картина Уільяма фон Молл Берці - Родина Вулсі 15 травня, 2007. Київ, Україна. Резолюцією 47/237 від 20 вересня 1993, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй призначила 15 травня Міжнародним днем сім’ї. Цей день надає можливість покращувати обізнаність щодо проблем сім’ї, як базової складової суспільства, а також говорити про важливість родин у наш час. Тема Дня сім’ї у 2007 році: «Сім’ї та інваліди». картина Уільяма фон Молл Берці - Родина Вулсі 15 травня, 2007. Київ, Україна. Резолюцією 47/237 від 20 вересня 1993, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй призначила 15 травня Міжнародним днем сім’ї. Цей день надає можливість покращувати обізнаність щодо проблем сім’ї, як базової складової суспільства, а також говорити про важливість родин у наш час. Тема Дня сім’ї у 2007 році: «Сім’ї та інваліди».
картина Уільяма фон Молл Берці - Родина Вулсі

15 травня, 2007. Київ, Україна. Резолюцією 47/237 від 20 вересня 1993, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй призначила 15 травня Міжнародним днем сім’ї. Цей день надає можливість покращувати обізнаність щодо проблем сім’ї, як базової складової суспільства, а також говорити про важливість родин у наш час. Тема Дня сім’ї у 2007 році: «Сім’ї та інваліди».

У 2006 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права інвалідів. У преамбулі Конвенції стверджується, що сім’я є природним та основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства та держави. У документі також зазначається, що інваліди та члени їх сімей повинні отримувати захист та допомогу, які дозволять сім’ям вносити свій внесок у справу повного та рівного користування правами інвалідів.

Як підкреслив Генеральний секретар ООН Пан гі-Мун у своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня сім’ї «Для багатьох інвалідів їх сім’я була та залишається джерелом сили… Але в деяких випадках вони сприймаються родиною як пляма на честі сім’ї, навіть доходить до того, що сім’я погано ставиться до них та позбавляє піклування». Він також додав, що суспільство та уряди відповідають за інвалідів та за їх родини: «Давайте сьогодні, у Міжнародний день сім’ї, зобов’яжемось присвятити свої сили забезпеченню того, щоб інваліди повністю користувалися своїми правами та жили гідним життям, яке забезпечує розквіт їх людської гідності. Повний текст звернення Генерального секретаря ООН.

Цей день надає можливість для сімей в усьому світі наголосити актуальність цієї теми та демонструвати свою підтримку, яка є актуальною у будь-якому суспільстві. Задля покращення розуміння функцій та проблем сімей, їх потреб, в Україні відбулась низка заходів за ініціативи Уряду України, Київської міської адміністрації, навчальних закладів та релігійних груп, в тому числі Всеукраїнська конференція «Сімейна політика в Україні та ЕС», акція «Здорова сім’я – здорова країна», парад близнюків, вручення нагород від Київського міського голови одиноким татусям та нагородження переможців конкурсу «Сім’я року 2006».

Проголошуючи свою промову під час Всеукраїнської конференції «Сімейна політика в Україні та ЕС», Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М.О’Доннелл зазначив, що святкування цього дня є важливим у покращенні розуміння питань інвалідів та мобілізацію підтримки на користь гідності, прав та здоров’я людей з вадами. Він також є інструментом у підвищенні обізнаності переваг інтеграції інвалідів у кожну сферу політичного, соціального, економічного та культурного життя, задоволення їх прав на участь у суспільному житті. В Україні цей день повинен відмітити перехід у підходах та зміну ставлення до інвалідів..

Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні висловлює свою подяку усім установам та особистостям, які брали участь в організації святкування Міжнародного дня сім’ї та закликає використовувати нові можливості у покращенні знань щодо економічних, культурних, соціальних та демографічних процесів, які впливають на сім’ї та сприяють їх розвитку.

*****

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до пані Вероніки Ващенко, спеціаліста із зв’язків з громадськістю: veronika.vashchenko@un.org.ua тел.: +38 044 254 00 35