ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ХОЛОКОСТУ 27 січня 2007 року b_118_65_16777215_00_images_content_news_853.jpg ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ХОЛОКОСТУ 27 січня 2007 року b_180_0_16777215_00_images_content_news_853.jpg

ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ

З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ХОЛОКОСТУ

27 січня 2007 року

Неможливо заперечувати, що Холокост є винятковою трагедією. Пройшли десятиліття, однак систематичне вбивство мільйонів євреїв та представників інших національностей досі шокує. Здатність нацистів привертати прибічників, не зважаючи на їх цілковиту аморальність, досі лякає. І, насамперед, залишається біль за літніх людей, які пережили жахи Холокосту, і за всіх нас, що пережили падіння у прірву аморальності.

Пам’ятати означає шанувати загиблих. Це також важлива частина наших зусиль, які скеровані на те, щоб покласти край проявам людської жорстокості. Це змушує нас бути пильними перед обличчям нових сплесків антисемітизму та інших форм нетерпимості. Це також є важлива та необхідна відповідь на ствердження тих, хто помилково вважає, що Холокосту ніколи не було або що інформація про нього перебільшена.

Таким чином, Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту є днем, коли ми повинні заявити про свою відданість захисту прав людини. Це прагнення зазнало жорстокого приниження в Аушвіце та під час геноциду та звірств, що відбувались потому.

Ми повинні не тільки вшановувати пам’ять загиблих, але й маємо зробити так, щоб наступні покоління знали про те, що сталося. Ми повинні пам’ятати про урок, якому нас навчив Холокост та застосовувати його в умовах сучасного світу. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб усі народи могли користуватися тими можливостями захисту й правами, за які виступає Організація Об’єднаних Націй.

У цей Міжнародний день я хочу знову підкреслити мою чітку відданість здійсненню цієї місії і закликаю всіх спільно прагнути досягнення нашої загальної мети - захисту людської гідності.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ