Інтерактивне виховання по-українські: шкільні театри зупиняють глобальне потепління 5 червня, Київ, Україна. 35-й Всесвітній день довкілля в Києві відзначається інтерактивною презентацією для вчителів загальноосвітніх шкіл «Інтерактивні методи екологічного виховання та технології театралізованих ігор». Організаторами заходу є дитячий ігровий майданчик "РАВЛИК", інформаційно-видавничий центр "Зелене досьє", музей Івана Гончара за підтримки Представництва ООН в Україні. Інтерактивне виховання по-українські: шкільні театри зупиняють глобальне потепління 5 червня, Київ, Україна. 35-й Всесвітній день довкілля в Києві відзначається інтерактивною презентацією для вчителів загальноосвітніх шкіл «Інтерактивні методи екологічного виховання та технології театралізованих ігор». Організаторами заходу є дитячий ігровий майданчик "РАВЛИК", інформаційно-видавничий центр "Зелене досьє", музей Івана Гончара за підтримки Представництва ООН в Україні.
Інтерактивне виховання по-українські: шкільні театри зупиняють глобальне потепління

5 червня, Київ, Україна. 35-й Всесвітній день довкілля відзначався сьогодні в Києві інтерактивною презентацією для вчителів загальноосвітніх шкіл «Інтерактивні методи екологічного виховання та технології театралізованих ігор».

Мета акції – привернути увагу до проблем навколишнього середовища та популяризувати інтерактивні методи екологічного виховання у школах. Організаторами заходу були дитячий ігровий майданчик "Равлик", інформаційно-видавничий центр "Зелене досьє", музей Івана Гончара за підтримки Представництва ООН в Україні. Захід відбувся за участі 45 викладачів київських шкіл, а також журналістів, представників неурядових організацій та активістів-екологів.

Мета акції – привернути увагу до проблем навколишнього середовища та популяризувати інтерактивні методи екологічного виховання у школах. Захід відбувся за участі 45 викладачів Київських шкіл та в.о. постійного координатора системи ООН в Україні Йоани Казани-Вишньовецької, директора Інформаційного центру «Зелене досьє» Тамари Малькової, керівника ДІМ «Равлик» Ірини Запольської.

Генеральна асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем довкілля. Він є одним з основних способів привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища, а також спонукати суспільство до їх вирішення – стимулювати відповідний політичний процес та конкретні дії у вказаному напрямку. Однією з найбільших екологічних проблем, перед якими сьогодні опинилося людство, є глобальне потепління. Тому девіз Всесвітнього дня довкілля цього року: Танення льоду – гаряча тема!

У вчених існують неспростовні докази, що саме збільшення викидів парникових газів є головним чинником змін в кліматичній системі Землі. І саме людство є причиною цих глобальних змін – використання потужних нових технологій за старими звичкам призводить до необоротних наслідків. Допомогти вийти з цієї ситуації може розвиток альтернативних джерел енергії (використання відновлюваних ресурсів: енергії сонця, вітру, річок, морських припливів, біомаси), застосування нових енергоощадних технологій, а також зміни у повсякденній поведінці.

Відкриваючи презентацію, в.о. постійного координатора системи ООН в Україні пані Йоана Казана-Вишньовецька зазначила, що навколишнє середовище має бути пріоритетом для урядів, міжнародних організацій та місцевих громад в Україні і в усьому світі. «Зміна клімату – це виклик нашому й наступним поколінням. І саме вчителі є тими, хто може донести це послання та змінити загальне ставлення до екологічних питань», додала вона.

«Сучасна педагогіка переходить до навчання творчістю, до педагогіки співробітництва. "Школа пам’яті" поступається "школі мислення"», - вважає керівник ДІМ «Равлик» Ірина Запольська. Вона підкреслила, що інтерактивні методи навчання дають учням змогу розкритися як особистостям, шукати власні рішення, випробовувати власні ідеї і знаходити шляхи втілення їх у життя. Поєднання емоційної та інформаційної сфери, індивідуальної та колективної творчості моделює для кожного учасника майбутній життєвий простір, де виникають питання, які можна навчитися вирішувати саме через інтерактивні методи навчання.

Фотозвіт з відзначення Всесвітнього дня довкілля

Корисні посилання:

Програма ООН з довкілля: www.unep.org

Робоча група українських НУО зі зміни клімату: www.climategroup.org.ua

Екологічний клуб «Еремурус» - екологічна освіта: http://eremus.org

****

Для отримання більш детальної інформації щодо діяльності ООН в Україні та світі, будь ласка, звертайтесь до пані Вероніки ВАЩЕНКО, спеціаліст із зв’язків з громадськістю, veronika.vashchenko@un.org.ua, (044) 254-00-35.