В штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку головам делегацій 61-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН була офіційно представлена Глобальна анти-терористична стратегія ООН. У своєму зверненні під час презентації цього документа, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан заявив, що стратегія об’єднує усі держави перед загрозою тероризму та підкреслив що успіху від її реалізації можна досягнути лише колективним шляхом.

20.09.2006 В штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку головам делегацій 61-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН була офіційно представлена Глобальна контр терористична стратегія ООН. У своєму зверненні під час презентації цього документа, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан заявив, що стратегія об’єднує усі держави перед загрозою тероризму та підкреслив що успіху від її реалізації можна досягнути лише колективним шляхом.

Перший заступник Генерального секретаря Марк Малок Браун від імені Генерального секретаря заявив: «Якщо ми бажаємо, щоб наступні покоління жили у світі вільному від тероризму, то держави-члени повинні негайно стати на шлях, визначений у Стратегії та зробити обіцянки реальністю».

Глобальну контртерористчину стратегію було ухвалено Генеральною Асамблеєю 8 вересня,2006. Вона складається з резолюції та плану дій та є унікальним засобом розширення національних, регіональних та міжнародних зусиль у боротьбі з тероризмом.
Вперше усі країни-учасниці погодилися на об’єднаних стратегічний підхід у боротьбі з тероризмом, не лише надсилаючи чіткі послання про те що тероризм є непридатним у всіх формах та проявах, але й пропонуючи здійснити певні індивідуальні та колективні кроки щоб запобігти та подолати його. Ці практичні кроки включають широке коло заходів починаючи від підсилення спроможності країни у боротьбі з загрозами тероризму до кращої координації антитерористичніх дій з боки системи ООН. Декілька з нових важливих ініціатив, що входять до стратегії наведенні нижче:

• Покращити злагодженість та ефективність анти терористичної технічної допомоги, для того щоб кожна країна могла допомогти на належному рівні
• Добровільно створити системи допомоги, які будуть зустрічати потреби жертв тероризму та допомагати їх сім’ям
• Створити просту та чітку базу даних щодо біологічних інцидентів, фокусуючи увагу на покращенні систем охорони здоров’я, та визнаючи потребу зібрати головні зацікавлені сторони та упевнитись, що біотехнічні винаходи не використовуються задля терористичних або кримінальних цілей, а лише задля добра.
• Залучити громадське суспільство, регіональні та місцеві організації у боротьбу проти тероризму та до розвитку партнерства з приватним сектором задля запобігання терористичних атак, особливо націлених на вразливі цілі.
• Вивчити інноваційні заходи, які допоможуть звернутися до загрози тероризму за використання Інтернету.
• Модернізувати кордони та митні служби, та покращити надійність дорожніх документів, щоб запобігти пересуванню терористів та перевезенню заборонених матеріалів.
• Розширити співпрацю у боротьбі з видмиттям грошей та фінансуванням тероризму.
Стратегія чітко стверджує, що тероризм не можна та не потрібно асоціювати з будь-якою релігією, національністю, цивілізацією або етнічною групою.

Прийняття стратегії є завершенням вкладу зробленого світовими лідерами під час Самміту у вересні 2005 та базується на багатьох елементах запропонованих Генеральних секретарем у його звіті від 2 травня, 2006, за назвою «Єднаємось проти тероризму: Рекомендації для Глобальної контр терористичної стратегії».

Насправді, Президент Генеральної Асамблеї Шейха Хая Рашед Аль Халіфа з Бахрейну заявив, що впровадження контр терористичної стратегії ООН є важливим кроком у боротьбі з тероризмом.

Більше інформації, можна знайти на http://www.un.org/terrorism/strategy/, або пані Вероніка Ващенко, спеціаліст з комунікацій, veronika.vashchenko@undp.org, тел: (+38 044) 254-0035.