11-13 грудня 2006 р. у Києві відбулася Перша Конференція Сторін Карпатської конвенції. b_98_75_16777215_00_images_content_news_838.jpg 11-13 грудня 2006 р. у Києві відбулася Перша Конференція Сторін Карпатської конвенції.
838.jpg


11-13 грудня 2006 р. у Києві відбулася Перша Конференція Сторін (КС 1) Карпатської конвенції.

У роботі Конференції взяли участь делегації країн–Сторін Карпатської конвенції: Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини, України та Чехії, а також Італії, Австрії, Голландії, Франції, Бельгії, Болгарії, Македонії, Греції, Великобританії, Німеччини, Грузії, Швейцарії. Участь у роботі взяли також представники Альпійської конвенції, Програми ООН щодо довкілля (UNEP), екологічних неурядових організацій, міжнародних (WWF, СEEWEB, ANPED, FAO) та українських громадських рухів, що опікуються проблемами довкілля та збереження природи. Загалом – понад 150 учасників.

Головною метою Конференції було вироблення механізмів упровадження Карпатської конвенції, яка у свою чергу покликана зберегти унікальність Карпатського регіону, його первозданність та поліпшити якість життя людей.

Україна вперше приймала на своїх теренах міжнародне зібрання у рамках багатосторонніх договорів щодо довкілля, і таким чином Перша Конференція Сторін Карпатської конвенції відкрила нову сторінку в українсько-європейських стосунках.

Президентом Конференції було обрано Міністра навколишнього природного середовища України Василя Джарти, який окреслив головне завдання: «Сьогодні ми зобов’язані виробити такі політичні рішення з охорони та розвитку Карпат, які би задовольнили інтереси всієї громади Карпатського регіону».

Поставлене завдання було виконане. Були прийняті правила процедури Конференції, фінансові процедури Карпатської конвенції, підписані підсумкові документи - Меморандуми про взаєморозуміння між Карпатською конвенцією та Альпійською і Рамсарською конвенціями, а також Карпатська декларація.

Мета Меморандумів - забезпечення тривалої основи для співробітництва між органами Конвенцій у сфері обміну інформацією та досвідом; розвиток та впровадження спільних проектів.

Та головним підсумком зустрічі стало прийняття Карпатської декларації, яка закладає фундаментальні принципи міжнародного партнерства у сфері охорони і сталого розвитку гірських регіонів в цілому, і карпатського - зокрема.

Свої підписи під декларацією поставили голови делегацій країн-учасниць Карпатської конвенції: Василь Джарти, Міністр охорони навколишнього природного середовища України; Міклош Персаний, Міністр довкілля та водного менеджменту Угорщини; Ян Шишко, Міністр довкілля Польщі; Сульфіна Барбу, Міністр довкілля та водного менеджменту Румунії; Ян Дусік, заступник Міністра довкілля Чеської республіки та Генеральний директор Відділу законодавства та міжнародних відносин; Урбан Руснак, посол Словацької Республіки в Україні; Горан Алексич, посол Республіки Сербія в Україні.

Насамкінець п. Сульфіна Барбу, висловлюючи подяку і сподівання на подальшу плідну співпрацю, відзначила: «Карпати займають понад 40% території Румунії, тому прийняття Карпатської декларації має велике значення для розвитку країни. Проте подібні зустрічі важливі для всіх країн, адже спільними зусиллями ми зберігаємо нашу планету для прийдешніх поколінь».

Підводячи підсумки конференції, Василь Джарти наголосив: «Наша робота була плідною. Ми зробили вагомий крок на шляху збереження і збалансованого розвитку Карпатського регіону. Глибоко переконаний, що конструктивний діалог на всіх рівнях та високий рівень довіри і взаємоповаги стануть запорукою подальшої співпраці на шляху до екологічного, економічного та соціального прогресу Карпатського регіону».

Таким чином, Перша зустріч Конференції Сторін Карпатської конвенції та ухвалені документи стали важливим кроком на шляху не лише до впровадження положень Карпатської конвенції, а й подальшої інтеграції України до міжнародної екологічної спільноти.

Довідка: Рамкову конвенцію про охорону та збалансований розвиток Карпат (Карпатську конвенцію) підписано 22 травня 2003 р. у Києві під час 5-ї Всеєвропейської міністерської конференції "Довкілля для Європи" міністрами довкілля України, Чехії, Сербії та Чорногорії, Угорщини, Румуні, Словаччини (пізніше приєдналася Польща). Україна виступила ініціатором розробки і підписання Карпатської конвенції, однією з перших її ратифікувала (Закон України від 7.04.04 №1672), є Депозитарієм ратифікаційних грамот. Україна є серед претендентів на розміщення Постійного Секретаріату Конвенції на своїй території. Карпатська конвенція наголошує на виключному екологічному значенні Карпат. Її головною метою є проведення збалансованої політики та співробітництва щодо охорони Карпат, поліпшення якості життя людей, збереження та відтворення унікальних природних комплексів. 4 січня 2006 р. Карпатська конвенція набула чинності. На сьогодні її ратифікували Україна, Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща та Румунія. Сербія – у процесі ратифікації.

Більше інформації: Прес-служба Мінприроди, (044) 206-31-71, press@menr.gov.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ