Київ, України. 26 жовтня 2006 року. Прес-конференція за результатами візиту до України Спеціального доповідача ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії відбулась у Представництві ООН в Києві. b_180_0_16777215_00_images_content_news_796.jpg Київ, України. 26 жовтня 2006 року. Прес-конференція за результатами візиту до України Спеціального доповідача ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії відбулась у Представництві ООН в Києві.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_796.jpg

Київ, України. 26 жовтня 2006 року. Спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії пан Хуан Мігель ПЕТІ (Juan Miguel PETIT) відвідав Україну для того, щоб обговорити з високими посадовцями, юристами, представниками громадських організацій проблеми торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії та шляхи їх вирішення.

В прес-конференції за результатами візиту до України брали участь пан Хуан Мігель ПЕТІ, Спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії; пан Юрій ПАВЛЕНКО, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту; пан Джеремі ХАРТЛІ, Представник ЮНІСЕФ в Україні.

В своєму виступі пан ПЕТІ зазначив, що Україна зараз знаходиться на перехресті і це момент, коли буде необхідно побудувати нову модель захисту прав дітей в Україні. Якщо ні, то наслідки серьйозно вплинуть на майбутні покоління, додав він. Спеціальний доповідач також наголосив: "На мою думку, роль Держави полягає у відкритті можливостей та розробці та впровадженні політики, яка дозволить зацікавленим сторонам, в тому числі недержавним та міжнародним організаціям, зробити свій внесок та ще більше залучитися до захисту прав неповнолітніх та дітей".

Повний текст промови Спеціального доповідача за результатами візиту до України можна передивитись тут.

Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту пан Юрій ПАВЛЕНКО повідомив, що вже було розроблено та подано на розгляд проект закону Української Національної Пограми щодо виконання Конвенції про захист прав дітей на 2007 - 2010 роки. Він також зауважив, що Міністерство чекатиме на офіційний звіт за результатами візиту пана ПЕТІ та ретельно розгляне його.

Від системи ООН в Україні пан ХАРТЛІ підкреслив важливість та ефективність зусиль, які докладає Уряд, та зокрема Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, щодо вирішення проблем захисту прав дітей в Україні. Він також зазначив, що назараз в Україні найбільш нагальним є питання моніторингу захисту прав дітей, проблеми побутового насильства, торгівлі дітьми та злочинів проти дітей, а також реформування системи дитячих закладів.

Візит пана ПЕТІ до України відбувся з 22 по 28 жовтня 2006 року. Під час візиту Спеціальний доповідач зустрівся з Міністром юстиції паном Романом ЗВАРИЧЕМ, Міністром у справах сім’ї, молоді та спорту Юрієм ПАВЛЕНКО, в.о. Міністром освіти і науки паном Борисом ЖЕБРОВСЬКИМ, Головою Національного центрального бюро Інтерполу паном Кирилом КУЛІКОВИМ, заступником Генерального прокурора України пані Тетяною КОРЯКОВОЮ, заступниками Міністра закордонних справ, Міністра праці та соціальної політики та Міністра внутрішніх справ, головами Комітетів Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та у справах сімії, молоді та спорту та з суддями Верховного суду України.

Крім того, пан ПЕТІ поспілкувався з керівниками агентств системи ООН в Україні, з представниками Державної департамент виконання покарань, з працівниками громадських організацій, які займаються захистом прав дитини, а також відвідав реабілітаційний центр Міжнародної організації з міграції, приймальник-розподільник ГУ МВС України у м. Києві та притулок для неповнолітніх Служби у справах неповнолітніх Київської миської державної адміністрації.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до пані Вероніки Ващенко, спеціаліста із зв'язків з громадськістю Представництва ООН в Україні: +38044 253 9363 veronika.vashchenko@undp.org

*********

20 листопада 1989, Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку прийняла Конвенцію про Захист прав дитини. 3 квітня 2003 року Верховна Рада України ратифікувала Факультативний протокол від 20 травня 2000 року до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії, що Україна підписала 7 вересня 2000 року.

У 1990-х роках, міжнародна стурбованість сексуальною експлуатацією та торгівлею дітьми досягла такого рівня, що Комісія ООН з прав людини створила мандат Спеціального доповідача з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії. Спеціальний доповідач зобов’язаний досліджувати питання експлуатації дітей по всьому світу, подавати відповідні звіти до Генеральної Асамблеї та Ради ООН з питань прав людини та робити рекомендації щодо захисту прав дітей. Ці рекомендації, в першу чергу, спрямовуються для Урядів країн, інституцій ООН та громадських організацій.

Пан ПЕТІ, журналіст та спеціаліст із суспільних наук з Уругваю, був призначений Спеціальним доповідачем у липні 2001 року Комісією з прав людини, що була попередницею Ради ООН з прав людини. З того часу, він відвідав Південну Африку, Францію, Бразилію, Парагвай, Румунію, Албанію та Грецію.

Спеціальний доповідач представить свій звіт за результатами візиту до України на четвертій сесії Ради ООН з прав людини у березні 2007 року.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ