Міжнародний День Миру ООН, що буде святкуватися цього року в двадцять п’ятий раз, надихне багатьох людей замислитися над тим, якою може бути їхня роль в пошуках миру і який власний внесок вони можуть внести в справу миру. b_102_136_16777215_00_images_content_news_761.jpg Міжнародний День Миру ООН, що буде святкуватися цього року в двадцять п’ятий раз, надихне багатьох людей замислитися над тим, якою може бути їхня роль в пошуках миру і який власний внесок вони можуть внести в справу миру.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_761.jpg

Міжнародний день Миру було запроваджено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1981 році. Згідно резолюції A/RES/36/67 цей день мав випадати на дату відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї у вересні кожного року. Пізніше, у 2001 році, була прийнята резолюція A/RES/55/282, в якій було постановлено щорічно святкувати День Миру 21 вересня як день відмови від насилля і припинення вогню.

Міжнародний День Миру ООН, що буде святкуватися цього року в двадцять п’ятий раз, надихне багатьох людей замислитися над тим, якою може бути їхня роль в пошуках миру і який власний внесок вони можуть внести в справу миру.

Організація Об’єднаних Націй працює над викоріненням причин конфліктів в різних сферах, в тому числі подолання бідності, запобігання ВІЛ/СНІДу, надання гуманітарної допомоги, захист прав людини, розробки міжнародних угод та проведення миротворчих операцій, надання допомоги у проведені виборів, підтримки демократії, превентивної дипломатії та соціально-економічного розвитку.

Цього року святкування Дня Миру в Центральних установах ООН відбудеться 21 вересня в рамках традиційної церемонії, під час якої Генеральний секретар Кофі Аннан в останній раз за роки своєї служби на цій посаді вдарить у Дзвін Миру. Зроблений з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, цей Дзвін було подаровано Організації Об’єднаних Націй у червні 1945 року Японською Асоціацією сприяння ООН. Цього року разом з Генеральним Секретарем в церемонії приймуть участь сім посланців миру ООН, в тому числі Майкл Дуглас та Мухамед Алі.

Агенції ООН, державні та недержавні установи, громадські організації і релігійні групи проведуть в цей день по всьому світу численні заходи для пропаганди ідеалів миру і відмови від насилля.

Наприклад, в Бангладеш пройде мітинг до дня Миру ООН, а у Ефіопії пробіг миру на дистанцію у половину марафонської. У Косово цими днями відбудеться акція «Стіна миру», де близько 200 школярів, які представляють різні етнічні групи. Діти будуть малювати своє бачення світу на великих стендах, які потім демонструватимуться в різних частинах Косово. У Перу буде проведено художню виставку на тему миру, а у Зімбабве пройде молебень за мир.

В Україна до Міжнародного дня Миру ООН відбудеться концерт української автентичної музики за участі гурту "Божичі" та "Карпатіяни" о 19:00, 21 вересня, у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянська Академія (вул. Іллїнська 9).

В цьому році ООН використовує святкування Дня Миру для того, щоб привернути увагу до своєї діяльності в різних галузях задля розбудови миру і надихнути окремих людей, групи, громади на всій планеті до осмислення проблем миру, зміцнення ідеалів миру як в середині самих держав і народів, так і по відношенню до інших країн.

Як сказав Генеральний Секретар Кофі Аннан у своєму зверненні з нагоди дня Миру ООН: «Сьогодні у світі насправді стало менше війн порівняно с минулим десятиріччям. Але їх залишається забагато. Кожна людина, що постраждала у результаті конфлікту, - це наше фіаско та нагадування про те, як багато ще ми маємо зробити… І нехай кожен з нас пообіцяє зробити більше – в тій сфері, де він спроможний щось змінити своїми силами, - заради встановлення міцного миру». Повний текст звернення можна знайти тут.

Більше інформації про святкування Дня Миру ООН по всьому світу, можні знайти на сайті:

http://www.un.org/peaceday