Незалежні експерти оцінили потреби України у координації зовнішньої допомоги 6 червня, 2007. Київ, Україна. Сьогодні незалежні експерти успішно закінчили проведення оцінки ефективності, координації та управління зовнішньої допомоги з розвитку для України. Ця спільна місія була організована Міністерством економіки України та Представництвом ООН в Україні, за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку(CIDA) та Британської агенції з міжнародного розвитку(DFID). Незалежні експерти оцінили потреби України у координації зовнішньої допомоги 6 червня, 2007. Київ, Україна. Сьогодні незалежні експерти успішно закінчили проведення оцінки ефективності, координації та управління зовнішньої допомоги з розвитку для України. Ця спільна місія була організована Міністерством економіки України та Представництвом ООН в Україні, за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку(CIDA) та Британської агенції з міжнародного розвитку(DFID). Незалежні експерти оцінили потреби України у координації зовнішньої допомоги

6 червня, 2007. Київ, Україна. Сьогодні незалежні експерти успішно закінчили проведення оцінки відповідності ефективності, координації та управління зовнішньої допомоги для України. Спільна місія з оцінки була організована Міністерством економіки України та Представництвом ООН в Україні, за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку(CIDA) та Британської агенції з міжнародного розвитку(DFID).

Група експертів складалась зі спеціалістів Паризької декларації, та з питань потенціалу розвитку, організаційного менеджменту, донорської політики та загального фінансового менеджменту, а саме: Ентоні П.Костанзо, Ральф Маузер, Даніель Доброволець, та Самім Чілем. Місію координували Рукен Текеш Каликушу, Спеціаліст ООН з координації, та Астріт Шнітцер, Спеціаліст з програм ООН/ПРООН (Нью-Йорк). Вагомий внесок у роботу групи також зробили Світлана Нігородова, Спеціаліст уряду з питань донорської політики та практики, Олеся Олексійчук, Спеціаліст уряду з нормативних питань.

29 травня – 6 червня, члени місії проводили зустрічі з провідними експертами та поважними посадовцями Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Міністерства закордонних справ, Секретаріату кабінету міністрів, більше двадцяти представників Міністерств та державних установ, а також з представниками Системи ООН в Україні. Також, група обговорила теперішню ситуацію з організацією допомоги з представниками Агенцій США, Швеції , Канади та Швейцарською агенцію з міжнародного розвитку, представниками Делегації Європейської Комісії в Україні та посольств Великобританії, Німеччини, Японії та Кореї, а також НДО.

Під час зустрічей з високо посадовцями та представниками донорської спільноти, експерти розглянули та проаналізували стан надходжень зовнішньої допомоги та структуру координації цього потоку в Україні, зробили оцінку потреб партнерів Уряду для ефективної роботи, координації та менеджменту у сфері допомоги та визначили перешкоди та можливості для впровадження Паризької декларації.

В останній день свого перебування, експерти брали участь у семінарі «Впровадження Паризької декларації на рівні країни: глобальний досвід працює на місцях» та представили данні попередньої оцінки уряду та донорам.

Фінальний звіт з координації та управління зовнішньої допомоги для розвитку України, буде представлено Міністерству економіки та Системі ООН в Україні 20 червня 2007 року. Звіт базуватиметься на результатах проведеного візиту та міститиме аналіз ситуації разом з рекомендаціями на короткий, середній та довгий термін задля ефективної координації та управління з допомоги.

Більше інформації про координацію офіційної допомоги з розвитку в Україні можна дізнатися тут

****

Для отримання більш детальної інформації, звертайтесь будь ласка, до помічника з координаційних питань ООН, Юлії Сваволі yulia.svavolya@un.org.ua, +38.044.253.9363