Міжнародний день волонтерства Звернення Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня волонтерства, що відзначається 5 грудня 2006
Міжнародний день волонтерства

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР
--
Звернення з нагоди Міжнародного дня волонтерства
5 грудня 2006


Кожного дня, мільйони волонтерів доводять, що незважаючи ні на що, незважаючи на бідність та ненависть, незважаючи на апатію та виклики, які здаються неподоланними – люди можуть змінити світ на краще.

Їх дух надає волонтерству одну з найпомітніших – та найбажаніших рис - атрибутів глобального громадянства. У певній мірі, як у широкому сенсі так і у вузькому, волонтери трансформують суспільства та наш світ. І в цю епоху зростаючих проблем без паспортів – від ВІЛ/СНІДу до торгівлі людьми та контрабанди – вони надають основні рішення для най актуальніших потреб людства.

Сьогодні, не має більш негайного завдання ніж вчасно досягнути Цілі розвитку тисячоліття вчасно. Наш світ має ресурси та бачення як зробити злидні історією, покінчити з голодом, та допомогти у розвитку всьому людству. Хоча прогрес виявися не однаковим як у середині країн так и між країнами. Зусилля волонтерів можуть допомогти заповнити розрив між гаслами та їх виконанням, розширити національні та міжнародні зусилля у досягненні Цілей.

Волонтесртво, звичайно ж є нагородою само по собі. Але у Міжнародний день волонтера ми маємо можливість нагадати усім тим, хто самовіданно шукає шляхи для покращення світу, що їх зусилля визнаються та цінуються. Останній раз перебуваючи на посаді Генерального секретаря ООН у Міжнародний день волонтера, я хочу висловити свою щиру подяку усім чоловікам та жінкам, які діляться зі світом своїми вміннями та талантом, та сподіваюсь що ще багато людей по слідують їх прикладу.