Київ, Україна. 9 листопада, 2006 року Глобальний звіт з людського розвитку «Що стоїть за нестачею води: влада, бідність і глобальна криза водопостачання» був представлений в Україні, а також в багатьох інших країнах світу. b_83_47_16777215_00_images_content_news_804.jpg Київ, Україна. 9 листопада, 2006 року Глобальний звіт з людського розвитку «Що стоїть за нестачею води: влада, бідність і глобальна криза водопостачання» був представлений в Україні, а також в багатьох інших країнах світу.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_804.jpg

Київ, Україна. 9 листопада, 2006 року Глобальний звіт з людського розвитку «Що стоїть за нестачею води: влада, бідність і глобальна криза водопостачання» був представлений в Україні, а також в багатьох інших країнах світу.

Автори звіту стверджують, що понад 2.6 млрд. Людей досі страждають від браку доступу до систем каналізації, а 1.1 млрд. людей – до джерел чистої води. Внаслідок цього 1.8 млн. дітей кожного року вмирають від діареї, а від хвороб, пов’язаних з нестачею води, втрачається 443 млн. шкільних днів. Оскільки водна криза, в першу чергу, стосується бідної частини населення будь-якого суспільства, питання каналізації та постачання води рідко з’являються серед політичних програм та в центрі уваги можновладців.

На прес-конференції у Києві звіт був представлений Заступником Постійного представника ПРООН в Україні Йоанною КАЗАНОЮ-ВИШНЬОВЕЦЬКОЮ разом з представниками Державного комітету України з водного господарства, Державного комітету статистики України, Науково-дослідним інститутом водогосподарських та екологічних проблем.

«Як свідчить звіт, в усьому світі брудна вода загрожує безпеці людей більше, ніж збройні конфлікти», сказала Йоанна КАЗАНА-ВИШНЬОВЕЦЬКА відкриваючи презентацію. «Програма розвитку ООН працює в Україні задля надання підтримки державним установам та місцевим громадам у вирішенні проблеми доступу до води. У Криму ми маємо конкретні успішні моделі вирішення цієї проблеми, які можна застосувати по всій країні. ООН також працює над зміцненням міжнародної співпраці щодо водних ресурсів», підкреслила вона.

У рамках презентації звіту були також повідомлені останні дані щодо Індексу з людського розвитку ПРООН. Індекс аналізує статистику за 2004 рік у країнах-членах ООН та оцінює стан людського розвитку за тривалістю життя, рівнем освіти та прибутками, які базується на найновіших перевірених даних. Після значного спаду у 1990 роках Центральна та Східна Європа значно поліпшила своє становище.

За даними Звіту з людського розвитку 2006 року, Україна піднялась на одну сходинку і посідає 77 місце порівняно з висновками минулого року. У порівнянні з даними 2005 року, країни, що очолюють та закінчують рейтинг, не змінили свого положення: перше місце займає Норвегія, а Нігер – останнє з 177 країн, щодо яких було зібрано достатньо інформації.

Також сьогодні, Звіт з людського розвитку 2006 було презентовано студентам, що вивчають екологію та економіку у Національному університеті "Києво-Могилянська Академія".

Фото звіт з презентації Звіту дивитись тут.

Статті у пресі за результатами презентації Звіту дивитись тут.

Копії Звіту з людського розвитку англійською та російською мовами можна отримати у Представництві ПРООН (Київ, Кловськіий узвіз або завантажити з веб-сайту: http://hdr.undp.org/hdr2006/report.cfm .

Для додаткової інформації звертайтесь, будь ласка, до Вероніки ВАЩЕНКО тел. +38 044 253 9363 або veronika.vashchenko@undp.org

******

Звіт з людського розвитку був вперше презентований в 1990 році і мав на меті залучити широкі суспільні верстви до обговорення ключових процесів розвитку в контексті економічних дебатів, політики та захисту. Ця мета була водночас важкою і простою, з довготривалими наслідками - необхідно було зосередитися не на прибутках, а на добробуті людства в тривалій перспективі. Звіт є незалежним виданням Програми розвитку ООН (ПРООН), який перекладають десятками різних мов, та щорічно презентують у понад 100 країнах світу. Більше інформації: http://hdr.undp.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ