"Сьогодні розвиток, безпека і права людини ідуть поруч; в жодній з цих областей не можливо досягти прогресу без двох інших складових", сказав Генеральний Секретар ООН у своїй промові з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини b_140_51_16777215_00_images_content_news_832.jpg "Сьогодні розвиток, безпека і права людини ідуть поруч; в жодній з цих областей не можливо досягти прогресу без двох інших складових", сказав Генеральний Секретар ООН у своїй промові з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини

10 грудня 2006

Одним з найважливіших моральних викликів нашого часу є подолання бідності. І досягти цієї мети можливо шляхом загального забезпечення прав людини.

Основні права людини - право на гідний рівень життя, на харчування та на медичне обслуговування, на можливість вчитися та працювати – це саме те, що потребують найбідніші верстви населення у всьому світі. Але саме через своє вразливе положення вони найменш мають змогу добиватися таких «універсальних прав» чи відстоювати їх. Таким чином, права людини є під загрозою всюди і завжди, де і коли чоловіки, жінки або діти приречені жити в злиднях.

Якщо ми серйозно налаштовані щодо прав людини, ми маємо продемонструвати і серйозність наших намірів відносно подолання бідності. Цього року Міжнародний день захисту прав людини проводиться під гаслом подолання бідності є “не благодійність, а зобов’язання” і ми маємо відповісти на цей заклик.

Кожен з нас має розуміти, що для мільйонів людей в цьому світі, які потерпають від голоду та хвороб, Права, закріплені у Загальній декларації прав людини, мало що означають, оскільки в ній немає ефективних засобів захисту цих прав. Всі ми маємо визнати, що в усіх тих випадках, коли цілі родини перебиваються, існуючи на менш ніж один долар на день або коли діти помирають через відсутність базового, але життєво необхідного піклування, Декларація залишається в найкращому випадку пустим звуком.

Погляд на бідність через призму прав людини ще більше підштовхує нас до того, щоб ми не сиділи склавши руки. До того ж, такий підхід має і свої переваги. Оскільки норми в галузі прав людини надають найбільше значення розвитку особистості, акцент на правах людини може стимулювати розширення прав і можливостей бідних людей. Він може допомогти громадянам на всіх рівнях набути такі знання, які б допомогли їм реально впливати на прийняття рішень, від яких залежить їх добробут. Він може привернути увагу до сталих процесів, що дають надію на довготривалий прогрес. І він може заохотити нас виміряти наші успіхи не тільки рівнем доходу, але і ступенем свободи, яка є в людей і яка дозволяє їм жити повноцінним і цікавим життям.

Сьогодні розвиток, безпека і права людини ідуть поруч; в жодній з цих областей прогрес не може просуватись без двох інших складових. Дійсно, кожний, хто голосно захищає права людини, але не робить нічого для укріплення безпеки людей і розвитку людського потенціалу - і навпаки, - підриває довіру і до самого себе і до справи, якій служить. Тому, говорімо в один голос щодо всіх трьох проблем і добиваймося того, щоб свобода від злиднів, свобода від страху і свобода жити гідно були наповнені реальним змістом для тих найбідніших верств населення.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ