Міжнародний день солідарності з палестинським народом відзначається 29 листопада кожного року у відповідності до резолюції 32/40 Генеральної Асамблеї ООН від 2 грудня 1977 року. b_95_70_16777215_00_images_content_news_818.jpg Міжнародний день солідарності з палестинським народом відзначається 29 листопада кожного року у відповідності до резолюції 32/40 Генеральної Асамблеї ООН від 2 грудня 1977 року.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_818.jpg Міжнародний день солідарності з палестинським народом відзначається 29 листопада кожного року у відповідності до резолюції 32/40 Генеральної Асамблеї ООН від 2 грудня 1977 року. Згідно резолюції, щорічно уряди країн та громадські організації проводять різноманітні заходи з нагоди цього дня.

В Україні, 28 листопада 2006 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулось обговорення за темою «Право на розвиток. Палестинський контекст», в якому брали участь більше ніж 70 студентів та експертів.

Модератором дискусії був Заступник директора Інститут міжнародних відносин пан Олександр Шнирко. Від імені Постійного координатора системи ООН в Україні промову виголосив пан Алан Скурбати, Радник ООН з питань захисту прав людини (Повний текст промови можна передивитись тут).

Посол Палестини пан Халід Арікат в своїй промові зокрема зазначив, що цей День нагадує нам про необхідність пошуку справедливого рішення палестинського питання (Повний текст промови можна передивитись тут).

Іншими експертами під час дискуссії, були Професор Інституту міжнародних відносин пан Павло Ігнатєв, Голова відділу ООН Міністерства закордоних справ України пан Петро Даценко та Головний редактор інформаційного мовлення телекомпанії К1 пан Ілліріон Павлюк, який є відомим репортером, що спеціалізується на близькосхідних питаннях. Після промов, студенти та інші учасники зустрічі брали участь у дискусії та задавали питання експертам.

В Нью-Йорку, 29 листопада 2006 року Генеральний секретар ООН звернувся з нагоди Міжнародного дня солідарності та зазначив наступне:

Мирне врегулювання ізраїльско-палестинського конфлікту, нажаль, залишається важким завданням. Ціла низка сприятливих умов для просування мирного процесу так і не була реалізована. Останні декілька днів з проголошенням припинення вогню в Газі у нас з’явилась надія, що за останнім раундом бойових дій буде період спокою. Я закликаю обидві сторони виконувати прийняте забовязання та уникати будь-яких дій, які можуть завадити подальшому прогресу. Я також закликаю їх розповсюдити припинення вогню на Західний берег.

Покінчити з насиллям є дійсно абсолютно необхідним. Останні військові операції у секторі Газа призвели до різкого збільшення кількості жертв серед мирного населення та до руйнування будинків та інфраструктури. Як і раніше є винятково важливим, щоб Ізраїль проявляв максимальну стриманість та виконував свої забов’язання згідно до норм міжнародного права захищати мирне палестинське населення. Ізраїльтяни також живуть в умовах відсутності безпеки. Вони справедливо вимагають, щоб Палестинська адміністрація здійснила реальні заходи із запобігання нападів на ізраїльтян та територію їх країни. Постійні ракетні обстріли громадських об’єктів палестинськими бойовиками є неприпустимими і мають бути негайно зупинені.

Сама Палестинська адміністрація переживає глибоку політичну та фінансову кризу. Палестинські установи, лікарні та школи перебувають у незадовільному становищі, що погіршує і без того тяжкі страждання палестинського народу. Дійсно, проблема погіршення гуманітарної ситуації на Західному березі та в Газі потребує негайного вирішення, і я сподіваюсь на те, що донори будуть продовжувати виявляти щедрість.

Весь трагізм кровопролиття останніх місяців полягає у тому, що, як відомо, помітна більшість як палестинців, так і ізраїльтян виступають за врегулювання шляхом переговорів на основі принципу сумісного існування двох держав: врегулювання, яке поклало б кінець окупації, яка розпочалася у 1967 році, призвело б до створення незалежної Держави Палестини та забезпечило б безпеку Ізраїлю. Я також переконаний в тому, що лідери обох сторін – президент Аббас та прем’єр-міністр Олмерт – щиро віддані справі звільнення своїх народів від багаторічних страждань та нестабільності.

Головну відповідальність за те, щоб знайти вихід з важкого становища через ініціювання життєздатного політичного процесу, який може призвести до такого жаданого для їх народів миру, все ще несуть самі сторони. Ніхто не може встановити мир за них, змусити їх до миру, або бажати миру більше за них. В цей час міжнародна спільнота також відіграє важливу роль у цьому конфлікті з самого початку і тому не може не надати допомогу у його врегулюванні.

Організація Об’єднаних Націй завжди була в центрі зусиль міжнародної спільноти у цьому питання, активно брала участь у пошуках миру та діях спрямованих на полегшення страждань людей. Не слід забувати, що у цей день у 1947 році Генеральна Асамблея вперше виступила з пропозицією щодо врегулювання на основі принципу співіснування двох держав. Сьогодні резолюції Ради Безпеки 242, 338, 1397 та 1515 залишаються загальновизнаними орієнтирами для справедливого та тривалого врегулювання. Наші миротворчі операції допомагають створити умови для використання інструментів дипломатії. Спеціальний координатор Організації Об’єднаних Націй з близькосхідного мирного процесу продовжує тісно співпрацювати зі сторонами, а також з представниками міжнародної спільноти у регіоні. Наші гуманітарні заклади та установи, які займаються питаннями розвитку, продовжують надавати необхідну допомогу мільйонам знедолених палестинців. Я висловлюю подяку співробітникам та співробітницям цих установ, які здійснюють свої мандати у все більш небезпечних умовах, за їх роботу.

У цей Міжнародний день давайте урочисто пообіцяємо вдихнути нове життя у цей мірний процес, для того щоб цілі отримання державності палестинцями та безпеки Держави Ізраїль можна було реалізувати до того, як ця трагедія забере ще більше людських життів.

Більше інформації про Міжнародний день солідарності з палестинським народом на сайті http://www.un.org/depts/dhl/dhlrus/palestinian/index.html .

******

Для подальшої інформації, звертайтесь, будь ласка, до пані Вероніки Ващенко, спеціаліста із зв’язків з громадськістю Представництва ООН в Україні: ел. адреса veronika.vashchenko@undp.org, тел.: (+38 044) 453-9363, 254-0035.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ