1 грудня 2006 року. Київ, Україна. У Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом, у Києві уповноважений представник Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі пан Ларс КАЛІНГС вручив нагороду міжнародної премії «Червона стрічка» - чек на 20 тисяч доларів США - Всеукраїнській Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. b_95_72_16777215_00_images_content_news_822.jpg 1 грудня 2006 року. Київ, Україна. У Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом, у Києві уповноважений представник Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі пан Ларс КАЛІНГС вручив нагороду міжнародної премії «Червона стрічка» - чек на 20 тисяч доларів США - Всеукраїнській Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_822.jpg

1 грудня 2006 року. Київ, Україна. У Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом, у Києві уповноважений представник Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі пан Ларс КАЛІНГС вручив нагороду міжнародної премії «Червона стрічка» - чек на 20 тисяч доларів США - Всеукраїнській Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Під час вручення нагороди пан КАЛІНГС подякував активістам Мережі ЛЖВ та наголосив, «Самовідданість та цілеспрямованість таких людей як Ви, дає надію, що ми одержимо перемогу у цій боротьби».

Нова міжнародна премія в області боротьби зі СНІДом на рівні спільнот «Червона Стрічка» була започаткована на XVI Міжнародній Конференції зі СНІДу, що відбулася 13-18 серпня 2006 року у Торонто (Канада). Мета цієї премії – відзначити діяльність у боротьбі з ВІЛ/СНІДом на місцевому рівні.

У 2006 році майже 600 громадських організації з усього світу були номіновані на одержання премії. 25 організацій потрапили до фіналу конкурсу та були премійовані фінансовими призами: 20 фіналістів отримали по 5 тисяч доларів США, а також організації-переможці в кожній з п’яти номінацій отримали 20 тисяч доларів США кожна.

Серед них – Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, що отримала нагороду у номінації «Відповідь на стигму та дискримінацію, пов’язану з ВІЛ/СНІДом».

Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, була заснована групою ВІЛ-позитивних активістів в 1999, натепер активно співпрацює з багатьма державними та міжнародними організаціями. Мережа лобіює доступність лікування, постійно привертає увагу до випадків дискримінації ЛЖВ, а також надає різноманітні послуги для ВІЛ-позитивних людей. За час існування організації надано послуг 14 240 особам (1 677 дітям) з усієї країни.

Як зазначив Голова Координаційної Ради Мережі Володимир ЖОВТЯК, “Організація надає як підтримку, так і можливості для реалізації потенціалу ВІЛ-позитивних людей. Вони працюють в денних центрах, групах самодопомоги та громадських центрах, допомагаючи тим, кого торкнулася епідемія. Чоловіки та жінки в нашій організації працюють на рівних.”

П’ять найкращих організацій обирало поважне журі, до складу якого входили принцеса Норвегії МАТТЕ-МАРІТ, акторка Наомі УОТС, колишній президент Ірландії Мері РОБІНСОН та визнаний лікар Пол ФАРМЕР.

Організаторами премії «Червона стрічка» є Програма розвитку ООН (ПРООН) разом з Об’єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), комітетами програм «Спільнот» та «Лідерство» XVI міжнародної конференції зі СНІДу, а також уряди Канади, Норвегії, Австрії, Фінляндії та Ірландії.

“Громада – це серце відповіді на виклик епідемії ВІЛ/СНІДу, - зазначив Кемаль ДЕРВІШ, Адміністратор ПРООН. - “Лідерство, сміливість та не мовчання ВІЛ-позитивної спільноти усього світу підсилює відповідь на епідемію, та визначає нашу можливість досягнути Цілей Розвитку Тисячоліття. Відзнака роботи громад та забезпечення їх додатковими ресурсами для подальшого розвитку ініціативи є основою для подальшої боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу.”

Більше деталей та життєві історії цих громад, виклики з якими їм доводиться стикатися під час боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД доступні на сайті: www.redribbonaward.org

Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтесь до пані Оксани Скиталінської, Проект ПРООН «Врядування з питань ВІЛ/СНІД» за тел (38 044) 253-82-90, Oksana.Skytalinska@undp.org.ua , www.undp.org.ua

******

Програма розвитку ООН (ПРООН)
ПРООН є глобальною мережею ООН в області розвитку, яка виступає за позитивні зміни в житті людей шляхом надання країнам доступу до джерел знань, досвіду та ресурсів. ПРООН працює в 166 країнах, сприяючи їм у пошуку рішень глобальних та національних проблем в області розвитку. У процесі розвитку свого потенціалу країни використовують досвід та знання спеціалістів ПРООН, та широкого кола її партнерів. ПРООН є основним ко-спонсором ЮНЕЙДС.

XVI Міжнародна конференція із СНІДу («СНІД 2006»)

(«СНІД 2006» - одна із найважливіших конференцій, на якій були оголошені та обговорені основні тенденції у розвитку епідемії СНІДу та боротьби з нею. Вона зібрала тих, хто займається боротьбою з епідемією, для того, щоб вони змогли поділитися досвідом та спланувати спільні заходи на майбутнє. Таким чином, конференція безпосередньо вплинула на тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом або постраждав від цієї хвороби. Гасло «СНІД 2006» - «Час виконувати», оскільки розвиток епідемії вимагає від всіх сторін відповідальнішого ставлення до виконання обов’язків.

Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС)

ЮНЕЙДС об’єднує спільні зусилля десяти агенцій ООН у боротьбі з епідемією СНІДу.
ЮНЕЙДС координує діяльність у цій галузі на глобальному рівні шляхом розширення та підтримки заходів по боротьбі зі СНІДом. Діяльність ЮНЕЙДС спрямована на попередження передачі ВІЛ-інфекції, забезпечення догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, зниження вразливості людей та спільнот до ВІЛ, та пом’якшення впливу епідемії

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ