Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України. Київ, 18 Травня 2007 року. Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України. Під час прес-конференції сьогодні, пан ЛІГАБО повідомив про результати свого візиту та попередні висновки щодо ситуації з захистом та поширенням права на свободу Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України. Київ, 18 Травня 2007 року. Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України. Під час прес-конференції сьогодні, пан ЛІГАБО повідомив про результати свого візиту та попередні висновки щодо ситуації з захистом та поширенням права на свободу
Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України.

Київ, 18 Травня 2007 року. Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) завершив свій офіційний візит до Києва, який відбувся на запрошення Уряду України. Під час прес-конференції сьогодні, пан ЛІГАБО повідомив про результати свого візиту та попередні висновки щодо ситуації з захистом та поширенням права на свободу думки та її вираження в Україні. Повний текст промови (англійською мовою).

Спеціальний доповідач наголосив, що з 2004 року ситуація в цілому зі свободою слова покращилась в Україні. У той же час, пан ЛІГАБО зазначив, що політична ситуація невизначеності, яка зараз склалась в країні, створює значні складнощі для пересічних громадян. “Якщо ситуацію не буде вирішено ефективно, це може призвести до руйнування вже існуючих демократичних досягнень в Україні, зокрема, у царині захисту права на свободу думки та її вираження”, підкреслив він.

Під час свого візиту 14-18 травня Спеціальний доповідач зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Н.КАРПАЧОВОЮ, Головою Конституційного Суду України І.ДОМБРОВСЬКИМ, заступником Міністра закордонних справ В.ХАНДОГІЄМ, заступником Міністра юстиції України В.ЛУТКОВСЬКОЮ, Головою Центральної Виборчої Комісії Я.ДАВИДОВИЧЕМ, а також представниками Секретаріату Президента, Міністерства Внутрішніх Справ, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Національної комісії з питань регулювання зв’язку, Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Як повідомив пан ЛІГАБО, під час цих зустрічей він представив інформацію про свої попередні висновки та зауважив, що існують надмірні затримки у розслідуванні справ, визначенні випадків насилля проти журналістів та багатьох порушників не було притягнуто до відповідальності. «Всі сторони, особливо Уряд, має докладати більше скоординованих зусиль задля захисту та поширення громадянських прав всіх людей, що живуть в Україні», сказав він.

Крім того, пан ЛІГАБО спілкувався з журналістами, які постраждали виконуючи свою професійну діяльність, в тому числі представниками ТК «СТБ», журналістом В.КАЦМАНОМ, журналістом С.КУЗІНИМ, колишнім керівником телевізійної програми «Толока» В.ПАВЛЮКОМ, журналістами Ладижинської газети та іншими медіа професіоналами. Спеціальний доповідач підкреслив: «Журналісти є очима та руками будь-якого суспільства. Потрібно створити такі умови, щоб вони могли виконувати свою професійну діяльність без будь-яких політичних втручань».

За результатами візиту до України Спеціальний доповідач представить свій звіт та рекомендації на сесії Ради ООН з прав людини у червні.

Пан Амбеї ЛІГАБО (Кенія) був призначений на посаду Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження у вересні 2002 року. До того пан ЛІГАБО працював у Міністерстві закордонних справ Кенії та був відомим у країні журналістом та письменником.

*****

Мандат Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження було започатковано резолюцією 1993/45 Комісії ООН з прав людини та підтримано рішенням Ради ООН з захисту прав людини 1/102. Згідно цієї резолюції метою візиту є збір релевантної інформації, яка має відношення до дискримінації, погроз та застосування насилля, включаючи переслідування та гоніння особливо проти людей, які працюють в сфері інформації, реалізації або спробі реалізації права на свободу думки та її вираження, згідно Універсальної Декларації з Прав Людини та Міжнародної Конвенції про Громадянські та Політичні Права, а також запропонувати заходи для виправлення таких ситуацій.

Раду ООН з прав людини була засновано 3 квітня 2006 року. Наразі, Рада складається з 47 країн–членів ООН. Україну обрано до складу Ради ООН з прав людини 9 травня 2006 року.

Для отримання більш детальної інформації щодо діяльності ООН в Україні та світі, будь ласка, звертайтесь до пані Вероніки ВАЩЕНКО, спеціаліст із зв’язків з громадськістю, veronika.vashchenko@un.org.ua, (044) 254-00-35.