Донецьк, 20 березня, 2007 у Донецьку відбулась регіональна презентація Глобального договору ООН з метою запрошення донецьких компаній та агентств до волонтерського впровадження 10 принципів корпоративної соціальної відповідальності бізнесу. Подія була організована за підтримки Донецької Торгівельно-Промислової палати, місцевої влади та «Сістем Кепітел Менеджмент» в якості компанії, що вже набула статусу члена Глобального Договору. b_170_127_16777215_00_images_content_news_885.jpg Донецьк, 20 березня, 2007 у Донецьку відбулась регіональна презентація Глобального договору ООН з метою запрошення донецьких компаній та агентств до волонтерського впровадження 10 принципів корпоративної соціальної відповідальності бізнесу. Подія була організована за підтримки Донецької Торгівельно-Промислової палати, місцевої влади та «Сістем Кепітел Менеджмент» в якості компанії, що вже набула статусу члена Глобального Договору.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_885.jpg Донецьк, 20 березня, 2007 у Донецьку відбулась регіональна презентація Глобального договору ООН з метою запрошення донецьких компаній та агентств до волонтерського впровадження 10 принципів корпоративної соціальної відповідальності бізнесу. Подія була організована за підтримки Донецької Торгівельно-Промислової палати, місцевої влади та «Сістем Кепітел Менеджмент» в якості компанії, що вже набула статусу члена Глобального Договору.

На презентації були присутні Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс О’ДОННЕЛЛ, пан Анатолій БЛИЗНЮК, Голова Донецької Обласної Ради, пан Борис АДАМОВ, Заступник Голови Донецької Обласної державної адміністрації, пан Генадій ТКАЧЕНКО, заступник мера Донецьку, пан Генадій ЧІЖИКОВ, Президент Донецької Торгівельно-Промислової палати та більше ста представників місцевих бізнесів та медіа.

У своєму зверненні з нагоди відкриття пан О’ДОННЕЛЛ підкреслив важливість прийняття принципів Глобального Договору для подальшого розвитку української економіки та вручив сертифікати директорам трьох нових членів ініціативи в Донецьку: компанії ISTIL (Україна), фінансово-індустріальної групи «Альтком» та Асоціації неурядових організацій «Соціально Економічні Стратегії та Партнерства». «Соціальні переваги для суспільства впроваджені бізнесом повертаються до нього», зауважив пан О’ДОННЕЛЛ.

“Стандарти праці посідають перше місце у аспектах сприйняття корпоративної соціальної відповідальності в Україні. З цього питання донецькі компанії мають великий простір для впровадження ”, підкреслила у своєму виступі спеціальний гість презентації пані Северін ДЕБУС, координатор Міжнародної Організації Праці у Центральній та Східній Европі. “Корпоративна соціальна відповідальність має на увазі дільність вищу за діяльність просто у межах закону ”, додала пані ДЕБУС.

Пані Марина ЧЕРЕНКОВА, Голова робочої групи з питань корпоративної соціальної відповідальності Донецької Обласної Ради підкреслила у своєму виступі, “Існує хибне уявлення про те що соціально відповідальними повинні бути лише великі компанії, і через це вони зазнають значного тиску. Однак, середній та малий бізнес також можуть бути відповідальними у своєму масштабі.”.

Від імені існуючих членів Глобального Договору в Україні, Директор з міжнародних зв’язків та зв’язків із інвесторами пан Джок МЕНДОЗА-УІЛСОН презентував які переваги бізнес може отримати від корпоративної соціальної відповідальності. Також, він підкреслив що компанії з ефективним управлінням менше задіяни у інвестиційни позики та привертають найкращих робітників.

Компанія «Сістем Кепітел Менеджмент»(СКМ) на даний момент надає підтримку ініціативі Глобального договору в Україні. Нещодавно СКМ та ООН підписали угоду про співробітництво з метою впровадження корпоративної соціальної відповідальності та ініціативи Глобального договору в Україні. Фонд проекту ООН-СКМ у сумі 50 тисяч доларів буде витрачен на різноманітні заходи з підвищеня обізнаності щодо ініціативи, а також на інформаційні компанії та розробку веб-сайту Глобального договору.

*****
Ініціатива Глобального договору, була започаткована в Україні у квітні 2006 р. і перша регіональна презентація проекту відбулася в м. Львові у грудні 2006 р. Після Донецьку наступним містом, де буде презентовано Глобальний Договір стане Одеса. Наразі загальна кількість учасників Глобального договору в Україні складає 56 компаній та організацій, з яких 35 міжнародні та великі українські компанії, 8 бізнес-асоціацій, 3 федерації роботодавців та професійних спілок, 8 громадських організацій та 2 неурядові.

Глобальний Договір є унікальною міжнародною мережею компаній, що допомагає своїм членам покращити філософію бізнесу, принципів та кодексів поведінки та обмінюватися досвідом. Міссія мережі Глобального Договору в Україні – просувати ініціативу корпоративної соціальної відповідальності бізнесу в Україні у відповідності до 10 принципів Глобального Договору у чотирьох сферах діяльності - дотримання стандартів праці, захист прав людини, захист навколишнього середовища та боротьба з корупцією.

Права людини:
Принцип №1: Ділові кола повинні підтримувати та поважати підхід, який передбачає захист міжнародних прав людини в сферах їхнього впливу;
Принцип № 2: Ділові кола не можуть бути причетні до порушення прав людини;
Стандарти праці:
Принцип № 3: Ділові кола повинні підтримувати свободу зібрань та ефективне визнання права на колективний договір;
Принцип № 4: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію усіх форм примусової праці;
Принцип № 5: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дитячої праці;
Принцип № 6: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дискримінації при прийомі на роботу та у професійній діяльності.
Навколишнє середовище:
Принцип № 7: Ділові кола повинні застосовувати зважений підхід до питань захисту навколишнього середовища;
Принцип № 8: Ділові кола повинні вживати заходів на підтримку посилення екологічної відповідальності;
Принцип № 9: Ділові кола повинні заохочувати розвиток та розповсюдження екологічно безпечних технологій;
Боротьба з корупцією:
Принцип № 10: Ділові кола повинні боротися з будь-якими виявами корупції, включаючи здирництво та хабарництво.

*****
Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до спеціаліста з комунікацій Глобального Договору пані Олександри АФАНАСЬЄВОЇ за електронною поштою aleksandra.afanasieva@un.org.ua , тел: (8044) 253 93 63. Детельніше про ініціативу на сайті www.un.org.ua .

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ