Львів, 12 грудня 2006 року. Перша регіональна презентація ініціативи Глобального Договору відбулася сьогодні у Львові з метою представлення цієї ініціативи місцевим підприємствам та обговорення успішних прикладів компаній, які дотримуються принципів соціальної відповідальності у своїй діяльності в Україні і світі. b_97_73_16777215_00_images_content_news_833.jpg Львів, 12 грудня 2006 року. Перша регіональна презентація ініціативи Глобального Договору відбулася сьогодні у Львові з метою представлення цієї ініціативи місцевим підприємствам та обговорення успішних прикладів компаній, які дотримуються принципів соціальної відповідальності у своїй діяльності в Україні і світі.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_833.jpg

Львів, 12 грудня 2006 року. Перша регіональна презентація ініціативи Глобального Договору відбулася сьогодні у Львові з метою представлення цієї ініціативи місцевим підприємствам та обговорення успішних прикладів компаній, які дотримуються принципів соціальної відповідальності у своїй діяльності в Україні і світі.

У 1999 році ініціативу, яка отримала назву Глобального договору, було започатковано Генеральним секретарем ООН Кофі АННАНОМ аби (і) зробити 10 принципів що стосуються прав людини, стандартів праці, боротьби з корупцією та охороною навколишнього середовища частиною стратегії та діяльності ділових кіл у всьому світі, а також (іі) допомогти розвитку партнерства між приватним сектором та урядами, агенціями ООН, професійними та громадськими організаціями задля спільних дій у вирішенні найгостріших проблем в світі.

“Для ділових кіл в Україні сьогодні важливо, як ніколи раніше, надати стимул для розвитку широко поширеної практики соціальної відповідальності бізнесу та зробити свій внесок у вирішення найгостріших проблем в країні ”, зауважила пані Рукен ТЕКЕШ КАЛІКУСУ, спеціаліст з координації Представництва ООН в Україні.

Ініціатива Глобального договору була започаткована в Україні у квітні 2006. У Львові відбувається його перша регіональна презентація, наступні пройдуть у Донецьку та Одесі у 2007 році. Наразі загальна кількість учасників Глобального договору в Україні складає 47 компаній та організацій, з яких 26 міжнародні та великі українські компанії, 10 бізнес-асоціацій, 2 федерації роботодавців та професійних спілок, 3 малих та середніх підприємства та 6 неурядових організацій.

“Сьогодні багато компаній визнають, що у зростаючому конкурентному середовищі української економіки ефективність діяльності підприємства можна підвищити за допомогою дотримання принципів соціальної відповідальності бізнесу”, сказав Дмитро АФТАНАС, Президент Львівської торгово-промислової палати. “Львівська торгово-промислова палата вже підписала Глобальний договір. Ми також виступили співорганізаторами цієї презентації задля подальшого розвитку та поширення практики дотримання 10 принципів Глобального договору”, додав він.

Глобальний договір – це унікальна мережа національних та міжнародних компаній, яка надає своїм членам можливість вдосконалити принципи ведення свого бізнесу та обмінюватися досвідом між собою. Мета мережі Глобального договору - поширення концепції соціальної відповідальності бізнесу в країні відповідно до 10 принципів Глобального договору. Ці принципи є наступні:
Права людини:
Принцип №1: Ділові кола повинні підтримувати та поважати підхід, який передбачає захист міжнародних прав людини в сферах їхнього впливу;
Принцип № 2: Ділові кола не можуть бути причетні до порушення прав людини;
Стандарти праці:
Принцип № 3: Ділові кола повинні підтримувати свободу зібрань та ефективне визнання права на колективний договір;
Принцип № 4: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію усіх форм примусової праці;
Принцип № 5: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дитячої праці;
Принцип № 6: Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дискримінації при прийомі на роботу та у професійній діяльності.
Навколишнє середовище:
Принцип № 7: Ділові кола повинні застосовувати зважений підхід до питань захисту навколишнього середовища;
Принцип № 8: Ділові кола повинні вживати заходів на підтримку посилення екологічної відповідальності;
Принцип № 9: Ділові кола повинні заохочувати розвиток та розповсюдження екологічно безпечних технологій;
Боротьба з корупцією:
Принцип № 10: Ділові кола повинні боротися з будь-якими виявами корупції, включаючи здирництво та хабарництво.
*****

За детальною інформацією звертайтеся до: Спеціаліста Глобального договору в Україні, пані Бьорді НАЙТЛІ birdie.knightly@un.org.ua, тел.: 8044-253-9363 або Спеціаліста із зв’язків з громадськістю, пані Вероніки ВАЩЕНКО, veronika.vashchenko@un.org.ua ,тел: 8044-254-0035. Веб-сайт: http://www.unglobalcompact.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ