Оператори мобільного звязку та МОМ запроваджують безкоштовний номер 527 з протидії торгівлі людьми в Україні 25 квітня 2007р. – Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), агенція ООН в Україні, та провідні оператори мобільного зв’язку в Україні - “Астеліт” (торгівельна марка life:)), “Київстар Дж.Ес.Ем” та UMC підпишуть Меморандум про Взаєморозуміння з метою встановлення ефективної співпраці задля попередження торгівлі людьми в Україні.

Оператори мобільного звязку та МОМ запроваджують безкоштовний номер 527 з протидії торгівлі людьми в Україні 25 квітня 2007р. – Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), агенція ООН в Україні, та провідні оператори мобільного зв’язку в Україні - “Астеліт” (торгівельна марка life:)), “Київстар Дж.Ес.Ем” та UMC підпишуть Меморандум про Взаєморозуміння з метою встановлення ефективної співпраці задля попередження торгівлі людьми в Україні.

Оператори мобільного звязку та МОМ запроваджують безкоштовний номер 527 з протидії торгівлі людьми в Україні

25 квітня 2007р. – Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), агенція ООН в Україні, та провідні оператори мобільного зв’язку в Україні - “Астеліт” (торгівельна марка life:)), “Київстар Дж.Ес.Ем” та UMC підпишуть Меморандум про Взаєморозуміння з метою встановлення ефективної співпраці задля попередження торгівлі людьми в Україні.

Вперше в Україні провідні оператори мобільного зв’язку об’єднають свої зусилля з МОМ з метою подолання явища торгівлі людьми в Україні та підвищення громадської поінформованості щодо захисту прав українців під час роботи за кордоном. В якості першого кроку, сторони ініціюють створення безкоштовного короткого мобільного номеру 527, який функціонуватиме на некомерційній основі та надаватиме абонентам достовірну інформацію про реалії та можливі загрози, яким мігранти можуть піддаватися за межами України.

Явище торгівлі людьми останнім часом набуло стрімких пропорцій і стало одним з основних викликів сучасній міграції та правам людини, вимагаючи рішучої, повної та узгодженої відповіді з боку урядів, приватного сектору, громадського суспільства та міжнародної спільноти разом. За підрахунками, близько 100 000 громадян України потерпіли від торгівлі людьми з 1991р.

“Провідні та поважні компанії – оператори мобільного зв’язку разом демонструють соціальну відповідальність та партнерство, таким чином подаючи приклад всій бізнес-спільноті. Міжнародні та українські компанії в Україні можуть допомогти зупинити торгівлю людьми через підвищення обізнаності, інформування широких верств населення та підтримку ініціатив громадського суспільства та українського уряду з протидії торгівлі людьми. Ми вітаємо їхні зусилля”, - підкреслив пан Джефрі Лабовіц, Координатор в Україні, Молдові та Беларусі, Голова Представництва МОМ в Україні.

"Ця ініціатива є дуже важливою для України. Підписання цієї угоди сьогодні демонструє, що корпоративна соціальна відповідальність більше не є лише гарною заявої бізнесу про наміри, а реальною діяльністю компаній", підкреслила пані Рукен Текеш, спеціаліст з координації представництва ООН в Україні. "Більше того, ця ініціатива заслуговує промоції та визнання на міжнародному рівні, томущо співпрація між трьома конкуруючими GSM операторами задля вирішення нагальної соціальної проблеми є унікальним прикладом", додала вона.

“Як компанія, ми впроваджуємо цілу низку соціальних проектів, спрямованих на підтримку найбільш незахищених категорій українців. Ми дуже добре розуміємо важливість і нагальність проблеми торгівлі людьми, яка існує у сучасному суспільстві. Ми із задоволенням підтримуємо таку благородну ініціативу і надаємо безкоштовний номер, який, як ми сподіваємося, зможе допомогти у вирішенні цього питання», - говорить пані Оксана Рудюк, PR директор компанії «Астеліт» (оператор мобільного зв’язку life:).

«Свобода людини – це надзвичайно велика цінність і завданням кожної соціально відповідальної компанії України є сприяння щодо захисту та утвердження таких цінностей у нашому суспільстві», зазначає пані Жанна Ревнова, керівник департаменту з корпоративних зв’язків компанії “Київстар” - провідного оператора мобільного зв’язку в Україні.

“UMC обслуговує практично кожного другого українця, і ми сподіваємось підвищити обізнаність з цієї глобальної проблеми серед мобільної родини UMC. Люди будуть знати як захистити себе, свої родини та друзів. Як соціально відповідальна компанія, UMC бере на себе зобов’язання допомогти в боротьбі та запобіганні торгівлі людьми”, - коментує пані Вікторія Рубан, керівник відділу зі зв’язків з громадськістю UMC.

За останні п’ять років тільки МОМ в Україні надала допомогу понад 3500 потерпілим від торгівлі людьми, що включала медичну та психологічну реабілітацію, професійне навчання, реінтеграційні гранти, юридичну допомогу та представництво інтересів потерпілих від торгівлі людьми, які погодилися брати участь у судових процесах у якості свідків і т.д.

Для отримання більш детальної інформації про ініціативу, будь-ласка, звертайтеся до Інформаційного відділу МОМ в Україні за тел. 380 44-568 50 15 або pr@iom.kiev.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ