НЬЮ-ЙОРК,4 квітня. Сьогодні в багатьох країнах по всьому світу відзначається перший Міжнародний день просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінної діяльності. У своєму зверненні Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан підкреслив сьогодні, що світ вільний від мін може стати реальністю вже через роки, а не десятиріччя за умов ефективного об'єднання зусиль міжнародної спільноти навколо усунення причин загрози. b_111_166_16777215_00_images_content_news_669.jpg НЬЮ-ЙОРК,4 квітня. Сьогодні в багатьох країнах по всьому світу відзначається перший Міжнародний день просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінної діяльності. У своєму зверненні Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан підкреслив сьогодні, що світ вільний від мін може стати реальністю вже через роки, а не десятиріччя за умов ефективного об'єднання зусиль міжнародної спільноти навколо усунення причин загрози. b_180_0_16777215_00_images_content_news_669.jpg

Звернення Генерального Секретаря ООН Кофі Аннана

з нагоди першого Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги у протимінній діяльності

4 квітня 2006 року

Міни - жорстокі інструменти війни. Десятиріччя пройшли, а ці «невидимі вбивці» лежать непомітні у землі, чекаючи на можливість вбити та покалічити. Через них, битви ХХ століття залишають жертви і в двадцять першому столітті, та їх кількість збільшується кожної години.

Одна міна – або навіть страх перед її присутністю – може тримати ціле суспільство у заручниках. Вони перешкоджають фермерам сіяти поля, біженцям повертатися до дому і навіть часом загрожують дітям гратися. Через них ускладнюється доставка гуманітарної допомоги та розгортання місій миротворців. У суспільствах, які пережили конфлікти, міни залишаються однією з найбільших перепон у процесах перебудови та оновлення.

Тем не менш, проблема пов’язана з цією бідою минулого сторіччя може бути успішно вирішена вже найближчим часом. Стрімкий вступ у дію конвенції 1997 року про заборону протипіхотних мін підкреслив широке моральне засудження цього виду зброї. Завдяки цьому договору, учасниками якого є 150 країн, вже було досягнуто вагомих результатів. Уряди, донори, неурядові організації та Організація Об’єднаних Націй плідно співпрацюють з метою усунення цієї проблеми у більше ніж 30 країнах. Масштаби як виробництва так і встановлення мін знижуються. Торгівля мінами практично зупинилась по всьому світі. Мінні резерви знищуються. Прискрились темпи операцій по розмінуванню. Більш активно проводиться робота щодо поширення знань та інформування громадян про мінну небезпеку.

Послання є дуже чітке та має бути почуте: у жодному цивілізованому суспільстві не має місця для мін.

Мета - світ без мін та боєприпасів, що не розірвалися з часів війни – може стати реальністю вже через роки, а навіть не через десятиріччя, як ми раніше вважали. Але щоб досягти цього ідеалу, кожен з нас - донори, світова спільнота та країни, що постраждали від мін – повинен зосередити свої зусилля на вирішенні завдань розмінування. Оскільки ми були дуже ефективними у встановленні мін, тепер ми маємо ще більш ефективно проводити протимінну діяльність, щоб позбавити світ від цієї загрози. Знешкодити одну міну – це врятувати одне життя. Кожна нейтралізована міна на один крок наближує нас до встановлення тривалого миру задля добробуту всього людства.

У цей Міжнародний день просвіти щодо мінної безпеки та допомоги у протимінній діяльності, я закликаю уряди ратифікувати конвенцію ООН щодо заборони протипіхотних мін, а також новий Протокол V (щодо вибухових залишків війни) до Конвенції про певні види звичайної зброї. Я прошу донорів взяти на себе нові фінансові зобов’язання. Я закликаю міжнародну спільноту приділити ще більше уваги гуманітарним наслідкам використання касетних боєприпасів, які впливають на процеси розвитку. Крім того, я сподіваюсь, що країни будуть забезпечувати реабілітацію та реінтеграцію людей, що постраждали від мін та збільшать об’єм ресурсів, які виділяються на протимінну діяльність. Наш високий моральний обов’язок полягає в тому, щоб разом вести боротьбу з тим лихом, яким є міни.