Всесвітній День води: вирішення проблем дефіциту води 22 березня 2007. Святкування Міжнародного дня води почалося у 1992 з Конференції ООН присвяченої навколишньому середовищу та розвитку (UNCED) у Ріо-де-Жанейро. Всесвітній День води: вирішення проблем дефіциту води 22 березня 2007. Святкування Міжнародного дня води почалося у 1992 з Конференції ООН присвяченої навколишньому середовищу та розвитку (UNCED) у Ріо-де-Жанейро. Всесвітній День води: вирішення проблем дефіциту води 22 березня 2007. Святкування Міжнародного дня води почалося у 1992 з Конференції ООН присвяченої навколишньому середовищу та розвитку (UNCED) у Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією призначила 22 березня кожного року Міжнародним днем води. Цей день святкується з 1993, у відповідності до рекомендацій 18 розділу Програми 21(чисті водні ресурси) конференції ООН, яка була присвячена навколишньому середовищу та розвитку. Країнам було запропоновано впроваджувати ці рекомендації ООН та у цей день проводити освітницьку діяльність та конкретні заходи виходячи з національного контексту.

Тема цьогорічного Міжнародного дня води 2007 - «Вирішення проблем дефіциту води». Вона підтверджує, що дефіцит води стає все більш серйозною проблемою в усьому світі, а також підкреслює необхідність збільшення інтеграції та співробітництва задля забезпечення сталого, ефективного та справедливого регулювання дефіцитних водних ресурсів як на міжнародному, так і на національному рівні.

Вирішення питань справедливості та прав, культурних та етнічних питань має суттєво важливе значення для регулювання обмежених водних ресурсів. Дисбаланс між наявністю та попитом, деградація якості ґрунтової та поверхової води, міжгалузева конкуренція, міжрегіональні та міжнародні конфлікти – все це підводить до питання як найефективніше вирішувати проблеми дефіциту водних ресурсів.

Тему дня визначили члени Комітету ООН – Вода під час Всесвітнього тижня води, який проходив у Стокгольмі в серпні 2006 року. Продовольственная и сельськохозяйственная организация ООН (ФАО) виступаючи від всіх програм та закладів ООН, які входять до Комітету ООН – Вода, є координатором проведення Всесвітнього дня води у 2007 році. ФАО отримує підтримку секретаріату Комітету ООН – Вода, та знаходиться при Департаменті ООН з економічних та соціальних питань у Нью-Йорку, а також виконує функції організації-координатора у системі ООН з питань питної води.

Найновішу інформацію щодо програм ООН у сфері питної води можна знайти на веб-сайті ООН – Вода 2007 та Десятиріччя ООН «Вода для життя».

Дізнатися більше про теми Всесвітнього дня води з 1993-2007 роки, можна знайти тут

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ