У своєму останньому зверненні до Дня ООН, Генеральний секретар Кофі Аннан, підвів підсумок головним здобуткам, та наголосив на викликах, які потрібно вирішувати b_79_121_16777215_00_images_content_news_792.jpg У своєму останньому зверненні до Дня ООН, Генеральний секретар Кофі Аннан, підвів підсумок головним здобуткам, та наголосив на викликах, які потрібно вирішувати
b_180_0_16777215_00_images_content_news_792.jpg

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

- - -

ПОСЛАННЯ З НАГОДИ

ДНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ

24 жовтня 2006 року

В десятий та останній раз, як Генеральний секретар, я звертаюся до друзів та колег в усьому світі з найкращими побажаннями з нагоди Дня Організації Об’єднаних Націй. Протягом практично всієї своєї професійної кар’єри я працював в Організації Об’єднаних Націй, і тому цей день та цінності, які вона відстоює, завжди будуть мати для мене особливе значення.

За останні десять років ми досягли певних результатів в нашій спільній боротьбі за розвиток, безпеку та права людини.

· Збільшився обсяг допомоги та списаної заборгованості, в результаті чого положення у світовій економіці стало порівняно більш справедливим.

· Нарешті країни світу активізували свою боротьбу з ВІЛ/СНІДом.

· Держави ведуть між собою менше війн у порівнянні з минулим, та багато громадянських війн зовсім припинились.

· Все більша кількість урядів обирається населенням, яким вони керують та якому звітують.

· Усі держави визнали, принаймні на словах, свою відповідальність за захист населення від геноциду, воєнних та етнічних злочинів та злочинів проти людства.

Але ще багато необхідно зробити.

· Різниця між багатими та бідними країнами продовжує збільшуватись.

· Лише невелика кількість країн знаходиться на шляху досягнення до 2015 року усіх восьми цілей з розвитку, які були сформульовані в Декларації тисячоліття.

· Велика кількість людей як і раніше залишаються жертвами злочинів, репресій та жорстоких конфліктів.

· Режим непоширення ядерної зброї потребує термінової уваги.

· Тероризм та дії, які приймаються для боротьби з ним, поширюють страх та підозри.

Виявляється, в нас немає навіть згоди у відношенні того, які загрози є найбільш серйозними. Ті, хто живе на території малих островів, можуть вважати, що найбільшою загрозою є глобальне потепління. Ті, хто мешкає у містах, які зазнали терористичних нападів, таких, як Нью-Йорк, Мумбаі чи Стамбул, можуть вважати, що боротьба з тероризмом має більш пріоритетне значення. Інші можуть говорити про злидні, захворювання або геноцид.

Істина ж полягає у тому, що всі вони є глобальними загрозами. В кожного з нас ці загрози повинні викликати занепокоєння. Інакше ми можемо і не досягнути успіху у викоріненні будь-якої з цих загроз.

Зараз, як ніколи, ми не можемо дозволити собі бути розрізненими. Я знаю, що ви, народи світу, розумієте це. Дякую вам за всю підтримку та допомогу, які ви мені надавали протягом цих десяти важких, але захоплюючих років.

Прошу вас наполегливо призвати своїх лідерів співпрацювати з моїм наступником та зробити Організацію Об’єднаних Націй навіть ще сильнішою та ефективнішою.

Нехай живе наша планета та її народи! Хай живе Організація Об’єднаних Націй!

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ