Сьогодні Старший координатор системи ООН з питань пташиного та людського грипу пан Девід НАБАРРО зустрівся з Президентом України Віктором ЮЩЕНКО для того, щоб обговорити загрозу пандемії пташиного грипу та підготовку до можливої пандемії пташиного грипу в Україні. b_91_85_16777215_00_images_content_news_641.jpg Сьогодні Старший координатор системи ООН з питань пташиного та людського грипу пан Девід НАБАРРО зустрівся з Президентом України Віктором ЮЩЕНКО для того, щоб обговорити загрозу пандемії пташиного грипу та підготовку до можливої пандемії пташиного грипу в Україні. b_180_0_16777215_00_images_content_news_641.jpg

Сьогодні Старший координатор системи ООН з питань пташиного та людського грипу пан Девід НАБАРРО зустрівся з Президентом України Віктором ЮЩЕНКО для того, щоб обговорити загрозу пандемії пташиного грипу та підготовку до можливої пандемії пташиного грипу в Україні.

Пан НАБАРРО дав високу оцінку діям української влади по локалізації та недопущенню розповсюдження пташиного грипу в країні. «Відповідь України на спалах пташиного грипу є показовою», зазначив він, «ключовими факторами цього успіху були вчасні та швидкі заходи, відповідна взаємодія з місцевими громадами, адекватні механізми виплати компенсацій населенню».

Пан НАБАРРО підкреслив, що для того щоб успішно продовжувати роботу в майбутньому у боротьбі з пташиним грипом, Україні необхідно поліпшити якість охорони здоров’я та біобезпеки, забезпечити достатній рівень інформування громадськості. Крім того, важливо щоб ветеринарні групи та служби охорони здоров’я були готові швидко відреагувати у разі можливої пандемії пташиного грипу навесні та восени.

Президент України звернувся до пана НАБАРРО із переліком питань, в яких потрібна міжнародна підтримка, а саме поліпшення системи лабораторій та діагностики, забезпечення достатньої кількості вакцини та розробку міжнародного пілотного проекту в Україні, який би ефективно відповідав на загрозу пташиного грипу. Пізніше ці вимоги будуть викладені у листі Президента України та надіслані пану НАБАРРО. Пан НАБАРРО пообіцяв серйозно розглянути цей лист разом із Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (WHO), Організацією з питань сільського господарства та продовольства (FAO), та іншими агенціями Організації Об’єднаних Націй.

Пан НАБАРРО привітав ідею створення постійно діючого органу, який би координував та підтримував подальшу роботу у підготовці до можливої пандемії пташиного грипу. Він також додав, що це був би успішний приклад для міжнародної спільноти.

Крім того, пан НАБАРРО проінформував Президента України про ситуацію із підготовкою до можливої пандемії пташиного грипу у світі, зокрема в Африці та зауважив, що українські спеціалісти можуть допомогти у боротьбі із пташиним грипом також на глобальному рівні.

Цими днями пан НАБАРРО також зустрінеться з представниками профільних міністерств, міжнародних та донорських організацій, відвідає Центральну державну лабораторію ветеринарної медицини та Центральну санітарно-епідеміологічну станцію МОЗ України.

15 лютого пан НАБАРРО проведе в Києві Міжрегіональну консультацію з питань пташиного грипу для представників агентств системи ООН у Центральній та Східній Європі, Південних Балканах та на Кавказі, для посилення регіонального співробітництва та координації дій у контролі за епідемією пташиного грипу.

Підсумкова прес-конференція за результатами візиту пана НАБАРРО відбудеться 15 лютого 2006 року о 10:45 у Представництві ООН в Україні (Кловський Узвіз 1). Акредитація преси: 254-00-35, 253-93-63, 8 050 927 60 38. Контактна особа: Вероніка ВАЩЕНКО.