Програма Волонтерів Організації Об’єднаних Націй запрошує представників ЗМІ відвідати прес-конференцію та інформаційний ярмарок волонтерських організацій в Україні, що проводиться задля привернення уваги суспільства та промотування ідеї активного волонтерського руху в Україні. Учасники прес-конференції: ФРЕНСІС М.О’ДОННЕЛЛ, постійний координатор системи ООН в Україні АНІ ЛОРАК, співачка, попередній Посол Доброї Волі ООН ОЛЕГ СКРИПКА, співак, лідер групи ВВ КАРЛ БЕК, Директор Корпусу Миру США АЛЛА ХАБАРОВА, Директор Червоного Хреста в Україні КРІСТІНА ТУРЧІ, Координатор Програми Волонтерів ООН в Україні b_144_91_16777215_00_images_content_news_621.jpg Програма Волонтерів Організації Об’єднаних Націй запрошує представників ЗМІ відвідати прес-конференцію та інформаційний ярмарок волонтерських організацій в Україні, що проводиться задля привернення уваги суспільства та промотування ідеї активного волонтерського руху в Україні. Учасники прес-конференції: ФРЕНСІС М.О’ДОННЕЛЛ, постійний координатор системи ООН в Україні АНІ ЛОРАК, співачка, попередній Посол Доброї Волі ООН ОЛЕГ СКРИПКА, співак, лідер групи ВВ КАРЛ БЕК, Директор Корпусу Миру США АЛЛА ХАБАРОВА, Директор Червоного Хреста в Україні КРІСТІНА ТУРЧІ, Координатор Програми Волонтерів ООН в Україні
b_180_0_16777215_00_images_content_news_621.jpg

5 грудня волонтери ООН, які працюють в Україні та українська громадськість святкуватимуть Міжнародний День Волонтера. З цієї нагоди буде проведено прес-конференцію та Інформаційний Ярмарок Волонтерських Організацій, що розпочнеться о 14.30 у Будинку Вчителя (вул. Володимирська 57).

Доповідачами на прес-конференції «Волонтерський рух і досягнення Цілей розвитку тисячоліття: роль волонтерів в процесі розвитку» будуть: уповноважений представник Генерального секретаря ООН, Постійний координатор системи ООН в Україні Пан Френсіс М. О’Доннелл, який був волонтером ООН у 1976-1978 роках, попередній посол доброї волі ООН, співачка Ані Лорак, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка, директор Корпусу Миру США Пан Карл Бек, директор Українського Червоного Хреста Пані Алла Хабарова і Директор Програми Волонтерів ООН в Україні Крістіна Турчі. Учасники прес-конференції розповідатимуть про власний досвід та акцентуватимуть увагу на важливості залучення волонтерів у різні сфери життя суспільства з метою боротьби із крайньою бідністю та для забезпечення більш ефективного процесу глобального розвитку. Також будуть обговорюватись результати діяльності волонтерів в Україні та майбутні перспективи співпраці між місцевими та міжнародними волонтерськими організаціями.

Також буде відкрито Інформаційний Ярмарок Волонтерських Організацій, де відвідувачі зможуть дізнатися про діяльність більш ніж 20 волонтерських організацій, які працюють в Україні, а саме: Український Червоний Хрест, Міжнародний благодійний фонд Карітас Україна, Українська асоціація молодіжного співробітництва ALTERNATIVE-V, Волонтерська організація Добра Воля, Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні», Всеукраїнська мережа ЛЖВ. За допомогою інтерактивних засобів та невеличких вистав, їх представники проінформують українську громадськість про результати своєї діяльність та великий потенціал волонтерського руху в Україні.

Фотозвіт з події дивіться тут

Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтесь до: Крістіни Турчі (Cristina.Turci@undp.org), тел: 044 253 9363 або Вероніки Ващенко (Veronika.Vashchenko@undp.org), тел: 044 254 0035, моб: 067 927 6038

Коротка інформація про Програму Волонтерів ООН:

Програма волонтерів ООН – це організація ООН, створена Генеральною Асамблеєю в 1970 році, з метою сприяння глобальному розвитку та забезпечення миру на вимогу країн-членів. Вона мобілізує кваліфікованих волонтерів ООН та заохочує людей до активного волонтерства в їхніх країнах. ПВ ООН адмініструється Програмою Розвитку ООН та здійснює свою діяльність через офіси ПРООН у всьому світі.

7,300 кваліфікованих та досвідчених жінок та чоловіків близько 160 національностей працюють щорічно в країнах, що розвиваються як волонтери ООН. З 1971 року понад 30 000 волонтерів ООН працювали в 140 країнах світу. На сьогодні близько 70% волонтерів є громадянами країн, що розвиваються, тоді як інші 30 % з розвинених країн.

Що вони роблять? Вони працюють в галузі технічної співпраці з урядами, в сфері гуманітарної допомоги, реабілітації, забезпечення прав людини та виборчих і миробудівничих процесів. Вони є професіоналами, що працюють на рівних умовах. Вони слухають та дискутують, вчать та проводять тренінги, сприяють та допомагають. Волонтери також діляться та обмінюються ідеями, навиками та досвідом.

В якому секторі вони працюють? Вони працюють в галузі технічної співпраці з урядами, в сфері гуманітарної допомоги, реабілітації, забезпечення прав людини та виборчих і миробудівничих процесів. Вони є професіоналами, що працюють на рівних умовах. Вони слухають та дискутують, вчать та проводять тренінги, сприяють та допомагають. Волонтери також діляться та обмінюються ідеями, навиками та досвідом.

Де вони працюють? Протягом років волонтери працювали в понад 140 країнах світу. Сьогодні волонтерська служба проходить у Африці - 40%, Азії та Океанії – 26% та Центрально-Східній Європі – 15 %, решта в Арабських країнах, на Карибах та в Центральній і Південній Америці. 30% волонтерів працюють в найбідніших і найменш розвинених країнах світу. Половина працює далеко за межами столичних міст, дуже часто у віддалених містах та селах. Така праця надається згідно необхідних потреб та завдяки відданості і самовіддачі волонтерів.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ