24 жовтня 2006. Київ. Керівники агенств системи ООН в Україні зустрілись сьогодні з Головою Верховної Ради України та Міністром закордонних справ, та поспілкувались з журналістами щодо співпраці між ООН та Україною. b_94_72_16777215_00_images_content_news_794.jpg 24 жовтня 2006. Київ. Керівники агенств системи ООН в Україні зустрілись сьогодні з Головою Верховної Ради України та Міністром закордонних справ, та поспілкувались з журналістами щодо співпраці між ООН та Україною.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_794.jpg

24 жовтня. У Києві керівники агенцій системи ООН в Україні, зокрема Програми розвитку ООН (ПРООН), об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Міжнародна організацій з праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) зустрілися з Головою Верховної Ради України Олександром Морозом. Учасники обговорили реалізацію програм ООН в Україні та наголосили на важливості підтримки Парламенту цій діяльності. Під час дискусії, пан Мороз підтвердив готовність продовжувати реформи у сфері децентралізації та державного управління, охорони здоровя, економічного розвитку.

Цього ж дня, Міністр закордонних справ Борис Тарасюк та Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М. О’Доннелл провели спільну прес-конференцію присвячену дню ООН. На початку своєї промови пан О’Доннелл привітав Україну з ефективним членством та діяльністю в Організації Об’єднаних Націй. Він також підкреслив, що партнерство між ООН та Україною буде продовжуватись як на глобальному так і на національному рівнях задля добробуту громадян цієї країни та міжнародної спільноти. Пан Тарасюк зауважив, що Уряд України, і зокрема, Міністерство закордоних справ, задоволені співпрацею з офісом Постійного координатора та іншими агентствами системи ООН в Україні. Більше 50 представників провідних українських засобів масової інформації брали участь у цій події.

Фотозвіт з відзначення 61-ї річниці Організації Об'єднаних Націй в Україні можна знайти тут.

У Нью-Йорку в цей день, в десятий та в останній раз, Генеральний секретар Кофі Аннан побажав усього найкращого усім людям в світі з нагоди Дня Організації Об’єднаних Націй. У своєму зверненні він оцінив прогрес та наголосив на наступному: «Протягом останніх 10 років, ми зробили значні кроки уперед у нашій спільній боротьбі задля розвитку, безпеки та захисту прав людини… Але треба зробити ще багато». Повний текст звернення можна знайти тут.

Більше інформації щодо відзначання дня ООН у світі можна знайти тут.

Для отримання більшої інформації, будь ласка, звертайтесь до пані Вероніки Ващенко, спеціаліста із зв’язків з громадськістю Представництва ООН, veronika.vashchenko@undp.org, або за тел.: (+38 044) 453-9363, 254-0035

******

24 Жовтня 1945 року, після ратифікації країнами-учасницямі конвенції про створення нової всесвітньої організації, була офіційно заснована Організація Об’єднаних Націй. У 1971, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 27/82, в якій рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.

Представництво ООН в Україні було відкрито у 1992. Зараз система ООН в Україні складається з 12 агенцій, міжнародних організацій та асоційованих інституцій, які допомагають країні у вирішенні нагальних проблеми в економіці, соціальному та інституційному секторах, та вирішувати їх як на загальнонаціональному так і на місцевому рівнях.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ