3 квітня 2006 року Представництво ООН в Україні разом із Українським координаційним центром протимінної діяльності та Київською спілкою інвалідів постраждалих від мін провели прес-конференцію з нагоди першого Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінній діяльності, який відзначається 4 квітня. У прес-конференції взяли участь Постійний координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М. О’ДОННЕЛЛ, Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України пан Василь КРУТОВ, радник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини пан Валерій АБЛАЗОВ, голова Київської спілки інвалідів потерпілих від мін пан Костянтин АНТОЩУК та заступник директора Українського координаційного Центру протимінної діяльності пан Віталій ШВЕД. b_103_77_16777215_00_images_content_news_668.jpg 3 квітня 2006 року Представництво ООН в Україні разом із Українським координаційним центром протимінної діяльності та Київською спілкою інвалідів постраждалих від мін провели прес-конференцію з нагоди першого Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінній діяльності, який відзначається 4 квітня. У прес-конференції взяли участь Постійний координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М. О’ДОННЕЛЛ, Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України пан Василь КРУТОВ, радник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини пан Валерій АБЛАЗОВ, голова Київської спілки інвалідів потерпілих від мін пан Костянтин АНТОЩУК та заступник директора Українського координаційного Центру протимінної діяльності пан Віталій ШВЕД.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_668.jpg

3 квітня 2006 року Представництво ООН в Україні разом із Українським координаційним центром протимінної діяльності та Київською спілкою інвалідів постраждалих від мін провели прес-конференцію з нагоди першого Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінній діяльності, який відзначається 4 квітня. У прес-конференції взяли участь Постійний координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М. О’ДОННЕЛЛ, Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України пан Василь КРУТОВ, радник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини пан Валерій АБЛАЗОВ, голова Київської спілки інвалідів потерпілих від мін пан Костянтин АНТОЩУК та заступник директора Українського координаційного Центру протимінної діяльності пан Віталій ШВЕД.

Відкриваючи прес-конференцію, пан О’Доннелл зауважив важливість проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародного Дня Просвіти Щодо мінної Безпеки та Допомоги в Протимінній Діяльності в грудні 2005 року. Пан О’Доннелл також пояснив, яку роль грає ООН у вирішенні проблеми шляхом надання допомоги державам та наголосив, що саме державам належить першочергове завдання у вирішенні комплексу проблем, пов’язаних з мінною безпекою. «Для того, щоб ефективно справитися з цією проблемою, нею необхідно опікуватися не кілька днів, а постійно, протягом років», зауважив він. Відповідаючи на питання журналістів, пан О’Доннелл підтвердив ще раз те, що Україна тривалий час активно підтримувала зусилля міжнародної спільноти в вирішенні проблем мін та продемонструвала стійку політичну відданість діяльності на глобальному рівні.

Пан Аблазов привітав резолюцію ООН та заявив, що 4 квітня має стати днем, коли недержавні організації, державні установи і суспільство будуть звітувати про досягнення у вирішенні проблеми протипіхотних мін та боєприпасів, що не розірвалися з часів війни в Україні. На думку пана Шведа, досягнення важливих результатів Україні стане можливим після прийняття Національної Програми щодо протимінної діяльності. Голова Київської спілки інвалідів потерпілих від мін пан Костянтин АНТОЩУК розповів про діяльність новоствореної спілки і наголосив, що її першочерговим завданням є виявлення і вирішення нагальних проблем людей, що потерпіли від мін, в Україні. Він також наголосив важливість створення в країні загальної бази данних людей, потерпілих від мін, щоб уможливити надання ефективної допомоги всім, хто її потребує.

Згідно Звіту Мінного монітору 2005 (Landmine Monitor Report 2005), 84 країни потерпають в тій чи іншій мірі від протипіхотних мін та боєприпасів, що не розірвалися, які разом вбивають або роблять каліками близька 15,000 - 20,000 дорослих та дітей щороку. Це менше, ніж данні приблизних підрахунків за період кінця 1990х років, що становили 26 000 осіб. Чотирнадцять агенцій, програм та фондів ООН разом допомагають знаходити та знешкоджувати ці пристрої та надають іншу підтримку, пов’язану з протимінною діяльністю в 30 країнах.

Україна тривалий час висловлювала свою підтримку всебічній забороні протипіхотних мін, та з самого початку була активним учасником процесу в рамках Конвенціі ООН щодо заборони протипіхотних мін. Україна підписала цю конвенцію 24 лютого 1999 і Верховна Рада ратифікувала її 18 травня 2005 року. В Україні протипіхотні міни та боєприпаси, що не розірвалися із часів Другої Світової Війни, дотепер загрожують безпеці, здоров’ю і життю населення. Крім того, безліч складів боєприпасів перебувають у переповненому стані й розташовані в безпосередній близькості від населених пунктів.

Звіт про ситуацію в Україні та більше інформації можна знайти на веб-сторінках Мінного монітору(Landmine Monitor) http://www.icbl.org/lm/country/ukraine та Українського координаційного Центру протимінної діяльності http://www.umacc.e-ukraine.info/

Більш детальну інформацію і статистику можна знайти на Електронній мережі мінної інформації (E-mine Information Network) http://www.mineaction.org/

Прес-конференція отримала широку медіа підтримку і була всебічно освітлена в пресі, на телебаченні та інформаційними агентствами. Деякі матеріали ви можете знайти тут:


" 5 Канал ": Нині міни часів ВВВ зберігаються на різних українських складах

Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ": 5,9 млн одиниць протипіхотних мін типу ПФМ-1 потрібно знищити в Україні

РБК-Україна: Україна може отримати міжнародну допомогу для розмінування та утилізації протипіхотних мін

Прес-служба Міністерства оборони України : 4 квітня - Міжнародний день просвіти щодо мінної безпеки та допомоги в протимінній діяльності