Рада виконавчих директорів Світового банку сьогодні затвердила позику на суму 154, 5 мільйона доларів США на здійснення Другого Проекту розвитку експорту в Україні. Проект має на меті підтримати зростання експорту і реального сектора в Україні через надання середньо- і довгострокового фінансування оборотного капіталу та інвестицій українським приватним експортерам. 745.jpg Рада виконавчих директорів Світового банку сьогодні затвердила позику на суму 154, 5 мільйона доларів США на здійснення Другого Проекту розвитку експорту в Україні. Проект має на меті підтримати зростання експорту і реального сектора в Україні через надання середньо- і довгострокового фінансування оборотного капіталу та інвестицій українським приватним експортерам. 745.jpg

Вашингтон, 27 липня 2006 року - Рада виконавчих директорів Світового банку сьогодні затвердила позику на суму 154, 5 мільйона доларів США на здійснення Другого Проекту розвитку експорту в Україні. Проект має на меті підтримати зростання експорту і реального сектора в Україні через надання середньо- і довгострокового фінансування оборотного капіталу та інвестицій українським приватним експортерам. Проект також має на меті покращення спроможності українського банківського сектора надавати фінансові ресурси підприємства через подальший розвиток фінансового посередництва і використання досконаліших інструментів кредитування.

Протягом останніх кількох років український експорт був основним рушієм економічного зростання, і постійне розширення українського експорту є одним з державних пріоритетів українського уряду. Отже, існує потреба в подальшому підвищенні і постійній підтримці експортної конкурентоспроможності українських підприємств”, сказав директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Пол Бермінгхем. Доступність достатнього довготермінового фінансування суттєво сприятиме такому зростанню на довготривалій основі. Окрім потреби у фінансуванні, існує широко визнана потреба в спеціальній установі з питань гарантування і кредитування експорту. Така установа могла б надавати спеціальні кредити для розвитку експорту, продукти гарантування та страхування кредитів всім українським експортерам. Проект розвитку експорту-2 сприятиме досягненню обох цих цілей.

Проект розвитку експорту-2 буде наступником раніше успішно реалізованого проекту Проект розвитку експорту-1 (1996-2003 рр.). Позичальником і основною впроваджувальною установою буде Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк). Світовий банк надасть Укрексімбанку кредитну лінію, яку Укрексімбанк передасть приватним банкам. Приватні банки, в свою чергу, надаватимуть середньострокові позики на фінансування оборотних коштів або довгострокові інвестиційні позики приватним експортерам для збільшення їхнього експортного потенціалу. У той час як Проект розвитку експорту-1 передбачав надання позик експортерам безпосередньо Укрексімбанком для підтримки роздрібного експорту, у новому проекті Укрексімбанк діятиме як установа, призначена для надання гарантій і фінансування оптового експорту. Ключовим компонентом проекту буде оптова кредитна лінія для інших приватних банків.

Позику буде надано Укрексімбанку під гарантії Уряду України, за стандартною відсотковою ставкою Банку, встановленою для позик у єдиній валюті – доларах на основі LIBOR. Термін погашення позики – 20 років, включаючи 5-річний пільговий період. З 1992 р., коли Україна приєдналася до Світового банку, їй було виділено приблизно 5 мільярдів доларів США для фінансування 36 проектів і програм.