Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди двадцять першої річниці Чорнобильської катастрофи 26 квітня 2007. Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди двадцять першої річниці Чорнобильської катастрофи. Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди двадцять першої річниці Чорнобильської катастрофи 26 квітня 2007. Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди двадцять першої річниці Чорнобильської катастрофи. Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди двадцять першої річниці Чорнобильської катастрофи

Двадцять перша річниця Чорнобильської катастрофи – найсерйозніша за всю історію аварія на атомній електростанції – змушує згадувати про сотні робітників аварійно-рятувальних підрозділів, які, ризикуючи власним життям, взяли участь в ліквідації наслідків цієї аварії; про тисячі робітників, які працювали над спорудженням сховища навколо ушкодженого реактору; про більш ніж 330 000 людей, які були змушені залишити свої міста та села; про 5000 дітей, уражених раком щитовидної залози; та про багато мільйонів, які постраждали та досі живуть з острахом втрати здоров’я та засобів до існування. Світ ніколи не повинен забувати про ці втрати та страждання. Однак, віддаючи пошану минулому, ми повинні аналізувати теперішнє та дивитися в майбутнє.

Як доведено науковцями, два десятки років потому повернення до но-рмального життя є реальною можливістю для людей, які мешкають в районах постраждалих в результаті Чорнобильської катастрофи. Для досягнення цієї мети ці райони на даний момент найбільшою мірою потребують поступового соціально-економічного розвитку, створення нових робочих місць, залучення нових інвестицій та відновлення громадою почуття своєї самодостатності. Вже досягнуто значного прогресу, але міжнародна допомога є все ще необхідною. Тому я радий, що задля досягнення цієї мети Марія Шарапова – одна з найвидатніших тенісисток світу – погодилась бути Послом доброї волі Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, щоб привертати уваги до цієї проблеми по всьому світу та підтримувати зусилля, які спрямовані на лік-відацію наслідків Чорнобильської катастрофи.

Громади, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, продемонстрували велику стійкість у подоланні наслідків цього масштабного лиха. Генеральний секретар закликає міжнародну спільноту зробити свій внесок у надання їм допомоги з тим, щоб відродити повноцінне життя в регіоні, який має таку багату історію та потенціал.

Нью-Йорк
26 квітня 2007 року

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ