Київ, 21 вересня - Новий звіт Комісії «Блакитної стрічки» визначає вісім пріоритетних реформ; закликає Президента і новий Уряд надолужити втрачений час. b_86_57_16777215_00_images_content_news_768.jpg Київ, 21 вересня - Новий звіт Комісії «Блакитної стрічки» визначає вісім пріоритетних реформ; закликає Президента і новий Уряд надолужити втрачений час.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_768.jpg Київ, 21 вересня - Новий звіт Комісії «Блакитної стрічки» визначає вісім пріоритетних реформ; закликає Президента і новий Уряд надолужити втрачений час.

Новий звіт Комісії «Блакитної стрічки», яку ініціювала та підтримує Програма розвитку ООН, та яка діє як незалежний орган, що складається з провідних національних та міжнародних експертів, визначив вісім пріоритетних реформ, які новий Уряд і Верховна Рада мають терміново запровадити для зміцнення економічного зростання та підвищення рівня життя в Україні. Вітаючи позитивні заходи, що були втілені після виборів Президента у 2004 році, звіт застерігає, що в багатьох сферах час був втрачений і вкрай необхідні реформи не були реалізовані.

«Україна має новий політичний ландшафт, і це ідеальний момент для того, щоб проаналізувати здобутки та недоліки і переосмислити національні пріоритети у сфері розвитку», пояснив пан Кальман Міжей, який, працюючи на посаді Директора Регіонального бюро по Європі та СНД Програми розвитку ООН, у 2004 році ініціював роботу Комісії «Блакитної стрічки» в Україні. «Цілеспрямовані реформи приведуть Україну на шлях динамічного зростання, яке підніме імідж України до рівня, якого заслуговує її обдарований народ».

Звіт визначає вісім пріоритетних заходів і закликає Уряд і Верховну Раду:

1. Стримати дефіцит бюджету на рівні 2005 року та забезпечити інфляцію на рівні нижче 10%, утримуючись від збільшення соціальних витрат.

2. Оперативно прийняти законодавство, необхідне для вступу України в СОТ, не переглядати результати вже завершених переговорів.

3.Прийняти зобов’язання і провести широкомасштабну, прозору приватизацію.

4.Скасувати мораторій на продаж на продаж землі сільськогосподарського призначення.

5.Скасувати Господарський кодекс, прийняти та впровадити закон про акціонерні товариства.

6.Прийняти та ретельно впровадити законодавство про доступ до інформації та конфлікт інтересів.

7.Завершити запровадження принципу «єдиного вікна» для реєстрації підприємств та скоротити до мінімуму переліки необхідних документів та дозволів.

8.Збалансувати Пенсійний фонд, заморозивши розмір мінімальної пенсії, скасувавши привілейовані пенсії та розпочавши поступове збільшення пенсійного віку.


Ці вісім пріоритетних рекомендацій були вибрані в результаті детального аналізу, який розглядає виклики України в чотирьох головних сферах: 1) розбудова демократичної держави та ефективних інститутів; 2) забезпечення стабільності макроекономіки; 3) розвиток сприятливого підприємницького середовища та поліпшення інвестиційного клімату; 4) рух до кращої соціальної політики. Ефективне врядування розглядається у звіті як передумова всіх реформ. Підвищення ефективності роботи Уряду та його підзвітності – передумова успіху у всіх інших сферах. Покращення добробуту в Україні залежить від повернення до високих показників економічного росту, які спостерігалися на початку цього десятиліття. Але досягти швидких темпів росту стало важче через більш напружений бюджет, підвищення цін на енергоносії та більш жорсткі умови торгівлі. Дерегуляція, прозора приватизація та реалізація права власності необхідні для стимулювання інвестицій та ділової активності. Швидке зростання, а не перерозподіл доходів є ключем до покращення соціального добробуту. Хоча соціальні видатки допомогли знизити рівень бідності, структурні реформи запроваджені не були, і соціальна політика продовжує бути неефективною.

«Цей звіт був вироблений з метою допомогти Президенту, Уряду та Верховній Раді сформувати пакет законодавчих та політичних заходів на майбутні місяці, а також аби надати українському громадянському суспільству дієвий інструмент моніторингу процесу реформ в головних сферах життя, - зауважив пан Френсіс М. О’Доннелл, Постійний Представник ПРООН в Україні. «Програма розвитку ООН готова підтримати ці зусилля, щоб забезпечити тривале економічне зростання і, таким чином, скоротити різницю в доходах між Україною та її західними сусідами».

Повний текст звіту можна передивитись тут

*****

За більш детальною інформацією звертайтеся до пані Сніжани Коломієць, регіонального спеціаліста із зв’язків з громадськістю, Регіональне бюро ПРООН по Європі та СНД, тел. + 7 916 107-9416, e-mail: Snizhana.kolomiiets@undp.org та пані Марії Климович, помічника із зв’язків з громадськістю, ПРООН Україна, тел. +380 44 254-00-35, e-mail: mariya.klymovych@undp.org.ua.