоманія - це хвороба, яку потрібно і можна попередити та лікувати. Рання діагностика, краще лікування та інтеграція лікування наркоманії у програми охорони здоров'я та соціального забезпечення можуть звільнити людей від наркозалежності. Лікування тих, хто страждає від наркотиків, - це інвестиція у здоров'я наших націй так само, як і лікування ВІЛ, діабету чи туберкульозу".

Пан Коста закликав світ змінити своє ставлення до проблеми наркотиків та приділяти захисту здоров'я людей не менше уваги, ніж знищенню нелегальних врожаїв та організованих злочинних угруповань. Це - спільна відповідальність: на міжнародному рівні - відповідальність країн-виробників та країн-споживачів наркотиків; на регіональному рівні - країн-сусідів; на національному рівні - усіх прошарків суспільства.

УООННЗ працює в Україні з грудня 2006 року та відзначає помітний прогрес України у боротьбі з проблемою наркотиків, але попереду ще довгий шлях. Країні необхідно ще більше зменшити попит на наркотики, приділяючи особливу увагу профілактиці, покращенню лікування, а також збільшенню ресурсів, що виділяються на подолання проблеми наркотиків. УООННЗ, як одна з агенцій ООН, працюватиме разом з урядом України та національними і міжнародними партнерами у напрямку подальшого покращення контролю над наркотиками, щоб допомогти Україні досягти поставлених цілей.

Додаткова інформація: Д-р Заза Церетелі, MD, MPH, Регіональний радник з питань ВІЛ/СНІДу в Україні та Молдові УООННЗ, Кловський узвіз, 1, м. Київ, 01021, Україна, Тел.: 380 44 253 18 60cb_transparent_r.gif, Електронна пошта: zaza.tsereteli@unodc.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ