Нова ініціатива ООН надасть можливість Генеральному Секретарю підтримати найважливіші демократичні проекти у всьому світі b_113_75_16777215_00_images_content_news_739.jpg Нова ініціатива ООН надасть можливість Генеральному Секретарю підтримати найважливіші демократичні проекти у всьому світі
739.jpg

Нова ініціатива ООН надасть можливість Генеральному Секретарю підтримати найважливіші демократичні проекти у всьому світі

18 липня 2006, КИЇВ. Консультаційна Рада нового Фонду Демократії ООН проводить сьогодні у Нью-Йорку свою другу нараду. Передбачається, що на цій зустрічі будуть розглянуті 200 попередньо відібраних проектів та вироблені рекомендації для Генерального Секретаря щодо ініціатив, які потребують фінансування.

Лише за один місяць Фонд Демократії ООН отримав понад 1,300 заявок із 130 країн світу, в тому числі понад 20 проектів з України, які торкались таких вважливих питань, як захист прав людини, розвиток інформаційного суспільства, посилення громадського контролю та підзвітності влади, поліпшення доступу до інформації та верховенство права.

Рішення щодо проектів-переможців буде прийняте Генеральним Секретарем і оголошене на початку серпня.

Фонд Демократії ООН створено Генеральним Секретарем Кофі Аннаном у 2005 році. Перше засідання Наглядової Ради відбулось у березні 2006 року, де були прийнятті рішення щодо структури управління Фондом та засад його діяльності. Станом на кінець червня 2006 року, Фонд отримав близько 50 мільйонів доларів внесків від країн-членів ООН.

Через Фонд Демократії ООН має намір підтримувати становлення та розвиток демократії у світі, у широкому різноманітті соціальних, економічних, історичних та культурних контекстів.

Це і є реформа ООН у дії – просуватись вперед, щоб швидше застосувати нові інструменти задля підтримки демократії по всьому світу. Зрозуміло, як тільки країни-члени ООН досягнуть згоди щодо реформи, зміни відбудуться. Фонд Демократії ООН забезпечить ефективне використання ресурсів для досягнення конкретних результатів. Важливо, щоб Україна стала частиною цього процесу, враховуючи її зростаючу роль у демократичній спільноті, та прагнення стати країною - донором”, зазначив пан Френсіс М. О’Доннелл, Постійний координатор системи ООН в Україні.

Оголошення наступного конкурсу проектів заплановано на початок 2007 року.

Бюлетень про діяльність Фонду Демократії ООН дивіться тут.

*****

Для подальшої інформації, будь ласка, звертайтеся до пані Вероніки Ващенко, Спеціаліста по зв’язках з громадськістю: veronika.vashchenko@undp.org, тел.: (+38 044) 453-9363, 254-0035