25 квітня, Київська область. Спортивно-оздоровчий комплекс відкрився в селищі Бородянці, засвідчуючи надзвичайно вдалий результат співпраці між місцевими підприємцями-меценатами, владою та міжнародними донорами задля добробуту громади в одному з регіонів України, що постраждали від Чорнобильської катастрофи. b_170_128_16777215_00_images_content_news_909.jpg 25 квітня, Київська область. Спортивно-оздоровчий комплекс відкрився в селищі Бородянці, засвідчуючи надзвичайно вдалий результат співпраці між місцевими підприємцями-меценатами, владою та міжнародними донорами задля добробуту громади в одному з регіонів України, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_909.jpg

Церемонія відкриття була присвячена 21-й річниці Чорнобильської катастрофи. Селище Бородянка розташоване у 4-й зоні (зоні регулярного радіаційного контролю). Спортивно-оздоровчий комплекс у Бородянській середній школі №2 було реконструйовано у рекордно стислі строки: за вісім місяців після того, як, відповідаючи на потреби місцевих громад та 800 учнів школи, Бородянська райдержадміністрація почала будівельні роботи. Комплекс має басейн для плавання який є одним із найбільших у регіоні. Чорнобильська Програма Відродження та Розвитку (ЧПВР) ПРООН підтримала будівництво і надала 125 тис. грн. Починаючи з 2002 року, тільки у Бородянському районі ЧПВР/ПРООН реалізувала 20 успішних проектів.

Пані Йоанна КАЗАНА-ВИШНЬОВЕЦЬКА, Заступник Постійного Представника ПРООН в Україні та делегація ПРООН України взяла участь в урочистій церемонії відкриття разом з українськими партнерами – паном Дмитром ПЕТРУШЕНКОМ, Головою Бородянської райдержадміністрації та пані Антоніною ІЩЕНКО, Начальником відділу Міністерства з надзвичайних ситуацій України.

Виступаючи на урочистій церемонії відкриття, пані Йоанна КАЗАНА-ВИШНЬОВЕЦЬКА підкреслила, що ООН постійно сприяє створенню стратегій місцевого розвитку та відродження територій, на які згубно вплинула Чорнобильська катастрофа. Вона зазначила: «Я дійсно хочу похвалити людей, які були причетні до успішної реалізації проекту, оскільки вони надають виняткову підтримку та натхнення, які дуже потрібні в наших зусиллях допомагати людям реалізувати їхній потенціал. Ми були свідками винятково успішної співпраці між місцевою владою, приватним сектором, громадами та міжнародними організаціями – це той позитивний досвід співробітництва, який ми хотіли би, щоб його переймали і в інших регіонах України».

Пан ПЕТРУШЕНКО зазначив: “Нам, у Бородянці, не слід чекати, коли доля нам подарує хороше життя, але ми повинні брати ініціативу у свої власні руки, наполегливо працювати, та самим покращувати наше життя. Наша спільна робота - за участі влади, місцевих громад та бізнесу – сприяє досягненню найкращих результатів” .

Загальна вартість проекту становила більше 1 млн. грн. (біля 200 000 дол. США). Бородянська райдержадміністрація надала 213 тис. грн., а більше ніж 900 тис. грн. надійшли від приватних інвесторів. Отже, у результаті такого багатостороннього співробітництва, тепер місцеві діти та молодь можуть користуватися сучасним басейном для плавання, який є єдиним на півночі Київської області. Очікується, що працюючи як соціальне підприємство, спортивно-оздоровчий комплекс діятиме як самодостатня установа, пропонуючи платні послуги для всіх бажаючих користуватися басейном для плавання після роботи у вечірній час. Таким чином, діяльність спортивно-оздоровчого комплексу сприятиме соціальному та економічному відродженню постраждалих від Чорнобиля громад.

Однією зі сторін, залученою до виконання проекту, була Бородянська Агенція регіонального економічного розвитку, яка була заснована у червні 2005 року за підтримки ЧПВР/ПРООН. Головна мета діяльності Агенції – сприяти сталому соціально - економічному розвитку Бородянського району, зокрема, та Київської області взагалі, шляхом ефективної реалізації національних, регіональних, місцевих та міжнародних проектів з метою поліпшення якості життя місцевого населення.

Фотографії, зроблені під час візиту та відкриття центру можна переглянути тут.

ЧПВР працює у 17 районах чотирьох найбільш постраждалих від Чорнобиля областей України – Київський, Житомирській, Чернігівській та Рівненській.


За подальшою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Миколи Мовчана, ЧПВР/ПРООН, за тел.: (+380 44) 253 07 08 або ел. поштоюl: mykola.movchan@undp.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ