22-28 жовтня в Києві перебуватиме Спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії пан Хуан Мігель ПЕТІ (Juan Miguel PETIT) для того, щоб обговорити з високими посадовцями, юристами, представниками громадських організацій проблеми торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії та шляхи їх вирішення в Україні.

Спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії пан Хуан Мігель ПЕТІ (Juan Miguel PETIT) прибуває в Україну для того, щоб обговорити з високими посадовцями, юристами, представниками громадських організацій проблеми торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії та шляхи їх вирішення. Прес-конференція за результатами візиту відбудеться 27 жовтня, о 10:00 в Представництві ООН.

Учасники: пан Хуан Мігель ПЕТІ, Спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії; пан Алан СКУРБАТИ, Радник з питань прав людини, Представництво ООН в Україні.

Дата/час: початок прес-конференції о 12:00, 27 жовтня 2006 року в Представництві ООН в Україні за адресою Кловський Узвіз 1.

Акредитація преси до 15:00 26 жовтня 2006 року за телефонами 254-00-35, 253-93-63,

8067 927 6038. Контактна особа: Вероніка ВАЩЕНКО.

*********

20 листопада 1989, Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку прийняла Конвенцію про Захист прав дитини. 3 квітня 2003 року Верховна Рада України ратифікувала Факультативний протокол від 20 травня 2000 року до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії, що Україна підписала 7 вересня 2000 року.

У 1990-х роках, міжнародна стурбованість сексуальною експлуатацією та торгівлею дітьми досягла такого рівня, що Комісія ООН з прав людини створила мандат Спеціального доповідача з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії. Спеціальний доповідач зобов’язаний досліджувати питання експлуатації дітей по всьому світу, подавати відповідні звіти до Генеральної Асамблеї та Ради ООН з питань прав людини та робити рекомендації щодо захисту прав дітей. Ці рекомендації, в першу чергу, спрямовуються для Урядів країн, інституцій ООН та громадських організацій.

Візит пана ПЕТІ до України відбуватиметься 22-28 жовтня 2006 року. Під час візиту пан ПЕТІ зустрінеться з керівництвом Міністерства у справах сімї, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, Комітетів Верховної Ради, а також юристами, представниками системи ООН та громадських організацій, які займаються захистом прав дитини.

Під час візиту планується обговорити заходи, які Уряд України втілює для підвищення обізнаності громадян щодо проблем торгівлі дітьми, дитячої проституції та порнографії, як забезпечуються права жертв сексуальних експлуатацій та торгівлі, та яким чином ООН може забезпечити допомогу та підтримку Уряду України та громадським організаціям у боротьбі з торгівлею дітьми, дитячою проституцією та порнографією.

Пан ПЕТІ, журналіст та спеціаліст із суспільних наук з Уругваю, був призначений Спеціальним доповідачем у липні 2001 року Комісією з прав людини, що була попередницею Ради ООН з прав людини. З того часу, він відвідав Південну Африку, Францію, Бразилію, Парагвай, Румунію, Албанію та Грецію.

Спеціальний доповідач представить свій звіт за результатами візиту до України на четвертій сесії Ради ООН з прав людини у березні 2007 року.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ