Комітет з ліквідації расової дискримінації розглянув сімнадцятий та вісімнадцятий періодичні звіти України по впровадженню положень Міжнародної конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації. b_78_99_16777215_00_images_content_news_751.jpg Комітет з ліквідації расової дискримінації розглянув сімнадцятий та вісімнадцятий періодичні звіти України по впровадженню положень Міжнародної конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації. b_180_0_16777215_00_images_content_news_751.jpg
14 серпня 2006 року. Женева. Комітет з ліквідації расової дискримінації розглянув сімнадцятий та вісімнадцятий періодичні звіти України по впровадженню положень Міжнародної конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації.
Представляючи звіт, Сергій Рудик, Голова Держкомітету в справах національностей і міграції України, зауважив, що в березні 2006 року в Україні відбулися демократичні вибори на національному і місцевому рівнях, яки були визнані незалежними міжнародними спостерігачами як вільні та чесні. В результаті політичних трансформацій, Парламент прийняв новий стратегічний документ, що включає в себе положення про дозвіл всім громадянам користуватися рідними мовами і популяризувати їхнє використання в громадському житті, згідно з Європейською Хартією регіональних мов та мов меншин.
В попередніх заключних зауваженнях, Лінос-Олександре Сіціліанос( Linos- Alexandre Sicilianos), експерт Комітету, який виступав як доповідач по Україні, зазначив, що цінує включення членів представництва Уповноваженого по правах людини в делегацію та привітав їхні заяви, хоча він був би вдячний за надання більш детальної інформації, з огляду на незалежність представництва в наслідок останніх виборів. Він з цікавістю відзначив інформацію , яку надала делегація стосовно освіти татар та рома.
Багато експертів також висловили занепокоєння щодо ситуацією з рома в Україні.
Серед членів української делегації були також представники Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Постійного представництва України при відділені ООН в Женеві та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Комітет представить свої спостереження в письмовому вигляді та рекомендації щодо звітів України, що були представлені в одному документі, наприкінці сесії, яка закінчується 18 серпня 2006 року.
Повну версію прес- релізу щодо розгляду Комітетом українського звіту можна знайти тут
Повну версію Звіту України можна знайти тут російською, англійською, французькою та іспанською мовами.
***
За більш детальною інформацією звертайтеся до пані Вероніки Ващенко, Спеціалісту із зв'язків з громадськістю ( veronika.vashchenko@undp.org, tel: (+38 044) 453-9363, 254-0035)