5 грудня 2006 року в Міжнародний день волонтера відбудеться церемонія відкриття Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН «Розвиток волонтерства та соціального партнерства в Україні» в Українському Домі. b_88_67_16777215_00_images_content_news_828.jpg 5 грудня 2006 року в Міжнародний день волонтера відбудеться церемонія відкриття Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН «Розвиток волонтерства та соціального партнерства в Україні» в Українському Домі.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_828.jpg

5 грудня 2006 року в Міжнародний день волонтера відбудеться церемонія відкриття Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН «Розвиток волонтерства та соціального партнерства в Україні» в Українському Домі.

150 лідерів молодіжних організацій з 27 регіонів України обговорюватимуть з представниками влади з 5 по 8 грудня ключові питання взаємодії задля розвитку волонтерства та соціального партнерства в Україні. Результатом роботи Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН 2006 стане зміцнення молодіжного руху та організацій в України через популяризацію волонтерства, співпраця з представниками влади на всіх рівнях та активна участь молоді у процесі прийняття рішень. Під час Саміту, будуть обговорюватись найкращі приклади соціальної відповідальності та участі молоді у суспільному житті свого села, міста та країни.

В Україні 11.1 мільйон людей віком до 35 років. Рівень безробіття серед молодих людей дорівнює 13,4% при середньому рівні безробіття в країні 9,1%. Але молодь вірить у свій потенціал та 68% погоджується, що цілеспрямована та наполеглива молода людина може досягти успіху сьогодні в Україні. 21% державних службовців в Україні є люди віком до 35 років і дуже важливо надавати подальшу підтримку молодим лідерам для посилення їх ролі у процесах розвитку, які відбуваються в країні.

Вже п'ятий рік поспіль Представництво ООН в Україні залучає молодь зі всієї країни до відкритого діалогу з владою шляхом проведення Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН. «Молодь є майбутнім країни. Розвиток потенціалу та енергії молодих людей визначатиме добробут та процвітання цієї нації у 21 столітті та надалі. Останні декілька років система ООН в Україні сприяла тому, щоб молодь України максимально залучалась і вчилася відповідальності, беручи активну участь у суспільному житті країни. Ми сподіваємось, що проведення щорічного Саміту допоможе активізувати українських хлопців та дівчат та сприятиме їх активній участі у процесі реформ в країні», сказав Постійний координатор системи ООН в Україні пан Френсіс О’ДОННЕЛЛ вітаючи учасників Саміту. «На цьому етапі, ми плідно співпрацюємо з урядом, громадськими сектором, а також підтримуємо відомих людей, які можуть поширювати ці цінності та бути прикладом для молодих українців», додав він.

Міністр у справах сімї, молоді та спорту пан Віктор Корж зазначив у своїй промові, що відповідні підрозділи Міністерства розглянуть цікаві ініціативи та актуальні рекомендації учасників Всеукраїнського молодіжного Саміту ООН.

Іншими учасниками церемонії були Голова Представництва Європейської Комісії в Україні пан Ієн Боуг, Голова Місії МОМ пан Джефрі Лабовіц, Заступник Голови ЮНФПА пан Борис Ворник,
Національний кореспондент МОП в Україні пан Василь Костриця, Перший заступник начальника Головного управління у справах сімї та молоді, Керівник проектів ЮНІСЕФ з питань профілактики ВІЛ/СНІД серед молоді пані Олена Сакович.

Посол доброї волі Програми розвитку ООН для молоді Святослав ВАКАРЧУК регулярно проводить зустрічі зі студентами в різних регіонах наголошуючи на важливості активної громадянської позиції та посилення волонтерського руху, в основі якого лежать толерантність, високі внутрішні цінності, здатність розуміти та співчувати оточуючим. «Здатність людини віддавати власний час та зусилля задля процвітання свого суспільства та своєї країни є виявом високого рівня соціальної свідомості та спроможністю змінювати світ на краще», сказав він.

Всеукраїнський молодіжний саміт ООН 2006: «Розвиток волонтерства та соціального партнерства в Україні» проводиться в рамках проекту ПРООН «Створення безпечного середовища для молоді України» за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Програми Волонтерів ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

*****

Більше інформації: Оргкомітет Саміту: Сергій Шахов, 050-462-76-65, Програма Волонтерів ООН: Анна БЄЛОУСОВА, 050-383-1-686, Проект Створення безпечного середовища: Оксана ГАРНЕЦЬ, (044) 278-7014. Веб-сайт: www.mdg.ids.org.ua.

Програма розвитку ООН (ПРООН) є глобальною мережею розвитку ООН, яка надає країнам знання, досвід та ресурси задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та загальнонаціональних проблем розвитку. http://www.undp.org

Програма волонтерів ООН – це організація ООН, створена Генеральною Асамблеєю в 1970 році, з метою сприяння глобальному розвитку та забезпечення миру на вимогу країн-членів. Вона мобілізує кваліфікованих волонтерів ООН та заохочує людей до активного волонтерства в їхніх країнах. ПВ ООН адмініструється Програмою Розвитку ООН та здійснює свою діяльність через офіси ПРООН у всьому світі. http://ukraine.unv.org.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ