ООН ВІТАЄ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ, НАДАННЯ ЇЙ СТАТУСУ КРАЇНИ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ ТА СТВОРЕННЯ НОВОГО СПІВТОВАРИСТВА ДЕМОКРАТИЧНОГО ВИБОРУ b_100_125_16777215_00_images_content_news_619.jpg ООН ВІТАЄ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ, НАДАННЯ ЇЙ СТАТУСУ КРАЇНИ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ ТА СТВОРЕННЯ НОВОГО СПІВТОВАРИСТВА ДЕМОКРАТИЧНОГО ВИБОРУ b_180_0_16777215_00_images_content_news_619.jpg ООН ВІТАЄ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ, НАДАННЯ ЇЙ СТАТУСУ КРАЇНИ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ ТА СТВОРЕННЯ НОВОГО СПІЛЬНОТИ ДЕМОКРАТИЧНОГО ВИБОРУ


Генеральний секретар ООН Кофі Аннан призначив високоповажного посадовця ООН Кальмана Міжея представляти його під час сьогоднішнього форуму Співтовариства Демократичного Вибору, у Києві: Директор Регіонального Бюро ПРООН в Європі та СНД, Помічник Генерального секретаря ООН, Кальман Міжей добре знаний в України та регіоні, як ведучий експерт в питаннях перехідної економіки.

Пан Міжей прибув учора та прийняв участь у засіданні Громадського Форуму Співтовариств Демократичного Вибору (СДВ), підтримавши ініціативу громадянського суспільства по підтримці порядку денного СДВ. У своєму виступі пан Міжей привітав Україну з наданням їй статусу країни з ринковою економікою та успішним проведенням самміту Україна-ЄС, що відбувся 1 грудня 2005 року. Він наголосив: "Україна утвердилася як бастіон свободи, демократії та стабільності в регіоні, демонструючи відданість Декларації Тисячоліття ООН в багатьох її проявах", посилаючись на свободу засобів масової інформації, політичний плюралізм та поглиблення демократичних процесів у суспільстві він додав: "Прогрес в Європейській інтеграції надає справжнього оптимізму".

Він також привітав Україну та Молдову за співпрацю у відкритті нової Місії Європейського Союзу з надання допомоги на українсько-молдавському кордоні, що базуватиметься в Одесі та подякував Європейській Комісії за вибір Програми розвитку ООН, як виконавчого партнера. Протягом останніх декількох тижнів, ПРООН підтримала та провела набір персоналу в кількості 119 осіб, а також завершила облаштування ряду офісів та автотранспортного парку. Пан Міжей підкреслив: "Без підтримки Європейської Комісії, Ради Міністрів, та активної співпраці між країнами-членами ЄС було б неможливим за такий короткий проміжок часу облаштувати митниці та залучити експертів з питань кордонів". Він наголосив: "Проводячи гнучку політику та маючи довіру урядів, ПРООН протягом тривалого часу співпрацює з ЄС в даній та інших сферах у багатьох країнах" та додав: "ми широко здійснюємо підтримку регіональних організацій, що пропагують цінності викладені в Статуті ООН, задля сприяння регіонального миру, інтеграції та стабільності".

Пан Міжей є ініціатором комісії «Блакитної стрічки» в Україні, що вже надала ряд звітів, рекомендацій та висококваліфікованих порад з питань формування політики Президенту та Уряду України щодо впровадження другої хвилі стійких економічних та інституційних реформ.

ПРООН та інші одинадцять агентств ООН, що діють в Україні працюватимуть на основі нової стратегії співпраці в сфері розвитку підписаної з Урядом на період 2006-2010 років, починаючи з січня наступного року.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ