14 грудня – Комісія «Блакитної стрічки» представляє свій останній звіт «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки» у Верховній Раді в рамках розширення співпраці між законодавчою владою та провідними експертами в наданні аналітичної підтримки задля проведення пріоритетних соціально-економічних реформ. b_91_48_16777215_00_images_content_news_839.jpg 14 грудня – Комісія «Блакитної стрічки» представляє свій останній звіт «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки» у Верховній Раді в рамках розширення співпраці між законодавчою владою та провідними експертами в наданні аналітичної підтримки задля проведення пріоритетних соціально-економічних реформ.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_839.jpg
14 грудня – Комісія «Блакитної стрічки» представляє свій останній звіт «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки» у Верховній Раді в рамках розширення співпраці між законодавчою владою та провідними експертами в наданні аналітичної підтримки задля проведення пріоритетних соціально-економічних реформ.
Із набуттям чинності змін до Конституції України та запровадженням нової парламентсько-президентської моделі влади, Верховна Рада України суттєво посилила роль у розробленні та впровадженні національних стратегій розвитку.
З метою розширення в Україні застосування кращого міжнародного досвіду, за підтримки та спільно зпаном Олександром Морозом, Головою Верховної Ради України, а також паном Френсісом М. О’Доннеллом, Координатором системи ООН в Україні, який також є Представником ПРООН, був організований круглий стіл. Під час заходу народним депутатам представляють останнійзвіт «Комісії Блакитної стрічки» для України «Держава та громадянин: виконуючи обіцянки», виробленийз метою надання експертної підтримки в успішному проведенні першочергових соціально-економічних реформ спрямованих на забезпечення довгострокового й стабільного зростання.
«Цей звіт був вироблений з метою допомогти Президенту, Уряду та Верховній Раді сформувати пакет законодавчих та політичних заходів на майбутні місяці, а також аби надати українському громадянському суспільству дієвий інструмент моніторингу процесу реформ в головних сферах життя, - зауважив пан Френсіс М. О’Доннелл, вітаючи учасників круглого столу. «Система агенцій ООН загалом та Програма розвитку ООН зокрема готові підтримати ці зусилля, щоб забезпечити тривале економічне зростання і, таким чином, скоротити різницю в доходах між Україною та її західними сусідами». Повну версію звернення пана О'Доннелла ви можете прочитатитут.
Звіт визначає пріоритетні заходи закликає Уряд і Верховну Раду:
  • Стримати дефіцит бюджету на рівні 2005 року та забезпечити інфляцію на рівні нижче 10%, утримуючись від збільшення соціальних витрат.
  • Прийняти зобов’язання і провести широкомасштабну, прозору приватизацію.
  • Скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.
  • Скасувати Господарський кодекс, прийняти та впровадити закон про акціонерні товариства.
  • Прийняти та ретельно впровадити законодавство про доступ до інформації та конфлікт інтересів.
  • Завершити запровадження принципу «єдиного вікна» для реєстрації підприємств та скоротити до мінімуму переліки необхідних документів та дозволів.
  • Збалансувати Пенсійний фонд, заморозивши розмір мінімальної пенсії, скасувавши привілейовані пенсії та розпочавши поступове збільшення пенсійного віку.
Ці пріоритетні рекомендації були вибрані в результаті детального аналізу, який розглядає виклики України в чотирьох головних сферах: 1) розбудова демократичної держави та ефективних інститутів; 2) забезпечення стабільності макроекономіки; 3) розвиток сприятливого підприємницького середовища та поліпшення інвестиційного клімату; 4) рух до кращої соціальної політики.
«Україна має новий політичний ландшафт, і це ідеальний момент для того, щоб проаналізувати здобутки та недоліки і переосмислити національні пріоритети у сфері розвитку», пояснив пан Єжи Осятинський, колишній міністр Фінансів Польщі та сам парламентарій в минулому, а також основний член Комісії «Блакитної стрічки» для України. «Цілеспрямовані реформи приведуть Україну на шлях динамічного зростання, яке підніме імідж України до рівня, якого заслуговує її обдарований народ. В цьому контексті, нещодавнє прийняття Верховною Радою пакету законів по вступу до СОТ, заслуговує на найвище визнання».
За більш детальною інформацією звертайтеся до пані Марії Климович, тел. +380 44 254-00-35, e-mail: mariya.klymovych@undp.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ