15 - 17 лютого 2006 року в Києві відбудеться Національна конференція зі зменшення шкоди, пов’язаної із вживанням наркотиків. Конференцію організовано за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Бюро ВООЗ в Україні, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк), Міжнародного благодійного фонду «Відродження» та інших організацій. Національна конференція зі зменшення шкоди, пов’язаної із вживанням наркотиків

Метою конференції є представлення досвіду у сфері зменшення шкоди, зокрема застосування замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків, обговорення стратегій розширення діяльності таких програм в Україні, питань захисту прав людини.
До участі в конференції запрошені провідні світові фахівці в сфері зменшення шкоди, замісної підтримуючої терапії та захисту прав людини, зокрема, Амброс Ухтенхаген (Дослідницький інститут громадського здоров’я та залежностей, Цюріх, Швейцарія) та Ребекка Шлейфер (Human Rights Watch ).

Також у конференції візьмуть участь українські фахівці в галузі наркології та ВІЛ/СНІДу, науковці, представники центральних органів виконавчої влади та неурядових організацій, а також клієнти програм замісної терапії та члени їх сімей.


17 лютого о 16:00 буде проведено прес-конференцію для журналістів, які матимуть змогу поспілкуватися з міжнародними та вітчизняними експертами з питань зменшення шкоди від вживання наркотиків та замісної підтримуючої терапії.

Промовці:

1. Валерій Івасюк - Заступник Міністра охорони здоров’я України
2. Ребекка Шлейфер – експерт міжнародної правозахисної організації Human Rights
Watch
3. Йоанна Казана-Вишньовецька – Заступник Постійного Представника Програми
Розвитку ООН в Україні
4. Андрій Клєпіков – Директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні
5. Костянтин Лєженцев – Менеджер міжнародних програм зменшення шкоди,
Інститут Відкритого Суспільства
6. Олег Войнаренко – клієнт програми замісної терапії

Довідка.
В Україні зареєстровано більше 88 тисяч ВІЛ-інфікованих. Основним шляхом передачі ВІЛ залишається ін’єкційне споживання наркотиків, який наразі становить 60 відсотків усіх випадків інфікування. За розрахунками експертів приблизно 380 тисяч осіб в Україні є споживачами ін’єкційних наркотиків, рівень поширеності ВІЛ/СНІДу серед дорослого населення складає 1, 28 відсотка.

Зменшення шкоди означає діяльність, яка веде до зменшення негативних медичних, соціальних та економічних наслідків від вживання наркотичних засобів. До програм зменшення шкоди, серед інших, відносяться заходи з організації обміну шприців та замісна терапія.
Замісна підтримуюча терапія є формою медичної допомоги, яка базується на застосуванні подібної або ідентичної речовини при лікуванні опіатної залежності (агоніста). Регулярно вживаний наркотик можна замінити агоністом з метою переведення залежності у форму, яка піддається контролю. В разі правильного призначення замісна терапія спроможна зменшити частоту або припинити вживання заборонених наркотиків, покращити соціальний, психічний та фізичний стан пацієнта, запобігти та зменшити частоту інфекційних захворювань, включно з ВІЛ та гепатитами, зменшити смертність серед споживачів наркотиків, зокрема від передозування, покращити якість життя пацієнта та його родини, зменшити державні видатки в секторі охорони здоров’я та в системі кримінального судочинства.

Місце проведення: Палац мистецтв «Український Дім» (м. Київ, вул. Хрещатик,2)
Реєстрація учасників: 15 лютого о 12.00
Урочисте відкриття: 13.30
Прес-конференція: 17 лютого 2006 о 16:00 в прес-центрі Українського дому
Вхід для журналістів згідно акредитації.

За детальною інформацією звертайтеся:
Оксана Скиталінська,
Менеджер по зв’язкам із громадськістю
Проекту «Врядування в питаннях ВІЛ/СНІДу
Програми Розвитку ООН в Україні
Тел.: +380(44) 537 22 93
Тел./Факс: +380(44) 253 82 90
Oksana.Skytalinska@undp.org.ua
www.undp.org.ua
www.un.org.ua