У 2000 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта, враховуючи велику та постійно зростаючу кількість мігрантів у світі. Нині, близько 191 мільйонів людей проживають за межами країн свого походження. Хоча для багатьох цей досвід є позитивним, випадки експлуатації та дискримінації мігрантів все ще мають місце в світі. b_79_53_16777215_00_images_content_news_845.jpg У 2000 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта, враховуючи велику та постійно зростаючу кількість мігрантів у світі. Нині, близько 191 мільйонів людей проживають за межами країн свого походження. Хоча для багатьох цей досвід є позитивним, випадки експлуатації та дискримінації мігрантів все ще мають місце в світі.
845.jpg

У 2000 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта, враховуючи велику та постійно зростаючу кількість мігрантів у світі. Нині, близько 191 мільйонів людей проживають за межами країн свого походження. Хоча для багатьох цей досвід є позитивним, випадки експлуатації та дискримінації мігрантів все ще мають місце в світі.

Аналізуючи ріст міграційних потоків за період з 1960 по 2005рр., Відділ населення департаменту економічних та соціальних відносин ООН визначив, що кількість міжнародних мігрантів у світі більш ніж подвоїлась, починаючи із 75 мільйонів осіб у 1960р. до 191 мільйона у 2005р. Таким чином, зростання становить близько 121 мільйонів осіб за 45 років.

На сьогодні, нелегальна імміграція залишається стабільно високою. Велике занепокоєння викликають зростаюча кількість спроб нелегально перетнути кордони ЄС морськими шляхами та вражаюча кількість смертельних випадків, що пов’язана з цим. В однаковій мірі контрабанда та торгівля людьми, переважно дівчатами та жінками, а також і чоловіками, продовжують бентежити громадськість та представників політичних кіл. Масштаби використання злочинними організованими угрупуваннями мігрантів у примусовій праці та проституції викликають тривогу.

МОМ в Україні спрямовує свої зусилля на розв’язання нагальних міграційних проблем та забезпечення поваги людської гідності мігрантів, що відображено у всіх її програмах та проектах. В цьому контексті робота МОМ полягає у розробці та запровадженні належної системи міграційного менеджменту у співпраці із Урядом України з метою захисту прав мігрантів. Це включає і належне утримання незаконних мігрантів, оскільки вони мають фундаментальні права на проживання у гідних умовах, здорове харчування та медичний догляд. Утриманим особам необхідно забезпечити доступ до перекладацьких послуг, юридичних послуг, серед яких доступ до процедури набуття статусу біженця, а також до механізмів добровільного повернення до країн походження мігрантів.

Глобальний характер міграційних проблем вимагає відповідних механізмів їх розв’язання. Незважаючи на національну та расову приналежність, віросповідання та колір шкіри, мігранти разом із громадянами країн призначення мають право на толерантне до себе ставлення та шанс змінити життя на краще.

“Міграція - є однією з характерних рис двадцять першого століття. Сьогодні це основний, невід’ємний та потенційно корисний компонент економічного та соціального життя будь-якої країни чи регіону. Питання більше не полягає в тому, чи бути міграції, а скоріше, як ефективно нею управляти, щоб зміцнити позитивні та зменшити негативні її наслідки. Поінформований вибір мігрантів, урядів країн походження та призначення, громадського суспільства та приватного сектора можуть допомогти реалізувати позитивний потенціал міграції в соціальному, економічному та політичному сенсі” зазначає пан Брансон Мак-Кінлі, Генеральний директор Міжнародної організації з міграції.

Для отримання більшої інформації, будь ласка, звертайтесь до інформаційного відділу Міжнародної організації з міграції pr@iom.kiev.ua або (380 44) 568 50 15.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ