З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA) З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA). Ця програма – спільний проект трьох агенцій ООН в Україні – Програми Розвитку ООН (ПРООН), Фонду Народонаселення ООН (ФНООН) та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA) З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA). Ця програма – спільний проект трьох агенцій ООН в Україні – Програми Розвитку ООН (ПРООН), Фонду Народонаселення ООН (ФНООН) та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).
З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA)

З березня 2007 року розгорнула свою діяльність програма «Зменшення розповсюдження ВІЛ/ЗПШ серед молоді в обраних регіонах України», що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA). Ця програма – спільний проект трьох агенцій ООН в Україні – Програми Розвитку ООН (ПРООН), Фонду Народонаселення ООН (ФНООН) та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Протягом 2007-2009 років програма впроваджуватиметься у п'яти регіонах України, а саме: в АР Крим, Херсонській, Миколаївській, Харківській та Дніпропетровській областях.

У планах спільного проекту - вивчення рушійних механізмів епідемії в цих регіонах, створення сприятливого середовища для реалізації мультисекторальної відповіді епідемії, проведення тренінгів зі стратегічного планування.

Як програма реалізуватиметься на практиці? Передусім, передбачається проведення інформаційних кампаній з інформування громадськості з участю представників так званих уразливих груп, тобто людей, для яких існує підвищений ризик інфікування ВІЛ – споживачів ін’єкційних наркотиків , працівників секс-бізнесу, чоловіків, які мають секс з чоловіками, безпритульних дітей; та людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Програма підготує навчальні курси на основі застосування методики «рівний – рівному», в основі якої - профілактика ВІЛ/СНІДу, формування засад здорового способу життя, зниження рівня злочинності серед неповнолітніх, захист від торгівлі людьми, та запобігання соціальній кризі.

Головними партнерами згаданого проекту виступатимуть неурядові організації (НУО), центральний та місцевий уряди, бізнес-структури та освітні заклади – університети, школи, навчальні центри.

13 березня 2007 року програма стартувала у Сімферополі – відбулось підписання Угоди про Співпрацю між Радою Міністрів Автономної республіки Крим та вищезгаданими Агенціями ООН (див. фото). Цей документ регламентує співпрацю влади Криму та виконавчих агенцій ООН до 2009 року.

А вже 19 березня в обласній адміністрації міста Миколаєва відбулося підписання Угоди про Взаєморозуміння між Миколаївською обласною державною адміністрацією і трьома агенціями ООН в Україні.

За словами представників миколаївської влади, область є однією з найбільш уражених епідемією ВІЛ в Україні: на кінець 2006 року кількість зареєстрованих ВІЛ-інфікованих людей зросло майже на 19 відсотків у порівнянні з 2005 роком.

Сергій КАРЦЕВ, Заступник голови Миколаївської держадміністрації наголосив, що оголошена сума, а це понад 200 тисяч доларів, буде використана на профілактичну роботу, і він особисто контролюватиме як, і на що ці кошти витрачатимуться. «Я підписую статистичні дані про смертність від ВІЛ-інфекції, і знаю, що за цими цифрами - молодь, 20-40 років, яка повинна працювати, приносити користь суспільству. І тому буде жорсткий контроль за кожною витраченою копійкою, щоб не допустити будь-яких зловживань, щоб потім не соромно було дивитись в очі людям».

*****

За додатковою інформацією звертатися до менеджера компоненту проекту «Врядування з питань ВІЛ/СНІД» п..Наталії Грищенкo або до менеджера зі зв’язків із громадськістю п. Оксани Скиталінської за тел. (044) 253-82-90.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ