Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси 3 травня, 2007. Київ, Україна. Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси. Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси 3 травня, 2007. Київ, Україна. Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.
Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси

3 травня, 2007. Київ, Україна. Звернення Постійного координатора системи ООН в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси:

"Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй у 1993 році проголосила 3 травня Всесвітнім днем свободи преси. Всесвітній день свободи преси – це можливість нагадати всім нам про важливість захисту фундаментальних прав свободи слова та свободи преси, як зазначено у 19 статті Загальної Декларації прав людини.

Ці права є найголовнішими компонентами демократичного суспільства та запорукою посилення участі громадськості та верховенства права у державі. Особливої важливості набуває роль засобів масової інформації у процесах розвитку у час, коли ідеї свободи слова, демократії, захисту прав людини та доступу до природних та матеріальних ресурсів скеровують програми розвитку в усьому світі.

Дотримання прав свободи слова та інформації допомагає у загальній боротьбі з бідністю та постає передумовою до сталого економічного та соціального розвитку у будь-якій країні.

У 2007 році Всесвітній день свободи преси присвячений безпеці журналістів. Ми, у Організації Об’єднаних Націй, закликаємо уряди та органи державної влади в усьому світі покінчити з культурою безкарності за насилля проти журналістів шляхом проведення належних розслідувань та покарання відповідальних за напади на представників засобів масової інформації.

За декілька останніх років Україна отримувала більшістю позитивне визнання від міжнародних спостерігачів щодо стану свободи преси. Проте свобода слова є завжди крихкою та більші зусилля необхідно докладати щоб усунути перешкоди для вільної преси та покращення доступу до інформації.

Зокрема, задля процвітання вільних ЗМІ в Україні необхідно:

  • Власники, в тому числі політики, не повинні використовувати право власності для обмеження редакторської незалежності;
  • Журналісти повинні бути незалежними від олігархів та політичного патронажу у своїх розслідуваннях;
  • Державна влада не повинна втручатися у редакторську політику та зміст матеріалів;
  • Державна влада повинна уникати використання адміністративних ресурсів для обмеження свободи преси або заборони свободи слова.

Сьогодні ми звертаємося до тих, хто приймає рішення на всіх рівнях з проханням зробити все можливе у забезпеченні сприятливих умов для незалежної журналістики та закликаємо журналістів дотримуватися найвищих професійних стандартів у своїй роботі.

Відзначаючи Всесвітній день свободи преси, ми повинні пам’ятати що плюралістичні медіа надають стабільну основу для належного врядування, сталого розвитку та миру. Ми вдячні за щоденну роботу журналістам як в Україні та і в усьому світі, які надають нам знання та інформацію, що необхідні для успіху нашої діяльності та підтримки наших партнерів. Але ще більш важливу роль журналісти відіграють у консолідації демократії, вимагаючи звітності та доповідаючи про події, і таким чином захищають права людини. "

Цього ж дня Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун у своєму звернення до міжнародної спільноти з нагоди Всесвітнього дня свободи преси закликав підтвердити віддіність захисту прав на свободу слова та свободу преси. Крім того, генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуура у своєму зверненні підкреслив, що насильство по відношенню до представників ЗМІ є однією з найбільших загроз для свободи висловлювання думок та закликав акивізувати зусилля, що спрямовані на забезпечення безпеки журналістів.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ